Adam (Brendan Fraser) sa narodil v protiatómovom kryte, ktorý si kedysi postavili v záhrade jeho geniálni rodičia, vystrašení studenou vojnou. Calvin Webber (Christopher Walken) a matka, vzorná domáca pani Helen (Sissy Spacek) na prvý pohľad bizarnému rozhodnutiu ich priviedla havária a následný výbuch lietadla na ich pozemku. Túto udalosť považovali za útok taktickými zbraňami. Adam bol vďaka tomu tridsaťpäť rokov vychovávaný v podzemí. Myslel si, že je jedným z mála pozemšťanov čo prežili. Teší sa, až rádioaktivita vonku poklesne pod životu nebezpečnú hranicu a on bude môcť vyjsť von... (TV Markíza)

Maq

Uvážím-li, jak ohromné možnosti nabízí námět, tak scénáristé selhali na celé čáře. Mohlo to být tisíckrát vtipnější, kdyby někdo uměl psát dobré dialogy. A nelíbilo se mi ani obsazení hlavních rolí. ()

YURAyura

3/10 Takovy vesely Fallout, kde je od zacatku jasne jak to dopadne, otazkou zustava jak se vyplni ta vata mezi zajimavym zacatkem a jasnym koncem... Blbost, co neurazi, ale zadna slava, cekal jse vic ()

MATADOR

Velmi pékná komedie spojená s romantikou.Rodiče jenž se báli,že bude jaderný útok,se schovají do atomového bunkru a přes třicet let tam žijí.Ano nápad je to vskutku jednoduchý a i část,která se odehrává v podzemí, má co nabídnou a Brendan Fraser hraje výborně. Velmi hezké scénky tam byly také ty,při kterých se k rodině Webberových modlil "hospodský".Příjemný film. ()

Thomassi

Velmi zábavná a romantická komedie o tom, jak v 60. letech spadne letadlo na dům Webberových, kteří jsou přesvědčeni, že to byl atomový útok. Po 35 letech se jejich synek vydává na nákup zásob do úplně jiného světa, kde potkává svoji lásku. Od doby, co se hlavní hrdina "vynoří" na povrchu, se mi to moc líbilo, hlavně jak poznává svět, který předtím neznal. A strašně moc se mi líbila scénka v baru, kde to rozvalí na tanečním parketu. Ale výborných scén je tam daleko víc. Brendan Fraser zahrál nechápajícího človíčka úžasně. A výborní byli i ostatní: Walken, Spacek a Silverstone. Pro mě minimálně 4*. ()

kajas

Naprosto boží komedie. Brendan Fraser se skvěle vcítil do role roztomilého mladého muže, který neví, jak to v moderním světě funguje. ()

Chrysopras

Překvapivě vtipná a svižná komedie s poměrně originální zápletkou ( ikdyž ta 2. polovina už se spíš topí v klišé, jak podotkli jiní ). Nezkazil mi jí ani B. Fraser a proto ****. Christopher zase boduje - tenhle týpek mě snad ještě nezklamal. ()

Diamant

Veľa krásy je okolo nás. Vieme sa z nej ešte tešiť, alebo ju už berieme ako samozrejmosť?! Nadchneme sa ešte pri pohľade na slnečnú oblohu? Sme Bohu vďačný za všetky tieto dary? Aj tieto otázky nám môžu prísť na um pri pozeraní zaujímavého filmu, ktorý vysoko vyzdvihuje hodnotu rodiny a slušnosť. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

Jufonka

Já vím, že to nemělo být myšleno vážně, ale mě prostě od začátku štvala ta věc, že to bylo celý nereálný. Že by ten kluk nemohl vyrůst takhle v krytu a bejt pak venku OK. Zřejmě mě ten film nechytnul tak, jak měl, protože jsem se od tohodle nemohla oprostit. Navíc mi byl tady nesympatickej i Christopher Walken, kterýho mám jinak ráda. Byla jsem docela překvapená tím hodnocením, které má film na csfd, čekala jsem něco okolo 50%, přece jen to tu má každá podobná komedie. Některé hlášky byly vtipné, zvláště se mi líbilo jak se otec konečně po 35 letech dostal nahoru a byl v šoku z bezdomovců "mutantů" a podobně. Nejvtipnější ovšem bylo, když se ten bezdomovec potom modlil u vstupu do krytu a očekával Boha, poté vylezl Brendan Fraser a odpověděl bezdomovci "jsem jeho syn" , bezdomovec: "no jistě" - prostě Ježíš Kristus :-)) ()

Martin741

Nemam rad Brendana Frasera, ale ako chlapec narodeny v protiatomovom bunkri nepobozkany samicou ani svetom uznavam, ze mal cosi do seba. Vsimol som si aj Walkena /Vyhlidka na Vrazdu/ a Sissy Spacek /Prime Cut/. 50 % ()

bourec

Docela povedenej film.Představa že jste třicet pět let zavřený někde dole kvůli něčemu,co se vlastně nestalo,je děsná.Ale je to komedie ,zábava a některý scény byli fakt povedený.Navíc pěkná Alice Silverstone,na tu se hezky kouká.80%. ()

Sinn

Vcelku povedené a úsměvné, i když by se z toho námětu dalo vytřískat mnohem víc. Brendan Fraser, roztomilý gentleman, v jedné z mála rolí, kde z jeho projevu a pitvoření nedostávám kopřivku.. ()

BarryLyndon

Včera jsem si říkal, jak ty minimálně 2 měsíce v dobrovolné karanténě vydržím, tak jsem si musel pustit film, kde to někdo vydržel 35 let, abych načerpal inspiraci, jak to zvládnout s humorem, neb zásoby se tenčí a trpělivost paní Kaufmanové také. Kdo nezná, pusťte si to hned. Fantasticky vám to zvedne náladu. Ostatně, kdo už to viděl, dejte si to také. :+ Super romantická dramedy, která jede spíše na lehčí notě a má jí na svědomí Hugh Wilson, který natočil v podstatě jen 2 dobré filmy, Policejní akademii a tohle. Alicia Silverstone je tu správně devadesátkovsky cute. Brendan Fraser je asi ve své nejlepší komediální formě. Jede v podstatě stejnou polohu, o kterou se snaží Chris Pratt, akorát je v tom tak o dvě třídy lepší. Tohle by byl prostě peckový Star Lord. A strašně mne mrzí, že se Fraser vypařil, mohl by si dát stejný comeback jako nedávno Michael Keaton. :+ No a o hereckém přínosu oscarového dua Christopher Walken - Sissy Spacek se asi nemá smysl rozepisovat. Blbé je, že mi celou dobu připomínali povahou mé rodiče, což neni uplně pozitivní :D Co musím ocenit, je mraky popkuturních a retro futuristických narážek, za tohle by retro komiksárny zabíjely, třeba jako za soundtrack a ten odlehčený tón celého filmu. 10/10 Vytáhni v karanténě: Knížka, podle kterého se učí hlavní hrdina ve filmu prát a důvod proč zmlátí tehdy neznámého Nathana Filliona, se jmenuje Championship Fighting od Jacka Dempseyho, vyšla v roce 1950 a dodnes o boxu nebylo napsáno nic lepšího. ()

C0r0ner

Milá šaškárna, která ve výsledku nemá až tak nereálný děj, jak by se mohlo zdát. Na celém filmu je překvapivě nejvtipnější Joey Slotnick, jehož kult uctívačů je vážně geniální. Jasně, není to nic přelomového, ale prostě se na to tak hezky kouká, že s tím hodnocením nemůžu jinak. 90% ()