Boj o oheň

• Česko Boj o oheň (viac)

Symbolický film o boji trojice pravekých ľudí o oheň, ktorý pre nich znamená živote. Ich cesta je však zároveň cestou k poľudšteniu, kedy pomaly postupne objavujú pojmy ako láska, priateľstvo, či smiech. (RTVS)

CaveRnDish

Pominu-li oblast sexu - a mezi hrubé neandrtálce nezapadající siluetu Rae Dawn Chong (a nejde jen o její fyzickou siluetu nýbrž i o roli romantické na první pohled se zamilovavší dívky - avšak budiž toto Annaudovi odpuštěno), je to film kterému v podstatě nemám co vytknout. Protože zde nejde o historickou přesnost, tu stejně nikdo z nás nezná, ale o běžný život tehdejšího "člověka". A o jeho snahu vedle boje o přežití, i cosi pochopit, a cosi vyjádřit. - Jo a, jsou tam dva skvostní divoši, Everett McGill a Ron Perlman. 80% ()

viax

Film krásný, exteriéry úžasné, nevěřila bych, že se někde najde tak nedotčená krajina. Herci velmi dobří, Rae byla naprosto famózní. Jen hudba mi neseděla. Kromě pasáží s panovou flétnou bych ji klidně vynechala úplně, jen rušila. Nebýt jí, dám 5*. ()

Verbudrak odpad!

Můžete mi říct, proč tvůrci točili film o pravěku, když zároveň přísahají, že to není z pravěku, že si všechny archeo-paleo náležitosti vymysleli a nekonzultovali to s žádným antropologem? Protože tohle je naprosté sci-fi. Lidi si to bohužel neuvědomují, a tak tento film napáchal v obecném povědomí o pravěku ještě víc škod než Štorch s Burianem dohromady. Ve skutečnosti se už dávno ví, že lidé ve věku neandrtálců (ve filmu samozřejmě o neandrtálce nejde) chodili úplně normálně jako moderní lidé, oblékali se víceméně stejně jako kanadští indoši před sto lety, měli bohatý duchovní i umělecký život a nikdo nepochybuje, že měli rozvinutou řeč a bohaté sociální vztahy. Tento film je totální blbost. To už večerníček O človíčkovi nebo pan Huml z Macha a Šebestové jsou věrohodnější. Chjo. Nedokážu se přes to přenést a hodnotit film jako takový. On se prostě sám z jakékoli soutěže diskvalifikoval ještě před startem. ()

freebob

Úžasný experiment.Dobrodružství skupinky pravěkých lidí a jejich putování za ohněm, naší první technologií.Uzasné masky, výprava,herci a h režie jednoho z nejlepších francouzských režisérů. ()

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

14.03.2015

V pražském Era ART klubu právě probíhá pravidelná úterní „jízda" Na ohnivé kometě! Od 3. března do 28. dubna zde můžete zhlédnout výjimečné sci-fi a fantasy snímky doprovázené následnou diskuzí se… (viac)