Krátko po narodení dvojčiat Alaina a Michaila sa Chantal Moreauová (Stéphane Audranová) musela jedného z nich vzdať a dať ho k adopcii, pretože by obe deti neuživila. Michaila adoptovala rodina ruského diplomata, ktorý žil nejaký čas vo Francúzsku, ale potom emigroval do Ameriky. Michail vyrastal v Amerike. Keď mal šestnásť rokov, jeho rodina zmizla a on musel tvrdo bojovať o holý život v ruskej mafii. O ďalších šestnásť rokov prišiel Michail (Jean-Claude Van Damme) do Francúzska nájsť brata. Prenasledovali ho však skorumpovaní agenti FBI a prenasledovanie sa skončilo Michailovou smrťou. Tak sa Alain, teraz policajt, dozvedel o existencii svojho brata. Rozhodol sa pátrať po príčine jeho smrti, a preto sa - ako Michail - vybral do Ameriky. Tam sa stretne s priateľkou svojho brata Alex a s členmi ruskej mafie. Dozvedá sa, že Michail bol bohatý gangster. Členovia ruskej mafie ho chcú zabiť, lebo ho považujú za Michaila. Alain zistí, že Michail vo Francúzsku ukryl materiály dokazujúce korupciu agentov FBI. (TV Markíza)

Yardie

Toto bylo dosti slabé. V dětství jsem měl Van Damma celkem rád, kdo ne. Ale tenhle film jakoby se neuměl rozhodnout, co bude. Jestli krimi a nebo akční film. Krimi to bylo slabé. Akčňák téměř žádný. Celkově dost nepřehledné a celkem divná kamera a barvy, Rozhodně jeden ze slabších Van Dammových snímků. Howgh! ()

mira007

Na to, že tenhle film je z éry , kdy filmy JVCD šly uý kvalitativně do háje, tak tohle je solidní krimiakčňák. Body dávám i za Natashu , která ukázala prsa při vášnivém sexu s hlavním hrdinou. ()

Bozvav

Dobrý akční film, jehož námět sice je klišé, ale zpracování je slušné. Rychlý rozjezd, ostrá akce, žádné zbytečné průtahy ani srdceboly. Jeden z lepších co Van Damme natočil. Za mne 65%. ()

#47

Jeden z nejlepších mistrových snímků, tedy jeden z těch u nichž má scénář hlavu a patu a není jenom plácáním od ničeho k ničemu. Maximální riziko je skutečně velmi záživným, troufám si říct áčkovým akčním thrillerem. JCV tentokrát maximálně splnil mé očekávání. ()

helloween93

Jeden z mála akčních filmů s Van Dammem, kde není tolik akce. Respektive ona tu akce je, ale ne ta klasická Van Dammovská, takže se film přibližuje spíše ke thrilleru. To mi ale nevadilo, nenudil jsem se, naopak. Průměrná "Van Dammovka" z 90. let. ()

GOREGASM

JCVD tentokrát našel správný herecký protipól v podobě stejné prkenice, Natashy Henstridge, která ale v mých očích poráží belgického kickmastera svým ještě funkčním sex appealem. Taky si s ní Jean Claude užije erotickou scénu, sice podivně uťatou a nic neukazující, ale přejme mu to :-). Maximum Risk každopádně nikterak nevybočuje z Žánovy oblíbené šablony, kdy vystupuje ve dvojroli, která v tomto případě má naštěstí velmi jepičí život. No a pak už jdeme po nalajnované vendetě, kdy si JC střihne pár otoček, vypleskne celou ruskou mafii a divák roní slzy, proč se ve vlaku raději nevěnoval třem již plnoletým studentkám... 30% ()

MickeyStuma

Ringo Lam je stejně jako John Woo a Hark Tsui další hongkongský režisér, převážně akčních filmů, který se vydal to zkusit do USA. A vsadil na Jeana-Clauda Van Damma, se kterým už John Woo natočil snímek Živý terč. A svým způsobem opět na známé téma o pomstě za smrt svého blízkého. “ Zabili jste mi bratra a to jste neměli dělat!” A jak se na Ringo Lama sluší a patří, jedná se o rychlou akční jízdu. Nakonec, tím nás přesvědčí hned úvodní akční honičkou, v hollywoodské produkci prostě nevídané. Rok 1996 byl v tomto průlomový, neb byl Johnu Woo povolen jeho vlastní tvůrčí styl, takže toho využil i Ringo Lam. A jasně vidíme, jakých scén byl schopen. Může se to zdát hloupé, ale takový prostě býval hongkongský akční styl a americká produkce tím byla vcelku, byť na krátkou dobu, výborně obohacena. Takže co tu vlastně dějově máme? Krátce řečeno, příběh o muži horlivě se snažící zjistit, kdo přesně byl jeho mrtvý bratr, o kterém doposavad ani nevěděl že vůbec existuje, čímž se v podstatě honí i za svou vlastní identitou. Jedná se o prvotřídní akční film s dobrými hodnotami a to i co se týče emoční sféry. A pokud někdo patří k divákům, kterým hongkongská produkce nikdy nesedla, nechť vynechají i toto. Kromě amerických představitelů a snad i prostředím, se skutečně ničím neliší. ()

plagjoklas

Celkom solídna Van Dammovka. Je to celkom dobre pozeratelne. Ma to spád, aj príbeh a Van Damme aj celkom dobre (popri mlateni kde koho) hrá. Taký zdravý priemer, ale Van damme moze byt na tento film hrdý ()

Torgal

Z typických Van Dammových filmov kde behá po meste a kope do ľudí je tento jednoznačne najlepší. Ale nie je to zásluhou scenára, ktorý je rovnako béčkový ako u všetkých jeho ostatných bijákov (dokonca tu opäť má dvojča!). Za (relatívnou) kvalitou tohto snímku stojí režisér Ringo Lam, ktorý dokázal veľmi dobre natočiť akciu ako i pokojnejšie scény. Nemohol však zachrániť to, čo pokazili scenáristi a Van Damme tiež nie je žiadne herecké eso. 6+/10 ()

Kingjiri

Typický dílo s tvrdym Belgičanem v hlavní roli. Tim pádem neni nouze o Van Dammovo prkenný (ne)hraní, výkony většiny herců na úrovni ochotnickýho spolku, občas blbý dialogy, přímočarej příběh a spoustu kopů s otočkou. Narozdíl od většiny béček (nejen s JCVD) posledních let má ale Maximum risk ucházející technickou kvalitu. Poctivě vykopaný dvě silnější hvězdy. ()

Razzor_82

Slušný thriller s JCVD, kde se představí ve své další dvojroli. Slušný příběh a kvalitní akce.  Nostalgie a mé začátky doby video kazetové. 5/10 ()

Stíba

Slušně natočený akčňák a oproti většině Van Dammovi produkci určitě méně béčkově působící. Ten se zřejmě vyžívá v dvojrolích, protože po Dvojitém zásahu je to jeho druhý film kde hraje sebe a svoje dvojče. ()

fandalehy

Podle mně jeden ze zdařilejších akčňáků francouzského legionáře Van Damma. Je pravda, že by se ve filmu našlo takových 15 až 30 minut kdy jsem se nudil, ae přiznejme si...kde ne...? (vyjma návrat do budoucnosti...:-) každopádně Maximální riziko má spádný děj, akčními scénami přímo praská a nechybí ani sex...:-) Dal bych 4 hvězdy, ae jako vě většině těchto akčnáků je chabý možná i nelogický konec...přesto 60% ()

hlína

Naprostá většina lidí, včetně mě, je dost málo drsná na to aby pochopila a ocenila drsné filmy vanDamma. Kdybych byl něco víc drsnější, tak je to za určitě za pět hvězdiček :o) ()

LabySo69

Neskutečná slátanina. Maximální Riziko je jedna z těch hodně dementních Van Dammeovek. Jsem docela překvapenej, že tu má většina lidí opačnej názor, tak to asi abych se příště koukal pořádně :) ()