Krátko po narodení dvojčiat Alaina a Michaila sa Chantal Moreauová (Stéphane Audranová) musela jedného z nich vzdať a dať ho k adopcii, pretože by obe deti neuživila. Michaila adoptovala rodina ruského diplomata, ktorý žil nejaký čas vo Francúzsku, ale potom emigroval do Ameriky. Michail vyrastal v Amerike. Keď mal šestnásť rokov, jeho rodina zmizla a on musel tvrdo bojovať o holý život v ruskej mafii. O ďalších šestnásť rokov prišiel Michail (Jean-Claude Van Damme) do Francúzska nájsť brata. Prenasledovali ho však skorumpovaní agenti FBI a prenasledovanie sa skončilo Michailovou smrťou. Tak sa Alain, teraz policajt, dozvedel o existencii svojho brata. Rozhodol sa pátrať po príčine jeho smrti, a preto sa - ako Michail - vybral do Ameriky. Tam sa stretne s priateľkou svojho brata Alex a s členmi ruskej mafie. Dozvedá sa, že Michail bol bohatý gangster. Členovia ruskej mafie ho chcú zabiť, lebo ho považujú za Michaila. Alain zistí, že Michail vo Francúzsku ukryl materiály dokazujúce korupciu agentov FBI. (TV Markíza)

Chrustyn

Pocitově spíše stará francouzská škola místo klasické Van Dammovky. Žádná akční jízda a v rámci filmografie JCVD jeden z lepších kousků. ()

SeBig

Jean přijde o bratra o kterém ani nevěděl a tak chce zjistit kdo jeho bráchu zabil.. akční napínavý thriller + bojové scénky s Van Dammem! :-) ()

LaciLC

Relatívne slušná VanDammeovka, dalo by sa povedať, že jedna z najlepších. Tentokrát sa príbeh točí okolo vraždy jeho dvojčaťa a samozrejme sa pri pátraní po vrahovi zapletie s tými nesprávnymi, akurát, že tentokrát mu bude "pomáhať" krásna Natasha Henstridge. Opäť ničím výnimočný, ale vcelku efektne natočený akčňák na sobotný večer. ()

jojinecko

J.C.V.D. keď sa mu chcelo behať kopať skákať a Ringo Lam v období keď ho ešte nezasiahla infantilita (Replicant) a mal občas naozaj dobré nápady... Dokopy je to old school akčák, dokonale štandardný...2,5*/5 ()

honajz

V rámci žánru skvěle natočený film, s výborně zvolenými lokacemi (už jen ty úvodní záběry přes hory na město na jihu Francie), uvěřitelným příběhem i scénářem (a zápletkou), slušnou porcí dobře a přehledně natočených akčních scén, a dokonce ani Natascha Henstridge mi tady tentokrát nijak moc nevadí. Málokdy se mi u akčních filmů stane, že mne strhne děj a akce, a najednou koukám, skoro půl hodina filmu je pryč. ()

MM11

Úderný Belgičan ve své standartní formě. Ale mladší roky jsou vidět. Boulí se nehyzdí, ani vrásky neprozrazují věk. A hlavně se umí dokonce i usmát, což v dalších letech nevykouzlil ani kdyby stokrát chtěl. Van Dammova kariéra se nikdy neplavila ve výrazných myšlenkách, výhodou tohoto chlapíka býval schopný režisér, co všemu vyrazil lepší punc. I Ringo Lam je solidní pracant a s rozličných oblastí ždíme to podstatné. Umí si poradit i s dobrou akcí a honičky mu jdou obzvlášť dobře. Bylo by pěkně nefér mu na hlavu házet ty dějové bizardnosti, které dostávají od prvního setkání s Natashou Henstridge docela solidní ráz. Už jen kadence záporáků, kteří se musí pomalu stavět do fronty, je poměrně vtipná. On si ten film ale na nic nehraje a snaha se odjakživa cení (ten taxikář hrál svůj part jako o život). A jedno se uznat musí, cestuje se všude možně, ale ani jedno jsem nechytil ten otravný pocit, že koukám na plesnivou fabriku kdesi v Rumunsku jako mi to dělá Seagal... ()

eraserhead666

Co nadbývá na unylosti a schází na zajímavosti příběhu, to film trochu dohání na (byť nehezky vyhublé) Natashe a drsnosti akčních scén. A Jean Claude neudělal ani jeden provaz, to fakt posral. ()

SOLOM.

Příběh samotný sice moc krás nepobral, ale i tak jde o průměrnou akční podívanou. Jean-Claude Van Damme si tu střihl dvojroli, ovšem tentokrát jen krátce a tak se mohl naplno soustředit jen na Alaina. Že by to byl nějak skvostný výkon, se říct nedá, ale díky jeho soubojům s tím blonďatým hovadem, jsem si film i docela užíval – bojové scény dobré, některé automobilové honičky taky a pro Natashu Henstridge jsem měl vždycky slabost. Bohužel to má i hned několik slabších nudnějších pasáží, které tempo docela brzdily. I tak tomu ale dám průměrné ohodnocení. ()

Bauer

Znova dojčata.....ale tentokrát o něco horší.Scénář je dost dobrý ale časem to upádá a konec mi přišel úplně debilní. ()

Iggy

To už si JCVD s těmi dvojčaty snad dělá srandu ne? Nebo že by to byl jeho autorský rukopis, případně nějaké jeho obsedantní téma? ()

Lacike

V druhej polovici 90tych rokov začala kariera svalovcov upadat. Van Damme si tu svoju predlzil angazovanim azijskych reziserov a bol to dobry tah. Tentoraz sa vydarila aj zapletka a tak tu mame velmi vydareny akcny film. Ringo Lam rad svojich hrdinov potrapi a tak hned na zaciatku necha Van Damma v efektnej nahanacke zomriet. Aby sa nasledne objavilo jeho dvojca a mohlo sa pustit do patrania po vrahoch. Takze cely film ma taku temnejsiu atmosferu a aj samotny Van Damme tu je uveritelny drsniak. Ani nie tak hereckym prejavom, ale svojimi činmi. Bitky su tu neskutocne brutalne a efektivne. Akrobaticke kusky isli stranou, ale to vôbec nevadi. Vysledok je aj tak pôsobivy. Bitky s namakanym rusom su spickove. Takisto prestrelky a nahanacky su vydarene a dejovej omacke sa film venuje tak akurat, aby nenudila ale zaroven bola putava. Takisto potesi eroticka scena pri ktorej konecne nevidime Van Dammovu prdel ale dudy Natashy Henstridge. Vysledkom je drsna Van Dammovka so sviznym tempom a spickovymi akcnymi scenami. 8/10. ()

Ouwen

Tak jsem si řekl, že si dám nějakej filmek, kterej jsem viděl už kdysi a jako vhodný kandidát, se zdál být tenhle akční thriller s JCVD. Van Damme má opravdu charisma na rozdávání, hraje zajímavou postavu, které nechybí empatie a hlavně působí smrtelně. Projde si fakt náročným programem, kde po něm jde FBI a Rusáci. Výsledkem je dost výborných akčních scén. Zejména souboje skutečně působí víc syrově, kontaktně a civilně než je u něj zvykem. Je to pravděpodobně dáno režisérem. Stále využívá své klasické kopy z otoček, ale mixuje to s tvrdými útoky dlaní a nekompromisně využívá věci, které má po ruce. Jak už zmínil Lacike, všechny fighty s tím rusákem působí intenzivně, zejména ten v sauně, tam jsem cítil to fyzično opravdu do sytosti. Přestřelek příliš není, jsou víceméně průměrné, ovšem zejména poslední frajeřina s pistolí co JCVD předvedl, mě naprosto dostala a musel jsem si tu scénu pustit několikrát. Pak je zde plno honiček v autech, karambolů, kvalitní exploze a sem tam solidní kaskadérský kousek. Film působí i pestře a lehce neokoukaně, protože krom ulic NY, se podíváme i do Nice. Oku lahodící, realistická a civilní kamera mě nadchla a vlastně celé to okolí, lokace apod. působí živě. Spousta parádních vedlejších postav, kolega Sebastian, ta dračice Alex, luxusní skvadra záporáků, ze kterých jde strach. Celkově jsem se bavil, ani chvilka nudy a jen místama film působí lehce zastarale. Myslím si, že Maximum Risk je tak trošku nedoceněným filmem, ve filmografii JCVD a je škoda, že se nedržel víc takových, až syrových thrillerů s tvrdou akcí. ()

corpsy

Van Dammovka, priemerná, na jedno - dve pozretia. Nič prevratné, no nenudí. Škoda, že to najlepšie sa udeje hneď na začiatku. ()

ConanVJ

Maximální riziko sice nepatří k van Dammovým nejlepším filmům, ale i tak je to pro mě nadprůměrný filmek, ve kterém nechybí parádní akce. Příběh má jednoduchý jak už je u takovýchto filmů zvykem, ale určitě nenudí. Souboje jsou natočeny reálnějším zbůsobem, než je u JCVD ve starších filmech zvykem. Mě se film líbí a kdykoliv ho dávají, rád se na něj kouknu. Za mě 75% :) ()

TomX2

Maximálne riziko by nemusel byť vôbec zlý film. Réžia nie je úplne neschopná, akčné scény sú celkom pozerateľné a herci by boli vzhľadom k svojim rolám celkom dobre obsadení, takže keď už nič iné, mohol to byť aspoň nemastný neslaný film, ktorý by neohúril a ani neurazil. Lenže je tu jeden zásadný problém, kvôli ktorému ma tieto typy filmov omrzeli už dávno. Všetko je to totiž o tom samom, nikto nepríde s ničím novým a všetko to beží už v stereotypnom príbehu so stereotypnými postavami, ktoré vedú stereotypné súboje. Nijak výnimočný nie je ani tento film. Proste len ďalšia bezduchá mlátička, ktorá sa síce sem tam snaží o dobrú zápletku, ale vo výsledku neprinesie nič svetoborné ani originálne. Naviac aj v porovnaní s inými filmami je to dosť pozadu a nie je tu žiadna vec, ktorá by film nejako zdvihla hore. Sú tu nezáživné bitky, sú tu blbé dialógy, je tu príbeh s relatívne fajn zápletkou no bez žiadnej stavby, jádra a zmyslu, nehraje tu dobrá hudba, nie sú tu emócie a ani pre zmenu drsné scény, nie sú tu žiadne pozoruhodné akrobatické kúsky či choreografia, nie je tu žiadna dobre napísaná postava, nie je tu žiadny uveriteľný alebo inak dobrý herecký výkon. Nie je tu skrátka nič, čo by ma potvrdilo v tom dať filmu vyššie hodnotenie. Tá jedna hviezda tu je len preto, že je to stále relatívne, je to horšie ako veľká časť týchto filmov, ale v rámci žánru sa to stále drží na hranici priemeru. ()

buldock

Nejlepší Van Damme co jsem viděl , snad krom Krvavého sportu , ale ten je zase z jiného soudku. Velmi slušný příběh , pěkné bitky hlavně z Van Dammovy strany , honičky v autech jsou taky dobře natočené , nesmím opomenout skvělého Ruského blonďatého zabijáka a okouzlující Natashu Henstridge , která dodává filmu potřebnou ženskou krásu pro pánské publikum. Zbytek proplouvá vodami lehkého nadprůměru a mě se tahle plavba líbí. Film samozřejmě hodnotím jako celek a ten funguje velmi dobře a proto dávám 4*. ()

blackrain

Ve filmu je všechno, co tam má být. Taková Van Dammova klasika, od které ani nic více neočekáváte a víte už s přehledem jak všechno dopadne. ()