Tulák Eddie Lomax je bývalý voják, sužovaný těžkou depresí ze svého života a vojenské minulosti. Chce spáchat sebevraždu, ale ještě předtím, chce navštívit svého indiánského kamaráda Johnnyho, žijícího v odlehlém pouštním městečku Inferno, a darovat mu svou motorku. Cestou přes poušť je napaden bandou rváčů z Hoganova gangu, kteří ho zmlátí, postřelí, ukradnou mu motorku a nechají ho ležet polomrtvého v poušti, aby tu zemřel. Jenže Eddie má mnohem houževnatější kořínek, než by čekali. Zatímco rváči z Hoganova gangu, Ramsey, Matt, Jessie a Petey se vrátí ke každodenní rutině, kterou je terorizování odlehlého městečka a drogový obchod s motorkářským gangem zvaným Heathens. Johnny najde zraněného Eddieho, odveze ho k sobě domů a začne ho léčit. A když se Eddie zotaví, jeho přání zemřít se změní v odhodlání získat zpět svou motorku a to i kdyby měl zlikvidovat, všechny, kteří se mu v městečku postaví do cesty. Kromě svých pěstí a bojových zkušeností, však dovedně využívá i napětí, které v městečku vládne a s pomocí místního všeuměla Jubala Earlyho proti sobě obratně štve Hoganovu bandu a motorkáře. Pomsta v něm probudila nový život a on si vedle snahy osvobodit demoralizované městečko od teroru najde čas i na to, aby se zamiloval do sympatické servírky Rhondy Reynoldsové. (oficiálny text distribútora)

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +pár známějších herců, hudba, občas akce -příběh, scénář, chování postav/// Tak není to tak špatný, až na to, že je to strašná blbost. Velice naivní a hloupá. No aspoň, že to moc nenudí a nemá to přes sto minut. I u Van Damma je tohle slabší kousek./// Celkem 48%/// ()

Sysel_CZ

Tenhle film nás oba (mě i ještě skeptičtějšího bratra) moc příjemně překvapil, hodnocení zde na CSFD mě ale teď naopak šokovalo. Ke svému názoru budu parafrázovat kolegovu otázku, Kam až lze klesnout? Lze klesnout k filmu, který není tak zábavný a nápaditý, jako je Inferno, lze klesnout k artovým rádobypříběhům o ničem. Prosté, zábavné filmy klasického střihu u mě mají vždycky místo. ()

mzss1

Hrůza :) Aspon mě pobavilo pár trapných scén a nějaká ta normální mě trochu chytla. Přišlo mi to trošku jako parodie, ale přesto dávám jen 15 % = * ()

kingik

Když se ve filmu zoufale nedostává akce, zkusí to tvůrci jinak, a tak zahrají na komediální notu. JCVD komediální potenciál má, ale co to ostatní. Režie špatná, hudba špatná, kamera špatná.....prostě všechno špatně.....20% ()

MaedhRos

Příšerný film. Sympatická trojice staříků a Schiavelli s katanou jsou celkem milým osvěžením, ale jinak je tohle Inferno opravdu katastrofa. ()

klerik

"Kovbojka" pri ktorej som bol rád, že Van Damme konečne kope a mláti všetkých naokolo (aj keď v obmedzenom množstve). Z jeho drsňáckym herectvom a výberom scenárov to však ide prudko dolu... ()

korbitch22

Všichi ale oravdu všichni lidi kteří se podílely na výrobě tohoto byly stopro na coxu protože tohle je tak šílený že prostě ty dvě hvězdy dám. ()

jojinecko

Jasné, JCVD sa snaží hrať a možno preto mi bol v tomto filme sympatický ako už dlho nie... a nevadí, že to celé okolo je "absurdistán"...Inferno je ideálna rozprávka na dobrú noc...:) ()

MM11 odpad!

Opravdu velmi slaboduchý film, který jen potvrdil to o čem jsem byl už dlouho přesvědčen - že Avildsenovi prostě ujel vlak. Vytovořit ve fiktivním městečku občany složené z převážně postarších občanů bylo šlápnutím vedle, pro jejich chování bych našel omluvu jen v jejich téžkém stádiu senility. Ani Van Damme se zrovna nepřetrhl, ale jeho výkon byl mnohem lepší než výkon kameramana, který odvedl úkazkově špatnou práci. Když se k tomu přidají trapné pokusy o vtip, tak je rázem odpad na světě. ()

J.Connor

Rozhodl jsem se po jednom únavném dni v práci dát šanci starýmu JCVD, jehož novou tvorbu vůbec neznám (naposledy Timecop). Inferno opravdu není tak hrozné, jak se nám tu snaží mnozí naznačit. Je sice trochu smutné pozorovat, kam až zašla kariéra Johna G. Avildsena, ale úplně propadnout hanbou se taky nemusí. Film připomíná Sedm statečných, ale ještě více si bere z Yojimba či Last man standing, chcete-li. První půlka se rozjíždí vlastně i dosti slibně a místy i vtipně, pak ovšem následuje gejzír klišé vedoucí k závěrečnému smíření se vším. Je to hloupý film, ale pokud neodmítáte akční filmy nebo "fandama" z principu, tak se přízemně pobavíte, a o to přeci u sledování filmů také někdy jde. ()

SOLOM.

Na jednu stranu se tu možná najde pár vtipných scén či postav a rozhodně by se spousta pánů nechala „odměnit za záchranu“ takovými dvěma roštěnkami, nicméně samotná zápletka je tupá jak cip. Trejo jako indián se tu moc neohřál a ta bandička vidláckých debílků a motorkářských úchyláků pomalu netrefí ani vrata od stodoly, která je půl metru vzdálená – ale hrají si na tvrďáky a ani výbuchy jim nic neudělají – jen škoda, že podali dost ochotnické výkony. Van Damme se objevil v mnoha lepších filmech než je tahle břačka. Mladičká Jaime Pressly byla k sežrání asi jako koláč Gabrielle Fitzpatrick (dal bych si obojí) – ani pěkná děvčata ovšem tenhle film nezachránily od podprůměrné úrovně. A ten závěr – debilní jako celý film. ()

Ilicka

Prvních 20 minut mě vyděsilo tak, že jsem chtěla vypnout televizi, ale pak jsem to jakž takž zvládla kvůli účasti Dannyho Treja. ()

ARI50

Příběh nezáživný a ve směs celý film je smutný když vidíte skvělého herce v dobrých filmech a pak přichází tyhle deprese. ()

Bauer

Ty dvě hvězdičky jsou za dvě věci.Ta první je za tu majitelku toho motelu jak je šmírovala když Van Damme klátil.A ta druhá za začátek když tam ležel Van Damme na zemi ožralej protože jedině to mu jde. ()

5150

Výborná oddechovka, která naprosto splnila moje očekávání. Slušná akce, spousta kvalitních hlášek, dobré tempo, hudba (Bill Conti) a v titulní roli Jean-Claude Van Damme - ten podal v rámci žánru dobrý výkon. ()