Uzavretá teenagerka Megan sa spolu so svojou spoločensky založenou matkou po smrti otca sťahuje do nového mesta. Dom, ktorý kúpili má medzi starousadlíkmi zlú povesť - povráva sa totiž, že v ňom prebývajú temné sily. Predchádzajúci majitelia z baráku zabudli odviesť veľké starobylé zrkadlo, ktoré dievčinu zvláštnym spôsobom priťahuje a preto sa rozhodne si ho ponechať. Megan sa vďaka svojmu excentrickému výzoru a čudáckemu správaniu po nástupe na miestnu strednú školu okamžite stáva terčom posmeškov zo strany niekoľkých tunajších študentiek, ňou nenávidené osoby však postupne začne stíhať séria podivných nehôd a Megan začína tušiť, že tieto nevysvetliteľné udalosti majú priamy súvis s tajomným zrkadlom v jej izbe. (Karamanlis)

misterz

Slušná hororová laskominka s príjemným old schoolovým lookom a výbornou mysterióznou atmosférou. Príbeh sa točí okolo démona žijúceho v tajomnom, nezničiteľnom zrkadle, ktorý plní priania na počkanie. Všetko má však svoju cenu. V tomto prípade je samozrejme riadne krvavá... Na kvalite výrazne uberá nedostatok vizuálnych trikov a ich priemerné zvládnutie, priemerné herecké výkony a určite by som v niektorých momentoch pridal na napätí, krvi a rafinovanosti jednotlivých mordov. Chcelo to v tomto smere nejaký nápad. Koniec však na poslednú chvíľu niečo z tohto zachraňuje, posledná scénka bola pôsobivá a príjemne mrazivá, presne podľa môjho gusta. 70/100 ()

EvilPhoEniX

No tý vole! Všichni zbystřit, tohle je fakt super! Velmi sympatický teen horor s vynikající zápletkou, skvělými herci, obzvlášť ženské obsazení je super, vysokým bodycountem, slušnou dávkou brutality a s velmi silnou atmosférou. Tenhle horor obsahuje spousta krásných hororových scén, scéna v koupelně je jedna z nejpřekvapivějších a nejzajímavějších scén v hororu vůbec. Nepamatuji se, kdy jsem naposled viděl tak parádní a zábavný horor od Fakulty. ()

Bloody13

Těžká inspirace pro těžce špatný Amityville: New Generation. I zde máme zrcadlo, na jehož druhé straně přebývá samotné zlo. Tenhle kus starožitného nábytku vám ale dokáže plnit přání, ať jsou jakákoliv. Třeba i obnažení vnadné studentky v dívčích sprchách, jejíž kozy jsou naprosto excelentní. No a samozřejmě i nějaké to náhodné zabití, pro tentokrát výjimečně krotké. Mirror Mirror zkrátka působí, jakoby se zapomnělo v osmdesátých letech, což mně sice plně vyhovuje, ale trochu víc brutality by rozhodně neškodilo. Roku 1993 u nás vydala společnost Davay. ()

Aluska88

Megan Gordon je dívka se vzhledem Lisbeth Salander smíšené s Boy Georgem, charakterem outsiderky Carrie a sklonem k brutálním praktikám a černé magii další outsiderky May. Když pak tato dívka získá schopnosti hodné sester Halliwellových, nedá se už nadvláda zla zastavit. Rainbow Harvest je skvělá, škoda, že upadla v zapomnění. Snímek se rozjíždí pomalu a nějakou tu dobu si počkáte, než se naplno rozjede Nezvratný osud. A je to pořádný gore. Nepřátelé Megan začínají pomalu odpadávat jako mouchy a jejich muka jsou fakt masakr. Zajímavý závěr. Prokleté zrcadlo z pokladnice zapomenutých a neznámých hororů rozhodně patří k těm, které stojí za zhlédnutí. ()

darkrobyk

Megan je tak trochu do goth a přišlo mi, že svůj předobraz našla ve Winoně Ryderové (Beetlejuice 1988). Zrcadlo, co se nedá rozbít ani z domu odvézt, protože se do něj stále vrací, ukrývá démona. Zrcadla jsou prevíti - nejen že vše obrací, ale ještě jsou branami do jiných světů. A jakmile se Megan začnou plnit přání, démon zrcadla ji ovládne naplno. Hezký nápad a vcelku solidní vraždy, byť mohly být bizarnější, ale nechť. Lehce cáknutá matka, dva psi, odstrčená Megan a vzpomínky na zemřelého otce, to si prostě žádá prokletý dům. Tedy zrcadlo. Ch. Spradlingová má natolik vystajlovanou postavu, že ji filmaři prostě svléknout museli. A smrt vydařená. Pěkné jsou i momentky, kdy se ze zrcadla valí proud krve, nebo matka (K. Blacková) strká ruku do odpadu. Závěr je atmosférický a zlověstný, čemuž kromě snového vizuálu napomáhá i mrazivě úderná hudba. Ocení především milovníci osmdesátkových hororů, páč tenhle tam přeci jen ještě trochu (víc) spadá. ()

S.Quentin QUALE

Povedený teenagerský horor, který balancuje na hranici slasheru a haunted house/okultismu. Mám z tohoto kousku dobrý pocit, protože není scénáristicky laciný a má ve spoustě momentů svůj styl. Body count ujde, jednotlivé "něšťastné náhody" jsou nepříjemné, zato příjemně rozložené do stopáže, takže za mě spokojenost. 70% ()

Karamanlis

Nenápadný démonický horor z počiatku 90. rokov z ktorého ešte dýcha osemdesiatková atmosféra. Napriek skromnejšiemu rozpočtu, ktorý tvorcom nedovolil viac sa vybláziť na trikovej stránke Mirror, Mirror obsahuje niekoľko pozoruhodných scén a určite má čosi do seba... ()

Morholt

I po takřka dvaceti letech si pamatuju, že na mě tenhle horor udělal sakra dojem a i po té době má pořád něco do sebe. I přes nižší rozpočet a, z dnešního pohledu, pravěké triky, strčí tahle záležitost do kapsy většinu současné hororové tvorby. 65% ()

cjmafia

Dokoukáno sice až na třetí pokus, ale slabší trojhvězdí si tento snímek zaslouží. Je to ten takový klasický horůrek z ranných devatesátých let, který v dnešní době ničím nepřekvapí, ale spíše nostalgicky potěší. Osobně bych přivítal démona samotného, než posedlost, ale s tím nic nenadělám. Gore scény nejsou špatné, vana a sprcha vedou. Potěší ještě konec, který byl pro mě docela nečekaným. 5,5/10. ()

corpsy

V celej svojej podstate ide o akúsi verziu CARRIE s druhého kolena. Škaredá ( aspoň pre nadutých narcisov ), opovrhovaná a nechápaná teeneagerka, mstiaca sa svojim rovesníkom za ich škodlivé správanie, poprípade nespĺňajúce jej ( vysnené ) požiadavky. A to všetko za pomoci rozprávkového(?) zrkadla. Na snímku je zreteľný dátum pôvodu, má tú saciu atmosféru doby prelomu 80. a 90. rokov, kedy sa každá takáto vecička stala aspoň na chvíľu udalosťou. MIRROR MIRROR je jej dôstojný zástupca. ()

Ten Druhy

Zaujímavý horor o odstrčenej outsiderke, ktorá sa presťahuje do cudzieho mesta, má problém nájsť si priateľov a spriahne sa s démonom. Megan až neprirodzene vyčnieva z radu postáv, nosí veľké klobúky a ťažké čierne kabáty, zatiaľčo ostatní chodia v krátkych rukávoch. Keď začínajú pribúdať vraždy a nie je potrebné upozorňovať o koho ide, Megan sa už oblieka normálne. Aké priehľadné! Myslím si, že bez tejto prvoplánovosti by sa film pokojne zaobišiel a možno by som mu v tom prípade dal aj viac bodov. Príbeh má svojskú atmosféru, plynie vláčne a postupne vťahuje do deja. Ako správny démonický horor v úvode názorne naznačí, čo bude nasledovať. ()

Astaroth12

Veľmi zaujímavý príbeh z dobrým spracovaným.Scenár bol dosť schopný a je tu viacero slušných hororových gore scén.Atmosféry je tu dostatok,nato aby som bol spokojný.Herecké prejavy boli prijateľné na tak malí rozpočet,ktorý v niektorých momentoch bol poznať.Jediné čo musím vytknúť je,že keby zabíjal sám démon a nie posedlá dievčina určite by film bol o čosi strašidelnejší. Ale aj tak veľmi príjemne prekvapenie. ()

gumli

Priemerná horrorová zábava a nič viac.Pri sledovaní filmu som mal stále pocit.akoby film bol aspoň o 10 rokov starší,neviem prečo.Nejedná sa o nejaký extra desivý film,hoci niektoré momenty sú naozaj dobré.Pohľad do zrkadlá je zvláštny,hlavne keď divák nevie čo z neho môže vyliezť.Koniec filmu so silný vetrom v dome,veľké množstvo listov poletujúcich po celom dome,búchanie dverami,démonické sily,sú tiež dobré.Ešte zopár sprostých slov,trocha nahoty,trochu násilia. ()

cariada

No zajímavější než pokračování, které jsem viděl pár dní předtím. Nák jsem se ani nedivil spolužákům, že se Megan smáli, neboť ty její úbory jsou šílený, vypadá jak Boy George (pro neznalé zpěvák Culture Club)-tady se můžete podívat jako by mu z oka vypadla http://www.google.cz/search?q=culture+club&hl=cs&biw=1152&bih=749&prmd=imvnsl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=TmCJUJDLN6Sj4gT1poHQCg&sqi=2&ved=0CDEQsAQ .Ještě že měla doma to zrcadlo, co jí pomáhalo a sem tam někoho zavraždilo, zvlášt scéna ve sprchách je skvělá. jinak atmosféra docela slušná, jen ta Megan se mě moc nelíbí. ()

Juto

Film je, samozrejme, trochu zastaraný a jedinečným prvkom, ktorý som v ňom považoval za najlákavejší, bola atmosféra. 5/10 ()

Sludger

Skvelý retro horor! Výborne vygradovaný príbeh s excelentným temným záverom, ktorý sa pekne napojí na úvod filmu. Atmosféra funguje od začiatku a bavila ma aj hlavná postava, outsiderka na strednej škole. Príbeh bol zároveň mysteriózny a nechýbali ani litre krvi, čierna mágia, hrozivý démon v závere a nešetrilo sa ani obeťami. Odporúčam všetkými desiatimi! ()

Duoscop

Jeden z prvních hororu na VHS které jsem shlédl a i s postupem času se podle mě jedná o slušnou démonickou podívanou. I přes citelně slabší rozpočet, úsměvné masky a vlastně i jednoduchý scénář, kde se emo-dívka Megan spřátelí se starým zrcadlem které ze začátku plní její přání a tužby,ale později začne žít svým vlastním životem. Toto vše napovídá že se jedná o zdařilejší hororový kousek 90. let který si někdy zase rád připomenu. ()

Han22

Taková Carrie light. Rebelující teenagerce se ve škole všichni posmívají (a není divu, když se obléká jako praštěná gotička), ale ona má k ruce zrcadlo, který ji dokáže zbavit problémů a těch co je způsobují. Pravda, hrdinka není moc sympatická a první vražda se stane až po hodině, ale zato se to pak docela slušně rozjede. Sice vraždy až na sprchy nejsou nic extra, ale je jich dost a závěrečný twist "chtěla bych aby bylo vše jako dřív" mě solidně pobavil. Slabší tři hvězdičky. ()

Gardenboy

Kedysi to išlo na dnes už dávno zabudnutej VTV ... ale to som bol ešte malý a díval som sa maximálne tak z vnútornej strany mojich viečok ležiac vo svojej posteli. ()