Rozhovor

• Česko Rozhovor (viac)

Záhadné drama Francise Forda Coppoly zkoumá morální hodnoty soukromí. V hlavní roli se představí Gene Hackman jako Harry Caul, expert na bezpečnost a dohled. Jeho každodenní práce, odposlech, se změní v noční můru, ve které Harry stále slyší něco, co jej ruší v nahrávání mladého páru v parku. Začíná se obávat toho, že by nahrávka mohla být zneužita. Postupně se zaplétá do labyrintu tajemství a vražd. (oficiálny text distribútora)

míšapes

není to špatnej film, to vůbec ne. celej stojí na gene hackmanovi a ten je úžasnej. fantasticky osamělej, odtažitej a neosobní. a navíc pořád v pláštěnce (wtf?). bavilo mě to "nekonečný" pohrávání si se zvukovým záznamem, přetáčení, potlačování ruchů. ale něco tomu chybělo, aby mě ten film úplně sežral. ()

drpepe

Velké zklamání, nuda. Formálně asi všechno vpořádku ale obsah naprosto o ničem. Hackman sice dobrý jako vždy ale tohle nemá šanci zachránit. ()

Dr.dogous

Nadčasové, zvláště v souvislosti s aférami odposlechů blonďaté bestie KK. Spoléhat na vlastní rozum je nutné v rozumné míře. Život je hra, v některých státech hra agentů. 88% ()

Agnostik

Jak jen začít..mám rád Geneho Hackmana ale v tomto filmu to je takové nemastné,neslané.Námět je dobrej což o to,ale jinak jsem měl z filmu pocit jakoby všechno bylo stavěné na něm a to jakoby filmařům stačilo.At se starý dobrý Gene sebevíce snažil /a to klobouk dolů že ano!/,nebylo to nic platné.3 hvězdičky jen a jen Panu Hackmanovi!Jinak film ztrácel napětí až běda. ()

Kopřivák

Fak úžasnej film s postavou pomalu chápajíci, že kdo s čím zachází... Doporučuji s Třemi dny Kondora, Nepřítelem státu a pak už neuvěřite ničemu a nikomu... Pak už jen TV film Životní pojistka. Coppolla a Hackman v životním filmu ()

adako

Tak táto klasika ma to totálne minula, ťažko som sa na to snažil napojiť, nedalo sa. Gene Hackman mi prišiel až rušivo divný, pôsobilo to na mňa tak nejak silene, prehnane (divadelne?). Celé to bolo príliš snové a zahmlené, ale bez dôvodu, a ak to aj malo nejaký hlboký zámer v mojom prípade sa minul účinkom. Vyvrcholenie a rozuzlenie zápletky ma vyslovene vytáčalo. Ďakujem neprosím, možno nabudúce (ak sa ešte niekedy prinútim). ()

Bogrant

Komorný thriller s rozvláčnym tempom, ktoré svojou pomalou rýchlosťou a psychologickými výjavmi, v ktorých sa strieda paranoja a psychóza skôr ruinuje dobrý pocit z neho, ako ho vytvára. Myšlienka je však neotrepaná a Gene Hackman s jeho minimalistickým výkonom zarážajúco presvedčivý. Len je to celé postavené na hlavu a hlavným cieľom je predovšetkým dráždiť oko diváka a v tej dobe aj celú spoločnosť. Ťažko posuditeľná vec. ()

Ferguson

Nejzajímavější filmová role pro Genea Hackmana. Skvělá studie člověka, kterého moderní odposlechové technologie a posedlost svou prací dovedou na prah šílenství. Povedená krimi zápletka s odposlechem dvojice lidí, kteří plánují vraždu, dodává celému psychologickému vývoji hlavního hrdiny na atraktivnosti. ()

rado3105

Neviem ci to je mnou ale vobec sa mi to nepacilo a nijako ma to nezaujalo. Mozno vacsina hercov podala uzasny vykon ale film by mal byt o inom ako o vykone hercov. ()

JoudaCZ

Uzavření vůči okolí + špehování druhých + výčitky svědomí = paranoia. Nebo ne...? Coppola je velmi přesvědčivý i v této komornější poloze. ()

kriplozoik

Mě osobně nejvíc imponovalo, jak Francis Ford Coppola z námětu, který moc velkolepě nevypadá a kterým by se leckterý režisér vyčerpal za 10-15 minut, udělal téměř dvouhodinový vybroušený diamant. ()

andy60

Hodně zvolna plynoucí film, kde se toho až tak moc neděje, takže divák u toho může zívat a ptát se, kdy už se to konečně rozjede. Mnoho dialogů i scén mně přišlo úplně zbytečné, pouze natahující už tak dlouhou stopáž. Coppolu i Hackmana mám rád, ale v tomto případě mně příliš zábavy nenabídli. ()

Šíma2

Gene Hackman září (kde ne?) v roli poněkud schizoidního chlapíka, jehož profesí jsou odposlechy. Tento herec živelných postav (např. Francouzská spojka) tu je minimalistický a zase náramný. Film je hodně o chlapeckém soutěžení ve vylepšování hraček - to byla doba, žádná ochrana osobnosti..! A taky je o důsledcích, které má lidské jednání, když společenská a technologická složitost brání vidět ty důsledky před samotným rozhodnutím. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů