Sám doma

• Česko Sám doma (viac)

Zabudnuté dieťa bráni prázdny dom pred dvoma lupičmi.
"Mám pocit, že sme doma nechali niečo dôležité," povie pani Kate McCallisterová manželovi Petrovi na palube lietadla smerujúceho cez Atlantik do Paríža, keď sa na vianočnú dovolenku balili v obrovskom strese a nervozite. To ešte netuší, že to, čo doma zabudli, je najmladší člen ich početnej rodiny, Kevin. Chlapčenská radosť z neočakávanej slobody sa veľmi rýchlo zmení na príjemné vzrušenie - Kevin musí brániť dom svojich rodičov proti dvom nepríjemným votrelcom - zlodejom Harrymu a Marvovi. A hoci si dospeláci myslia, že taký malý chlapec proti nim nič nezmôže, škaredo sa mýlia! (TV JOJ)

fannah

Úžasně originální film, naprosto perfektní pasti na zloděje, dobré obsazení a skvělé vylíčení amerických Vánoc a amerických bohatých rodin. Navíc je tu obsažena téměř dokonalá hudba Johna Willamse, která se hned stala mou nejoblíbenější a dá se použít skvěle jako vánoční. Pokaždé když se na Sám Doma dívám, můžu se potrhat smíchem a myslím že čím jsem starší, tím více vtipu z toho vytáhnu. Navíc vás tenhle film vtáhne do vánoční atmosféry i v červenci. ()

fcreading

Ostať sám doma niekedy nemusí byť rozumným riešením otom sa presvedčil aj Macauley Culkin ako Kevin ktorého na vianoce navštívia zlodeji ale on im prekazí plány rafinovanými pascami :). 95 percent. ()

-Ravee-

Vlastně je docela paradoxní, že film, který pojednává o rodinném odloučení, obsahuje kriminální zápletku, velmi hrubé násilí a rodičovské zoufalství, se pro mě stal jedním z hlavních symbolů Vánoc.. ()

Wysch

Rok od roku mě na jedničce Home Alone začíná víc a víc štvát, že těch pastí je tak nějak málo a že tak nějak to nemá ještě aspoň jednu příběhovou zápletku navíc. Přesto je pro mě Home Alone (i s 2) jedním z nejlepších vánočních filmů. Proč? Nemám šajnu. ()

Paxxx.cz

Vánoce bez filmu Sám doma, to je jako týden bez víkendu. Mnohým z nás začnou ty pravé svátky až Marv řekne větu: "Harry, jdu do baráku!". K tomu přidejte řadu originálních pastí, kterýma Kevin dokonale potupí povedené duo mokrých banditů. Pro předešlou generaci byla Vánoční klasika číslo jedna Mrazík, pro mě je top klasikou Sám doma 10/10. ()

vhojta

Zde je mé dětství. Skvělý Kevin, který prostě jedinečně zamete s snad nejhloupějšími lupiči na světe i ve vesmíru. :) ()

kobejn

Naprosto nesnášim rodinný kino, vánoční filmy, Makalaye Kulkina, jednoznačně největší filmový opruz konce 80. let, naprosto mě nepřekvapuje, že jsou z toho tady (skoro) všichni posraný ...Culkin mimochodem hraje příšerně, měl jen kliku, že ten film měl takovej komerční úspěch, jinak (by) si ve filmu už ani neškrt....mimochodem je to děsná nuda, ani sem to nedokoukal... ()

ivishka

První díl bývá pokaždé uplně nejlepší na všech filmech vysílaných v sériích..Perfektní rodinná zábava,která rozesměje snad každého člena rodiny a pokaždé na tom člověk najde něco nového.Obzvláště vtipná scéna mi přišla, když Kevin po domě rozestaví figuríny a dělá,že doma není sám :-).No jo je těžké si asi spočítat všechny své děti,když máte tak velkou rodinu a tak otravného a hlučného malého člena nechat doma...Co mě bavilo tehdy a baví mě to i teď je scéna, kdy Catherine O´Hara stojí na letišti a zjistí ,že doma nechali Kevina a to pověsté KEVINÉÉÉÉ u mě vyvolává výbuchy smíchu :-D. ()

Jillen

Je to taková blbost na kterou se však vždy rád podívám, jelikož není tak nudná a už je to prostě klasika. Celkem originální a i zábavná. Dávám 75% ()

Džejkop

Když jsem tenhle film viděl poprvé, tak jsem se smíchy počůral, prostě jsem se nemohl udržet. Pravda je, že se tak nestalo, ale místy jsem k tomu neměl daleko. A to jsem ani nemusel chlemtat colu jako Fuller. Dvojka záškodníků Harry a Marv nemají chybu. Tradiční věc, kterou sjíždím prakticky každé Vánoce. ()

GodComplex

Jednoznacne nejlepsi vanocni film vsech dob, na kterem je kultovni naprosto vsechno. Od hercu, pres scenar az po dokonale majestatni choralovou hudbu Johna Williamse. Nesmrtelna zalezitost s totalni replayabilitou, u ktere se nenudite ani minutu, prestoze to vidite po dvacate. "Keep the change, you filthy animal!" 10/10 ()

Laxik

Tohle je Vánoční klasika. když jsem byl malej, vyžíval jsem se v představách, co bych těm zlodějům udělal já. Kevin je prostě třída a pitomí lupiči nemají sebemenší šanci. Zvlášť, když se tu objeví chlap s lopatou. Asi v Čechách není nikdo, od pěti do sta let, kdo tuhle pohodovou komedii ani jednou neviděl. ()

O.Peta

Film, bez kterého bych si ani já nedovedl představit Vánoce a každý rok se vždy těším. Nejde vyzdvihnout ale nic jinýho, než dva "mokrý" bandity. Pro Daniela Sterna je tohle asi životní role, jeho Marv je dokonalej. ()

MissJ

Strejda Frank, Marv, Fuller...pokolikáté už? Z některých věcí člověk holt nevyroste...každoroční vánoční klasiku jsem letos stihla v předstihu:) "Jak jsme mohli zapomenout na Kevina? - Jestli ti to pomůže, já zapomněl brejle na čtení." ()

Pierre

Vánoce co Vánoce nám dávají televize nadílku v podobě filmu Sám doma bez kterého by to prostě o svátcích nešlo.:-)) Škoda co se s Culkinem stalo dál. Na tenhle film se totiž nikdy nezapomene. ()

Vojcl

Ve své době nadprůměrná rodinná komedie, která přišla s velice originálním nápadem.. Sice když vidím jak malý Culkin neomylně hodí někomu na hlavu žehličku nebo ho střelí kuličkovou puškou do obličeje, tak se hrozím toho, aby ho nějaké dítě nezačalo napodobovat. Ale pro normálního člověka, který takové věci bere s nadhledem je to příjemná zábava, na kterou se rád podívá, i když to v televizi opakují každé Vánoce.. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (viac)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (viac)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (viac)