Tetovanie. Vyholená hlava. Chodiaca reklama proti autoritám. Prvé písmeno svojho krstného mena má vytetované na krku trikrát všetkými mysliteľnými spôsobmi. Xander Cage (Vin Diesel) je xXx. Živí sa internetovou distribúciou svojich šokujúcich kaskadérskych kúskov, či už ide o zoskok padákom z kradnutého auta, ktoré vo výške 700 stôp zíde z mosta, alebo o iné aktivity, ktoré sú zárukou vysokej hladiny adrenalínu či blízkej smrti. Xander má vo svojom okolí mnoho priateľov a obdivovateľov, zahrávajúcich sa so smrťou. Po jednom z mnohých stretov so zákonom ho však čaká dosiaľ najväčší životný zvrat. Netuší, že sa oňho zaujíma Augustus Gibbons (Samuel L. Jackson), ostrieľaný agent NSA, ktorý je i navzdory svojim šedinám stále odhodlaným bojovníkom za Ameriku. Gibbons a NSA čelia beznádejnej situácii - ich tajného agenta vo vzdialenej Prahe zabila skupina veľmi nebezpečných recidivistov, vedená bývalým veliteľom ruskej armády Yorgim (Marton Csokas) a jeho krásnou riaditeľkou Yelenou (Asia Argento), operujúca pod menom Anarchy 99. Gibbons potrebuje nájsť muža, ktorý by bol schopný zabrániť Anarchy 99 v zničení sveta a odhaliť, aká nebezpečná je ich hra v skutočnosti. A práve Xander je vďaka svojim fyzickým schopnostiam a odlišnej povahe ideálnym kandidátom. Gibbons je pripravený Xandera podrobiť sérii najnáročnejších testov, aby sa presvedčil, že je pre túto úlohu tým pravým mužom. Podľa jeho názoru sa môže zmeniť každý - i pokiaľ ide o takého človeka, ako je Xander. Ten je čoskoro donútený, aby nové zamestnanie prijal a s ním aj novú identitu: Agent Xander Cage s krycím menom xXx... (TV Markíza)

TheMaker

::::::::::::: Správná akční jízda po boku skvělého Vina Diesela ! Co více si přát ? Nic. Mě to stačí. PS.: Samozřejmě si nezapomeňte vypnout mozek . . . ::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. Feuer Frei - Rammstein ,2. Bodies (Vrenna's XXX Tweaker Mix) - Drowning Pool ,3. I Will Be Heard - Hatebreed ,4. Millionaire - Queens Of The Stone Age ,5. Before I Die - Mushroomhead ,6. Get Up Again - Flaw ,7. Landing - Moby ,8. Adrenaline - Gavin Rossdale ,9. 004 - Fermin IV ,10. Technologicque - Orbital ()

tron

„Sú to len videohry. Naše jediné vzdelanie.“ XXX nemusí sadnúť každému. Niekomu bude nesympatické, ako okato sa tvorcovia v čele s rutinným režisérom Robom Cohenom snažia ponúknuť „mladému a drzému“ publiku náhradu za „seriózneho“ Bonda. Iného zaskočí prekombinovaný scenár (kto, kedy, s kým a prečo?). Napriek tomu zostáva XXX v mojich očiach zábavným akčným počinom s robustne vtipným Vinom Dieselom v hlavnej úlohe. Kaskadéri odviedli kus práce (jeden počas nakrúcania v Čechách zomrel), akčné scény sú svižné a originálne (fanúšikovia adrenalínových športov, tešte sa, vy ostatní si to nejako preberte) a herecké obsadenie podporných rolí sa vydarilo, či už máme na mysli zjazveného Samuela L. Jacksona alebo Asiu Argento, z ktorej by mal Dario akiste radosť (a v úlohe mačetového drogového magnáta sa mihne Danny Trejo!). Nechýbavajú scénky hodné zapamätania (kamuflujúca scéna z reštaurácie). Áno, celé sa to miestami skutočne až príliš hrá na Bonda (vrátane vlastného Q) a vtipné scény/dialógy občas vtipné nie sú. Výsledný počin ale stále stojí za pozornosť. Kino Považan NMnV 2002 ()

B!shop

Tenhle film si sice hraje na vic, ale furt to je jen akcni film, ale nutno rict, ze nadprumernej. Hlavne v prvni pulhodine se to totiz rozjede fakt v perfektnim tempu, pak sice tempo trochu polevi, ale porad to je slusna jizda s perfektnima kaskaderskejma kouskama, dostacujicim pribehem a drsnou hudbou. Navic se sem Vin fakt skvele hodi a vsechny ty akce mu verite. Jedinej problem mi tak pride v delce filmu, stopaz pres dve hodiny je fakt tezce prehnana, takze misty film lehce nudi, ale vetsinu casu sem se dobre bavil. ()

Karlos80

Chvílemi jsem to žral a ani nehltal ale to až tak od půle filmu kdy se to už trochu rozjelo a to převážně jen díky scénám natáčeným v Praze. Chvílemi jsem se musel smát a chvílemi jsem byl fakt docela hustě nasranej! Co z toho tedy pro mně plyne? Jisté ponaučení pro příště ale to si kladu a říkám stále a nikdy více se takových to podobných filmů prostě nevyvaruji. Za dvě hvězdičky to bohatě stačí! Některé efekty a akční scény byli doslova přehnané (to může žrát tak desetiletý kluk, podobně jako já třeba v mládí filmy s Van Damem a nebo s Arniem) , kam se hrabe sám velký a slavný James Bond který ještě jde a akční scény u jeho filmů jsou vždy perfektně promyšlené. Po stránce vtipu a konverzace to zas docela šlo to jsem se i kolikrát nasmál a zasmál ale převážně jen v podání Vina Diesela. Jeho humor vážně neměl chybu kort s tím prašanem ! Asi typicky Americkej? A nebo holt něco odkoukali od Čechů. Ale jak říkám akční a bojové scény jako například ta kdy ho stíhají v Columbii dvě helikoptéry a on jim uniká na motorce (někdy doslova lítá) a ještě při husté salvě z kulometů tak to ne! Nebo ta na horách, kdy odpálením dvou granátu za sebou strhne neuvěřitelnou lavinu a kdy ji na snowboardu uniká, a lavina stále a stále ne a ne ho dohonit kdy jezdí po střeše skáče snad ze sto dvaceti metru a poté kdy lavina zcela všechno smete tak on se zachrání jen na nějaké zcela ohebatelné anténce tak to opět néé! A pak mě neuvěřitelně na tomto filmu sralo bohužel dnes zcela krutá realita! A to jak ruští mafiáni-oligarchové zcela hýbou vším co je živé, ze vším zamávají, jsou prostě nejlepší, patří jim skoro celý svět, jsou nejchytřejší a žijou si jak novodobá šlechta-bohužel. Koupí si zámek-hrad jak rohlík!Tak to také ne! Pro příznivce akčně přehnaných snímků možná dobrý, či dokonce výborný film to jim zas neberu ale pro mně jen slabý průměr za 2*. ()

movie

Jedním slovem: blbost! Více slovy: blbost, respektive nechutné akční béčko, které stojí za shlédnutí jen kvůli tomu, že se odehrává v Praze - a možná ještě kvůli Vašutovi a hlášce: "Jak to jde?" "Stojí to za hovno a zima jak v prdeli!" ()

Lateef

Uvidíte-li někdy člověka, sedícího v rozštěpu mezi visunutými lamelami pilířové konstrukce mostu Golden Gate, jak snídá titanové hřebíky a přemýšlí, jestli odpoledne vyleze na K2 po rukách nebo se potopí do Mariánského příkopu na jedno nadechnutí, pak vězte, že tím člověkem je Xander Cage. Muž, jehož zde filmaři vykreslili jako kombinaci všeznalého MacGyvera, abnormálně chytrého a bystrého Colomba a nadprůměrného kaskadéra, je těžce nad věcí a dny zabíjí natáčením svých šílených taškařic a jejich šířením po netu. Pro svoji povahu chladnokrevného a univerzálního rošťáka je kontaktován agentem FBI Gibbonsem, jenž mu výměnou za výhled zpoza mříží(spravedlnost si jednou najde každého) nabídne práci pro federály...Všichni víme, že tu nejde o hluboký příběh s nějakou vypiplanou pointou, ale o explozivní kuleryvný akční nářez s nabouchaným Vinem Dieselem v hlavní roli. Film se z velké části natáčel v Česku, džudista Petr Jákl tedy běhá pražskými potemnělými uličkami, na českých silnicích potkáváme žigulíky a mnozí jistě poznali zámek Vranov nad Dyjí, který je ve filmu doplněn počítačovým velehorstvem a slouží jako dočasné útočiště zločinců. Snímek funguje pouze za předpokladu, že ztlumíte výkon svých neuronů na minimum a aktivujete akční stránku svého Já naplno. Jinak řečeno - práskněte s sebou do obýváku k bedně s dobrým jídlem a pitím a nechte mozek dvě hodiny odpočívat...70 miliónů dolarů(rozpočet)/277,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Xander Cage je symapatický novodobý akční hrdina, má všechno na háku, je rychlý, schopný a k mé velké radosti i vtipný. Co mě ovšem v tomhle filmu vyloženě pobavilo, byla Praha. Ani jsem netušila, v jakém nebezpečí jsme byli, než nás Vin zachránil a jaké trosky se skrývají na dně Vltavy. Moc pěkné byly akční scény, až se divím, že to ty památky přežily. ()

Jara.Cimrman.jr

"Čemu mám asi rozumět, jsem agent teprv tejden." Mám rád nedobrovolné agenty se slabostí pro adrenalin a plnou pusou suchých hlášek, takže Xander Cage měl velkou šanci mě pobavit. Navíc na sobě měl hrozně směšný kožich a přesto se mu to úplně nezdařilo. Škoda. Thriller je to zkrátka slabý, ale z úhlu akční komedie to zase tak špatně nevypadá. Přesto by měl XXX vědět, že v autě, na motorce, na snowboardu, na padáku i při kočkování s agentkami jsem o dost lepší než on, ale odmítám ho ztrapňovat při konfrontaci. V uzlování páteře soupeři je zatím o několik X lepší on. ()

CheGuevara

Xander Cage je jen laciný truc hrdina nové doby, kdy bondovskou eleganci nahradilo malé a nabubřelé děcko na snowboardu. Cílová skupina možná kdysi hýkala blahem, ale jen do té doby, než ona sama zestárla a trojitý iks pozvolna vyšel z módy. Nic jiným než extravagatním výstřelkem totiž ani nebyl. ()

EdaS

Nevím, co kdo při pohledu na plakát a ukázky čekal, ale já chtěl vidět nenáročný popcornový biják, kde se bude hodně střílet, bude to efektně natočené, proložené hláškami a šikovnými obnaženými babami. Já jsem úplně spokojen! České reálie a z nich vyplývající legrace je jako třešnička na povedeném dortu. Mňam. P.S. Po jedenácti letech je to spíš guilt než pleasure. Nevadí mi, že je to tupé a Asia Argento už není můj typ, ale to, že se to vleče víc než dvě hodiny a režie je přinejlepší průměrná, to už p(r)ominout nemůžu. ()

Shit

XXX jako variace na Bonda? Myslim že ne, sice spousta akce, hromady vychytávek, některý docela zajímavý, třeba ty brejle sou dobrý, ale celkově až trošku moc přeplácaný. Vin Diesel ma strašně moc keců a miliony hlášek, ale jen málokdy to vyzní dobře a ta jeho přechytralost docela leze na nervy. Ale to o co tu jde nejvíc je pořádná akce a ta je kvalitní, sice opět občas přehnaná, ale zábavná, svižná a se skvělou údernou hudbou a ještě k tomu sem byl potěšen začátkem, kdy tam je kapela Rammstein naživo. Taky potěší česká stopa ve filmu v podání například Jákla, kterej se teda moc nepředved a nebo Vašuta, kterej tam byl zase jen na skok. Jinak si ale myslim, že tenhle film svůj účel pobavit akcí splní, ale nic víc v tom neni ()

Morien odpad!

"Byla to malá cena za to, že jsem mohl nakopat zadky nepřátelům naší země." Jo jo, jak jde o to bránit vlajku s hvězdami a pruhy, tak i drsoňi měknou a kladou něžně hrubé pracky na srdce. A položme si zásadní otázku, není náhodou ponorka na solární pohon oxymoron alias vtipný nesmysl? ()

choze

V letech 1996 a 2000 Tom Cruise dokázal, že vedle bondovek se uživí i další špionská série, což záhy potvrdily filmy s Bournem. A v mezičase to v druhé lize zkusili i Cohen s Dieselem, kteří měli jasný a sympatický koncept vymezit se vůči uhlazenému Bondovi a přijít s někým drsnějším a divočejším. Scénář neměnil bondovské kulisy, rekvizity, motivy a klišé, jen do nich zasadil neobvyklého hrdinu, na kterém bylo sympatické, že tak úplně neví, co dělá. Jinak se ale jelo podle klasické špionské šablony a všechny zvraty tak člověk odzíval, naštěstí byly vyfutrovány dostatkem výrazných akčních scén, ve kterých Diesel skáče s auty z mostu, používá tác místo skateboardu nebo na snowboardu ujíždí před lavinou. Diesel si dává roli napsanou na tělo, Argento je typově zajímavá bondgirl, Samuel L. Jackson se tu rozvčiuje na Nicka Furyho a Csokas, pokud se zamyšleně mračí, je docela charizmatický záporák. Pro našince jsou na tom ale nejzábavnější české reálie, kdy se po Vltavě prohání ponorka s biologickou zbraní a odevšad vykukují čeští herci a zní čeština (geniální dialog dvou záporákových pěšáků "Tak co, jak to jde?" - "Stojí to za hovno, zima jak v prdeli."). Do dvojky už Diesel nešel, ale spy stuff absorboval do pozdějších dílů Rychle a zběsile. ()

Segrestor

To je tak, když se nadšení tvůrci rozhodnou improvizovat a po cimrmanovsku spojí několik postav/předloh dohromady. Spojí Jamese Bonda, Sherlocka Holmese a Johna Rambo a vznikne Xander Cage, otrapa z Youtube, který za den je superagentem a za týden už likviduje nejrozrostlejší teroristické hnutí na světě, které předtím odhalí asi za dvě hodiny pobíhání po Praze. Chvílemi jsem nevycházel z úžasu. Tvůrci si ani nedali tu práci s nějakým navazováním scén. Prostě to tam prskli. Například nechápu, proč nebo jak se tam objevila ta lyžarská scéna. A k čemu vlastně? Musela stát strašný prachy a nemá nejmenší opodstatnění, je to jako nevyžádaná přestávka během promítání. Najednou prostě Xander skočí z letadla někde nad Chamonix a s lavinou v zádech doklouže zase zpátky do Prahy. Dokázal bych se nad to povznést. Člověk už si zvykne na ledasco, třeba na to, jak Anželýna Jůlie v úplně jiném filmu vrazí kdesi na Moravě starým žigulíkem do Pendolína a srazí ho tak do moře... Zkrátka ale..., v XXX to tak nějak nedokážu překousnout. Jaksi tomu chybí ten skrytý humor mezi jednotlivými okýnky filmového pásku, zdá se, že to tvůrci mysleli vážně. Za zajímavé je rozhodně přítomnost Prahy a docela úderný start s koncertem Rammsteinů nebo kokainovým bossem Danny Trejo. Bohužel spadlo to strašných sraček plných much a tak nezbývá, než doufat, že plánované pokračování na rok 2015 bude už s přiznanou nadsázkou a s trochu lepšími akcičkami. A Vin Diesel už nebude snímán tak pitomě jako zde - s jedním uchem větším. ()

Dudek

A sakra, to zase jednou byla nářezovka. Neskutečně jsem se bavil, úžasný film odehrávající se ve velkém tempu, které nedává hrdinům, natož divákovi, jediný okamžik, při němž by si mohl vydechnout. Jedna parádní scéna střídá druhou a Rob Cohen opět dokazuje, že akční filmy prosě umí. Skvělé herecké výkony, náderné pražské lokace a skvělý hudební doprovod naprosto bezchybně podkreslující náladu v jednotlivých scénách. Prostě a jednoduše řečeno jsem se zase jednou perfektně bavil, aniž bych myslel na přepnutí kanálu, či vypnutí televizoru. ()

Gilmour93

Diesel svlékl gatě Travisi Pastranovi a nalepil na sebe tetování z Brava.. Hustej, že by v něm stála lžička, mega jak Sega Drive, cool jak kryobox s režisérským umem Roba Cohena. Vin zkrátka ruluje jak včerejší noviny v místnosti s poletující mouchou. Ale bohužel, já větší adrenalin zažívám při vynášení smetí.. Další z filmů S.L.Jacksona, v kterém se měl nechat už v půlce sežrat žralokem. ()

Baldachýn

Žhavý kandidát na nejlepší akční film roku - rychlý, vtipný, s charismatickým hrdinou, autem s plamenometem... a Markem Vašutem v roli "generála české armády". A to, jak očividně kopírují bondovky mě neuráží, ale baví. ()

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (viac)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (viac)

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Steven Soderbergh si asi umínil, že dotáhne do Hollywoodu co nejvíce holek z „jiných odvětví“. Zkusil to s pornohvězdou Sashou Grey v experimentálním The Girlfriend Experience, teď půjde divácky… (viac)