Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

Ygnor

Opravdu poměrně rozporuplný snímek. Technicky určitě zvládnuté na velmi vysoké úrovni jako barevné schéma, práce s kamerou, střih... Problém vidím spíše v příběhu samotném, ne v nápadu, ale scénáři a také výběr postav mi IMHO nešel moc pod nos. Co naplat Američani jsou takoví a ten jejich „dřevní“ patetismus ční jak sláma z bot u venkovského balíka. Nevím jestli snímek je sebekritický či sebemrskačský, jestli ten symbolický sarkasmus není jen skrytým masochismem, prostě zda si dělají srandu nebo dělají, že si dělají srandu, nebo si hrají na to, že je to sranda, která srandou vlastně není. Ono to někdy v přeexponovaných mocninách nemusí zase až tak docela fungovat. Každopádně film nás nenechá bez názoru, nebo ano ?! ()

Biopler

Moji obľúbení režiséri bratia Coenovci vedia šokovať skvelými filmami s ich typickým absurdným humorom, no myslím si, že teraz riadne prestrelili. Absolútne sa mi to nepáčilo, hoci vykreslenie Ameriky 30.rokov bolo v poho. Skrátka asi nemali svoj deň. Ťažko sa stotožňujem aj s priaznivým hodnotením ostatných užívateľov. ()

Ssoumess

Druhý nejlepší Coenecký film. Jak to ti kuci dělají, že dokážou udělat i country muzikál aby mě bavil. Country rozhodně není můj šál kávy, ale když hlavní hrdinové převlečení za ZZ-Top začnou zpívat 'I Am a Man of Constant Sorrow' a dav začne jásat, tak mi z toho songu běhal mráz po zádech... 9/10 ()

horovska

Asi to mělo být veselé, ale já se nezasmála. Spíš mi bylo trapně. Tři nesourodí chlapíci se pokoušejí dostat k penězům, to se jim však nedaří, aby se nakonec zjistilo, že o peníze nešlo, ale že jsou proklatě dobří zpěváci. A do toho ještě politická zápletka s volbami... Podivná slátanina, ve které musí být pro jistotu ode všeho trochu. Jediné, co mne bavilo byla hudba. Pravda, že jsem dokonce usnula a kdyby tam někdo nekřičel, tak jsem se už do konce nevzbudila a bylo by mi líp... ()

Lusů

Clooneyho pomáda ... Ta pro mě samotnou stojí za * a song ústřední trojice taky. Celkově mě nadchla atmosféra filmu a absurdní situace viz ropucha :) ()

Dm1tr1j

Aj keď je golfista naozaj vždy tak mimo, že je uplne isté ,že je po matke závislý na kreku už od prenatálneho štádia - niekedy sa skoro svojími špinavými slovami priblíži aj pravde. Tu konkrétne ide o komédiu , ktorá vyžaduje aby sa človek vedel baviť na starom štýle rozpravy a jednoduchých a prostých situáciách. To on menovaný golfista teda nevie. Ale aj napriek tomu ,že určite 90% slov z filmu nerozumel trafil klinec po hlavičke keď napísal , že to bola nuda. Aj keď pre neho z iného dôvodu ako pre ostatných rozumných anglicky hovoriacich ľudí. ()

GIK

Nejprve skrytý a ke konci už naprosto otevřený politický film. Budovatelství v americkém balení. Nový světový řád to napohled. ()

stanyslaw

Coeni jsou něco jako krásná ženská (krásná, ne Wachovští), kterou zdálky obdivujete většinou hodně a jen někdy jste na ni trochu naštvaní, když něco zmrší (třeba Hammeta). A pak jsou tu okamžiky, kdy nahodí zrzavý přeliv a vy ji milujete k zbláznění, no a to je Bratříček. ()

Razzor_82

Bratříčkové Coenové, kde jste? Tuctová vězeňská Road movie o třech uprchlicích, při které jsem se nijak zvlášť nepopadal za břicho. Některé scénky na hraně trapnosti, třeba střílení do krav kulometem. Bloudění třicítkami bez pevné osy scénáře. Clooney sice táhne film a jeho pomáda na začátku fajn ale pak už je to ohrané. Turturro a Nelson se jen tak vezou a dělají křoví. Tenhle černý humor se mi zdál vyčpělí a vůbec se mě tentokrát nedotkl. 6/10 ()

Zombo

Při nejmenším originalní snímek, který si mě získal už jen (téměř) vždy učesaným a hlavně kvalitně napomadovaným Clooneym, kterému role "vůdce" uprchlíků z vězení sedla, a mým oblíbeným obdobím Thompsonů - amerických 30.let. Další silnou stránkou je bezesporu samotný příběh se spoustou zvratů a "up and down" situací (aneb klasické loserství podobné tomu z Lebowského). Nebýt některých nudnějších míst, tak... ne, takhle je to akorát, přece jenom se to s předešlými filmy Coenů nedá srovnávat, laťku nasadili hodně vysoko. ()

Carolyn

Lepší čtyři hvězdičky - velmi jsem se bavila. Dojal mě obzvlášť "kalhotový tanec" při vystoupení Hochů od Syslí řeky (nebo jakseto... :). A doufám, že někdo zachránil tu krávu na střeše. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)