Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

xJevgenijx

O box zde, aspoň pro mě, zase tolik nejde. Mnohem důležitější sociální tématika na její syrové a boží zachycení díky Stalloneho scénáři. Nejlepší film série, ostatní díly už neberu tak vážně ()

2kocour

Byly doby, kdy jsem filmy o boxérovy, který se dokázal propracovat z nuly až na úplný vrchol dost žral, ale teď když si tyto filmy znovu pustím, tak většinou nevydržím až do konce. Už mně to příjde příliš zhlouhavé nejspíše tím že tam Rocky neustále někomu vykládá o tom kdo vlastně je. Ale hudba a písně z filmu se mně libí stále. ()

Lonelybiker

Po hodně dlouhých letech jsem viděl Rockyho a je třeba uznat, že mě některé scény jako sportovce dojaly. Sice je to trošku přehnané a za 5 týdnů se člověk opravdu nedostane do vrcholné formy jako Rocky, ale čert vem realitu. Je to krásná sportovní pohádka. Ještě bych dodal, že se mi moc líbil výkon Talii Shire jakožto Adrien. ()

makrela98

„Řeknu ti něco, co už víš. Svět není jen samý slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo. A ikdyž jsi sebesilnější, srazí tě na kolena a nechá tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány, jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ. Tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš. Kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě. Jenom tak se vítězí! Chce to znát svojí cenu a jít houževnatě za svým, ale musíš umět snášet rány! A ne si stěžovat, že nejsi tam, kdes chtěl a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili. To dělaj zbabělci a to ty nejsi!! Jsi lepší, pamatuj!“ Legendární příběh. Jasně, někdo řekne - Jenom o boxu, to nemám zapotřebí. Ale to není jen o tom. Je to o tom, že kdo chce něco dokázat, musí si za tím jít. Jako je to řečeno v citaci nahoře. Mimochodem, musela jsem si jí napsat do diáře a vždycky, když potřebuji, přečtu si ji. ()

jericho001

Arnie má Terminátora a Sly má zase Rockyho.Film který udělal ze Slye mezinárodní hvězdu a který je skvělý od začátku až do konce.Sly si zde porvé zahrál outsidera s Philadelphie který sice není moc úspěšný v ringu,ale svou pílí se dostane až k zápasu o titul v těžké váze.Mám pro tuhle série(kromě pátého dílu)slabost.Soundtrack je skvělý a Gonna fly now je pecka.A samotný zápas je skvěle natočen a vždycky se těším když Rocky skoro sejme Apolla. ()

AmericanX

Amerika je země neomezených možností - aneb jak chudý boxer a outsider ke štěstí přišel!! Rocky Balboa, tuctový boxer, jakých je po tělocvičnách spousty, dostane neuvěřitelnou příležitost: boxovat s mistrem světa těžké váhy ( dost sebevědomým mimochodem) Apollo Creedem...... a americký sen je na světě!!! Rocky mě chytnul za srdce, opravdu. Jeho vyjádřování, prosťounká logika a hlavně tvrdá hlava ( doslova a do písmene) si mě navždy získaly.. Skvěle napsaný scénář... a pak ať mi někdo tvrdí, že Sly jen namakanej svalovec.. ()

opicee5

Když se někoho zeptáte na nějaký film s tématikou boxu,snad každý vám řekne Rocky.A je to tak dobře,v té době ještě neznámý Stallone září ve filmu ke kterému napsal sám scénář a jenž se stal oblíbeným snad u všech boxerů.Neuvěřitelné spojení jednoho z nejlepších soundtracků,vynikajících herců a hrdinského příběhu....Moje nejoblíbenější filmová serie a ten oscar tomu sluší a je udělen zcela po právu... ()

Péča

Rocky je naprostá klasika ve filmotéce a nesmí chybět u nikoho, kdo neviděl jakoby nežil. Sylvester svým scénářem a Bill Conti svojí hudbou vytvořili nádherné kinematografické dílo, kde se spojuje mnoho emocí dohromady. Oproti jiným rolím kde hraje Sly, tak nejsou tak přesvědčivé jako je právě role Rockyho, která vyřazuje jeho osobnost. Zaloužilých pět hvězd! :) ()

Dastin

Srdeční záležitost. Sly ve své nejslavnější roli. Americký sen neznámého boxera, který ač náhodou, přesto odhodláním a neuvěřitelnou silou vůle, k úspěchu a slávě přišel. I skoro po 40. letech je to stále jednička. ()

Hektor.Troy

pre ludi co dali tomuto filmu odpad,lebo oscara nevyhral taxikar-kazdemu je jasne ze taxikar bol super scorseseho film a nikto o tom nepochybuje.ale za to dat rockymu odpad???ste zakomlexovani idioti co si este asi nikdy ani nezatrtkali a preto vas to tak rozculuje.howhg ()

Profík

Jedna ze dvou nejznámějších postav Stalloneho kariéry, který odvedl v obou částech své práce ohromnou práci, ať už jako scenárista, ale i jako herec. Jeden z jnejlepších filmů o boxu, přestože k realitě to nemá až tak blízko. 85%. ()

JARDAHONDA

Outsider - Šampión - Idol. Sylvester Stallone se představuje jako boxer Rocky Balboa ve filmu, který jedinečným způsobem snoubí lidskost a fyzickou sílu. Čekají vás strhující boxérské souboje a skvělé herecké výkony v příběhu o muži, který dokázal ujít v životě úctyhodnou cestu. Držitel Oscara 1976 pro nejlepší film. ()

NavzdyMlady odpad!

Tak toto je jedna z najväčších kokotín vôbec a ešte k tomu Oscarová?!!! , ti jebe? Tie dialógy boli ako keby to napísali dvaja neandertálci. Vraj americký sen, ok, ale film hovno, budíček. A hlavne tá akože romanca :D Mne to skôr pripomínalo Huga Fantozziho :D s Pinou, ale to je aspoň ako tak zábavné, netvári sa to vážne a romanticky. ()

Orel222

Film, malý rozpočtem, ale velký příběhem. Nečekejte bombastické efekty, ani přeplácané scény-čekejte krásný příběh o boxerovi z ulice, který měl sice talent, ale ne vůli. Životní šance ho přinutí změnit styl života aby se nestal hlupákem před všemi. I přes závěrečnou prohru odchází jako vítěz! ()

Sasory

Sylvester Stallone, jakožto scénárista a zároveň hlavní postava, podává výborný výkon. Podle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších sportovních a inspirativních filmů doposud. Výborný výkon podává i jeho protivník ve filmu Carl Weathers. Ale zpět k hlavní postavě Rockymu. Hrozně mě zaujala postava Rockyho jako zpomaleného a trochu jednoduššího člověka. Perfektně se to hodí k boxerovi, který už nějakou tu ránu obdržel. Film bych si mohl pouštět pořád dokola a pokaždé budu napjatý až dokonce, kdy se Rocky střetne s profesionálním boxerem a mistrem světa v těžké váze Apollu Creedovi. ()

Vonter

Víte, jsem jen vobyčejnej boxer. Fakt vobyčejnej. Boxer. Vobyčejnej boxer Rocky. Teda Rocky Brambora. Chodim sem, chodim tam, hážu si hopikem a lámu lidem fajfky. Jako palce, chápete. To byl vtip. Zejtra vymyslim novej. Fakt, můžete se těšit. Vobčas taky tahám z průserů 12letý holky. Voni teda vypadaj na 20. Ale co, vo to tu nejde no ne? Tvl ale vo co tu teda jde? Jó, už to mám. Hlava nic moc, asi jako zavařenej trabant. Ale nakonec mi to vždycky docvakne. Jde vo to, že Rocky je fakt dobrej film. Fakt dobrej. Za prvý je vo mě a za druhý je dobrej. A kdo tomu nedá za pět, tomu přerazim dutiny a natrhnu pytlíka. ()

smajki

První díl jedné z mých nej srdcových sérií. Jěště, že Sly na poslední chvíli použil mozek a utekl od erotických filmů k serióznějším. Jedná se o první seznámení s ne příliš chytrým, ale o to citlivějším a otevřenějším boxerem Rockym, tichou a zakřiknutou Adrianou, flákačem a opilcem Pauliem, trenérem Mikem a prvním tvrdým protivníkem Apollem. Nemá moc cenu se rozepisovat, film je výborně natočený, všichni hrají jak mají a prostě to všechno klape jak má. Viděl jsem mnohokrát a ještě mnohokrát uvidím. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers