Neúspešný tridsaťročný boxer Rocky Balboa (Sylvester Stallone) pracuje ako výberca dlhov pre úžerníkov, boxuje v pouličných zápasoch a neúspešne sa dvorí Adrian (Talia Shire) - plachej predavačke v obchode so zvieratami. V čase, keď Rockyho vyhodí tréner z telocvične, pretože si myslí, že ako boxer premrhal svoj talent, sa vo Philadelphii konajú prípravy na boj o titul majstra sveta v ťažkej váhe. Keďže vyzývateľ zápasu sa zranil a nemôže nastúpiť, obhajca titulu Apollo Creed (Carl Weathers) vyhlási, že bude boxovať s ktorýmkoľvek pouličným boxerom, aby dokázal, že Amerika je krajinou, kde má každý šancu uspieť. A vyberie si Rockyho, ale len preto, že sa mu páči jeho prezývka Taliansky žrebec, čo sľubuje dobrú publicitu. Začína sa neľútostný tréning, ktorým sa Rocky postupne dostáva do fyzickej aj psychickej kondície a zápas, ktorý mal byť len show ako pre divákov, tak aj pre Apolla, sa môže začať. (TV Markíza)

Bulsara

Skvělé herecké výkony nejen Stalloneho(božsky zahraný Micky, absolutně uvěřitelný Paulie a něžná Adriana.), skvělá režie, scénář, ale hlavně lidskost příběhu okořeněná skvělým a choerograficky bezchybným zápasem, boxem jako takovým a atmosférou města Philadelphia. Jednoznačně jedna z největších srdcovek.=kloubok dolu ()

yodesenkla

Rocky je klišé, ale Rocky je zároveň boží. Amerika ho po právu miluje, protože dokazuje, že z opravdového loosera se můžete stát šampiónem pokud dostatečně makáte. Stallone skvěle ztvárnil jednoduššího ranaře s naivní představou o skutečném světě, ale o to větším srdcem. Tenhle ranař, který z obraceného gardu knokautuje soupeře jak na běžícím pásu. To všechno ovšem stojí víc než pár minut v ringu a o tom tenhle film je. Tenhle film je prostě o životě boxera se všemi jeho pády. Film dokresluje perfektní soundtrack s nepřekonatelnou skladbou Eye of the Tiger. Rocky je prostě jedinečnej a buď vám sedne nebo holt máte smůlu. ()

apu68

Tak tento film je moje srdcovka, skvělý Sylvester Stallone napsal a zahrál jednu z nejlepších postav filmového plátna. Kdo viděl musí uznat, že ten chlap má vážně talent. Finální souboj s Apollo Creedem, byl opravdu magnetizující!!! ()

zippo8

Rocky! Rocky! Rocky! tak tento film sa u mna zapisal hlboko v srdci kedze sa venujem tomuto sportu tak Rocky je jednoducho fantasticky zahrany vtedy este neznamym S. Stallonom ale zvladol to excelentne! super film. ()

Dispa

Ukažte mi jedinýho člověka, kterej to nežral ve svý době. A sice je to malinko vykrádačka Somebody up there likes me, ale prostě to miluju, ta nadčasovost a že se na to dá koukat i v dnešní době. ()

Pilsnerman

Rocky je jednou z mála legendárních sérii, která dokáže strhnout jednoduchým dějem a dodat životadárnou naději vítězit. Nebýt úspěchu prvního dílu, tak by další, postupem času průměrná, pokračování nikdy nevznikla. I proto si film zaslouží nejvyšší hodnocení. ()

Tom87

Stalloneho první velká role. Započal tím skvělou sérii. Příběh o boxerovi, který dává do tréningu všechno, aby dosáhl svého cíle - to je idol pro každého mladého borce, i pro mě. Takže dávám 90% ()

Dov Landau

Ač si myslím že u řady kritiků a intelktuálů skončil v propadlišti filmových dějin.Tak si troufám tvrdit,že splnil přesně to co divák od filmu tohoto žánru čeká.A to, prožít si svůj sen,který je většinou velmi vzdálený realitě.Je mi 31, a na Rockym jsem vyrostl a tenkrát jsem věřil že mohu být tím kým chci,když za tím půjdu))....... ()

MichaelMyers112

Rocky je hodně libovej film, ve kterém hraje Stallone svou životní roli. Do té doby než byl natočen tento film, byl Sly setsakramencky neznámý. Film je dokonalý, už kvůli skvělé hudbě (od Billa Contiho) a ještě dokonalejším hereckým výkonům. Jediné na čem si můžu u filmu trošku stěžovat jsou ty trochu nepovedené efekty při boxu, jinak to je asi tak vše. Americký sen ve světě boxu. 90% a 4*. ()

Nalfaen

Filmů o boxu moc není a tento je lepší než všechny dohromady. Stallone to perfektně zahrál, byl to jeho první a poslední takto senzační herecký výkon. Možná ještě to péčko, ale to jsem neviděl, tak nemohu soudit. ()

2tomas2

Pri konci tohoto filmu mám chut ist bežat von :-).Určite jedna z najlepších hereckých úloh Stalloneho.Vložil do toho cit,odhodlanie a všetko čo k tomu patrí.Pre niekoho možno moc zdlhave,ale pre mna perfektné.5/5 ()

TuKam

Sly je prostě bůh. Rocky je skvělý důkaz že Stallone umí krásně uvěřitelně zahrát i jiné role než jen sklizeň lidí v Rambovi. S postavou Rocky se každý hned zžije a bude hltat jeho příběh až do samého závěru filmu, který je pochopitelně grandiózní. Soundtrack se k filmu skvěle hodí, ostatně kdo by neznal onu znělku Gonna Fly Now od Billa Conti. Sylvestr dokázal věrně zahrát roli trošku hloupého, ale zato velkosrdcatého boxera. Tento film rozhodně vynesl Sylvestra nahoru a oprávněně! Ten kdo film neviděl 3x měl by to dohnat. Ten kdo se bojí že je celý film jen o nablblém boxerovi co všechny zmidlí a má nevymáchanou hubu, tak ho to velice překvapí. Povinnost vidět :) ()

ogy86

Příběh o Americkém snu. Nebo také Stalloneho životní příběh přenesený do prostředí boxu. Nedám dopustit na celou tuhle sérii, ale jednička je film, jehož scénář je psaný od srdce. Vše navíc podkresluje skvělý soundtrack v čele s tréninkovou Gona fly Now. ()

Raptor.v

První z řady dlouhé série o Rockym a jak to tak bývá tak první díl je nejlepší. Přiznám se že boxerské zápasy nemusim, ale velmi povedený film. Sylvester Stallone ještě nezkažený popularitou a nenarubaný až k prasknutí zahrál skvěle svojí postavu, která ho katapultovala víše ()

snookiest

Abych byla uprimna, S. Stallone se mi nelibi, pripadalo mi to trapne a jak uz se tu psalo, take naivni. Pokud bych mela rozepsat filmy s podobnou tematikou, ktere me vic zaujaly, tak to bylo "Milion Dollar Baby" a "Tezka vaha". ()

Socirel

Sylvester Stallone ukázal jak se člověk, který vylezl z popelnice, může dostat až na vrchol a přinesl nám příběh plný inspirace. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers