Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Flyer

Film se celou dobu nese v parádně cynickém duchu, tak proč proboha ten happy end? Že by bratři Coenovi na stará kolena vyměkli? Ale abych jen nekritizoval, sice má tato bratrská dvojka ve své filmografii lepší kousky, ale i tak je Nesnesitelná krutost velice zábavným snímkem, s vynikajícími herci a to nejen hlavními, ale i vedlejšími (z B. B. Thorntona jsem dostal záchvat smíchu, potěšila i malá role G. Rushe a dalších). ()

SoolenJV

I bratři Coeni se někdy utnou. Jakmile nemají nad scénářem úplnou kontrolu, výsledek nebývá úplně ideální. Jejich pokus o lehkonohou komedii, která není ani z poloviny tak vtipná, jak asi tvůrci chtěli, zachraňuje pár Coenovských momentů a místy docela povedené dialogy a detaily. Ale to bohužel nestačí. Nesrovnatelné s ostatními Coenovskými filmy, úlet, pokus, experiment, snaha vymanit se z vlastní zažité (a jediné funkční) formy. Nepovedené. ()

Radiq

Je mi to kurva líto, ale tohle byla slabota. Nejlepší tam byl začátek s Geoffrey Rushem - ten tam měl totiž nejlepší postavu (a culík). Jediny, z čeho na mě dýchli Coeni, byl Sípák Joe a ten starej právnickej kápo s jeho ďábelskejma chvilkama. Děj fakticky nic moc - drama vystavěné na předmanželskejch smlouvách ani nezní zajímavě, natož to pak natoč - a hlavně nekonzistentní chování hlavní mužské postavy mi vadilo (že by se nechal zlákat ke svatbě s ní?). Uplně tady chybělo to krásné coenovské dělání si srandy z násilí a zabíjení - tady chybělo i to zabíjení (no, s jednou výjimkou). Herecké obsazení taky dost odflákly - Clooney a Zeta-Jones jsou sice hvězdy, ale mohli je hrát jacíkoliv jiní herci. Ostatní herectvo, kromě zmiňovaného Sípáka Joea, taky špatné volby. Holt někdy se daří, někdy se nedaří. ()

hans500

Napdrůměrná komedie, dost vtipná (především díky scénáři a Georgi Clooneymu) a inteligentní, která má přiměřenou stopáž díky čemuž nenudí. ()

Doudis19

Nemastní, neslaní Coenovci a první film, který je z jejich strany cítit prachmizerným komerečním kalkulem. Nebýt Clooneyho a jeho lehce excentrického rozvodového právníka, šlo by vyloženě o ztrátu času i valného mínění o další směr tvorby geniálních bratří. ()

Magneto

Tak tento film ma naozaj dostal...Nieje to klasická Coenovka,ale párkrát vám ju určité situácie pripomenú.Najlepším tromfom filmu sú úžasní Clooney a Zeta-Jones...Tieto role im padli ako uliate a medzi nimi to iskrí ako divé,naozaj veľmi,veľmi dobrá symbióza.Pri pozeraní som si spomenul na kráľovskú zábavu pri War of the Roses s ktorou má tento film pár spojitostí,ale atmosféra je omnoho odľahčenejšia,zábavnejšia.Proste radosť pozerať.Tento snímok sa vážne vydaril...Je naozaj veľmi dobre ako sa tento film neberie vážne a ak pristúpite na jeho hru,budete sa kráľovsky baviť. ()

lennyd

Miles Massey (George Clooney) je velmi úspěšný rozvodový právník, až do okamžiku, kdy narazí na krásnou Marylin Rexrothovou (Catherine Zeta-Jones). Jejím jediným cílem je najít si bohatého manžela, a obrat jej do posledního pětníku, což ji samozřejmě Miles překazí. Takže se její hlavní cíl změní. Obrání do posledního pětníku zůstává, jen cílem se stává sám Miles (který se pro změnu do Marilyn zabouchne). Ale nic není tak jak by se mohlo zdát, ba naopak ... Sice se nabízí žánr romantická komedie, ale s tou romantikou bych si tak moc jistý nebyl. Až na pár okamžiků jde o pěkně černou komedii, téměř jak Marylinina duše. Oba hlavní představitelé podáváají své standardní výkony, ale perfektní jsou i další Geoffrey Rush a nebo Billy Bob Thornton. Takže zase zásah do černého, panové Coenové... ()

Antek

Očekával jsem daleko víc, než jenom "obyčejnou" romantickou komedii, kterou snad Coenovi mysleli zcela upřímně !! Takové "Kašlu na lásku", místy střihnuté coenovskou atmosférou. ()

zdenny

Film bratří Coenů, který moc jejich signifikaci nenese. Příjemná ústřední dvojice G. Clooney a C. Z. Jones z něj ale dokázala udělat víc. Romantická komedie, která nakonec trochu coenovská bude. ()

fabecc1222

Veskrze cynický humor od Coenů v plné dávce. Clooneyho klasická Coenovic póza v plné polní, a hromada vybroušených dialogů kořenící každou scénu. ()

cross

Mám pocit, že Coeni si z nás tak trochu vystřelili a tenhle film nemysleli přece jen až tak vážně... Celkem příjemná, ale místy trochu "šaškoidní" romantická komedie, s mírně přehrávajícími představiteli a nepříliš rozeznatelným coenovským podtextem, který je totálně stržen až v samotném závěru (a bohužel pouze na okamžik) likvidací sýpavého Joea (mimochodem, bezpochyby nejlepší scéna filmu:o). Každopádně, takhle bych už pro příště nehazardoval, protože stačilo slabounké sklouznutí a mohlo to celé končit nechtěným ušklebem na obličejích zmatených diváků (a fanoušků především!). ()

klima777

Dokud se nezjevila Zeta-Jones, film byl vtipný. Pak už to bylo jenom kdo s koho (tj. obrazovka versus má uondaná maličkost). Co má tahle záležitost zábavná a duchaplná asi jako Džungle rtěnek společného s bratry Coeny? Sípáka Joea a dr. Myersona. Inu, bude toho asi víc, ale, drazí moji, vážně nemohu jinak. Vážně. :-b ()

Elrond88

75%; Coeni prostě umí; romanitcká komedie sice není jejich nejsilnější parketa a mnoho z jejich originálního stylu se tu neprojevilo, ale přesto je to dobrá podívaná; vzhledem k tomu, že s odstupem času víme, že po této komedii budou následovat takové filmy jako Tahle země není pro starý, (můj oblíbený) Seriózní muž či Opravdová kuráž, tak tento (a ten hned následující) komediální počin beru jen jako takové povyražení v jejich filmařské kariéře; tento film, přestože nedosahuje výšin nejlepších Coenovských počinů, je pořád v rámci romantických komedií výrazný nadprůměr ()

Almásy

strasne divny film. fakt nechapem z tich close upov na clooneyho chrup ale zrejme to bude tym ze toto bol prvy film od coenovcov co som videl. inac je to taka prijemna komedia s trosicku tazsim humorom pre priemerneho divaka ()

P1tr

Sympatický Clooney a mnou neoblíbená Zeta-Jones v ucházejícím snímku bratří Coenů, který mnohdy působí až přehnaně, či křečovitě se snaží o vtip, ale ono to nevychází. Naštěstí dojde i na světlejší chvilky, jako je záměna pistole za inhalátor. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)