Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

novoten

Když Clooneyho citujícího narcise a Zetinu přenádhernou potvoru zaplaví bizarní vedlejší osůbky, je postaráno nejen o zábavu, ale i o skvost. Do černé komedie s klidem patří rozvody, majetek nebo právnické kličky, ale pravá láska je právě tou ingrediencí, která z Krutosti dělá můj milovaný film. Královská podívaná. ()

tron

„A nebol to náhodou ON, kto spal s čističom bazénov?“ Prižmúrim oko nad príšerným názvom (ktorým sa slovenský i český distribútor snaží miasť divákov nezmysleným odkazom na drsný coenovský debut Zbytočná krutosť z roku 1984) a radšej krútim hlavou nad experimentom, ktorí na nás Ethan a Joel posledných X rokov testujú: v 80. a v prvej polovici 90. sa stali legendami (Zmätky v Arizone, Fargo, Big Lebowski), no následne akoby sa už nudili tým, že všetko vedia a všade boli a vrhli sa na pre atypické žánre, ako muzikál (Braček, kde si?), noir (MUŽ, KTORÝ NEBOL), či heist movie (PÄŤ LUPIČOV A STARÁ DÁMA). Neznesiteľná krutosť sa vysmieva žánru romantickej komédie... a zároveň sa na ňu s pribúdajúcimi minútami čoraz viac podobá. Bohužiaľ, podobá sa to predovšetkým na slabšiu romantickú komédiu, akých je Hollywood plný. Šarmantní herci sa snažia: okrem tradične úžasne samoľúbeho Clooneyho („Pozerám, že sme sa nedohodli. O čo ti ide, Freddy? Chceš 100%? Dobre - a prečo nie rovno 150?“) zaujmú Billy Bob Thornton ako texaský Pán Mlufka a Geoffrey Rush ako austrálsky bastard s vrkočom. Napriek hŕstke podarených nápadov (barón s Alžbetou, nájomný vrah s astmou, Rorin dedko rušňovodič) a vydareným konverzačným cynickým scénam („Moja žena sa ma snaží totálne ošklbať.“ – „To je jej právo. Rešpektujte ho.“) to od polovice začína byť plus mínus riadna nuda. ()

B!shop

Ano Coenovi natocily uz lepsi filmy, tohle je spis romanticka komedie nez coenovska komedie, ale presto je to v porovnani s jinymi romantickymi komediemi nadprumer. Pro Coeny to je docela netypickej film, takze se nevyhnuli nekterejm skluzum k prumeru, nekolika predvidatelnejm mistum a nekolika klise. Nastesti stale tu je v nekolika scenach poznat naprosto dokonaly coenovsky humor (hlavne scena se sipanim me dostala). Herci hrajou vyborne, Clooney na toho pravnika fakt vypada a je fakt vybornej a Catherine Zeta-Jones je jako vzdy krasna a sympaticka. Potesila me sice mensi, ale presto vyborna role Geoffreyho Rushe a Billyho Boba Thorntona - oba byli skveli. Jak uz je u Coenu zvykem, film je hodne sviznej a podporenej vybornou hudbou. Mozna, ze tech 5* je trochu prehnanejch, jak uz jsem rek Coenovi natocily lepsi filmy, ale myslim si, ze i presto si je zaslouzi. ()

Marius

Áno, Coenovci už natočili oveľa lepšie filmy. Ale to nič nemení na tom, že je to neskutočne zábavné. Najmä scéna " smrť Sípavého Joea" a čokoľvek s Clooneyho šéfom..... ()

monolog

Romantický komedie mám rád, ale tohle je hloupost. Jeden dva dobrý vtipy nevyváží nudnej děj, kde se stále kecá, právnicky kličkuje a slovíčkaří (jenže bohužel ne zábavně) a kde nakonec láska skutečně zvítězí a tak to má být, protože tak je to správné. Trošku víc mě zaujal Geoffrey Rush, jenže ten tam má opravdu maličkej štěk a pak taky Cedric Entertainer, kterej Gonna nail your ass! tím nádherným černošským nosovým přízvukem. Asi to má být satirický pohled na americké právníky a jejich překrucování pravdy, jenže to jaksi nefunguje. Nápaditější je i Lhář, lhář Jima Careyho. Jenže na romantickou komedii jsem se zasmál až neuvěřitelně málo (tedy jen u Sípáka Joea) a vlastně se mi zdá, že tam je humoru opravdu jako šafránu. Clooneyho bělený zuby nebo Zetina nafouknutá prsa to prostě nespraví a romantiku jsem při sledování necítil už vůbec. Spíš rozčarování a nudu. ()

RHK

Jedna z nejlepších inteligentních komedií všech dob. Geniální scénář, geniální režie, situační černý humor, to vše v právnickém prostředí, kde je humoru obvykle poskrovnu. Prudce elegantní Clooney s vybělenými zuby a dokonale padnoucí kravatou, který postupně ztrácí svou nablýskanou eleganci i ostražitost, když najde soupeře sobě rovného a zároveň životní lásku. Zeta-Jonesová v roli krásné chytré mrchy. Její první manžel Edward Herrmann a jeho mašinka, druhý manžel - B.B.Thornton v roli neodolatelně suchého ropného miliardáře pojídajícího předmanželskou smlouvu. Sladký Jonathan Hadary jako baron von Espy jako svědek i se svým psíkem v soudní síni. T.Aldredge jako přízračný téměř hororový starší partner vypočítávající úspěchy za zvuků Mozartova requiem. Keyes jako Sípák Joe, s nezapomenutelným gagem při záměně antiastmatika a pistole. ... Bravo, Coenové! Trailer: http://www.csfd.cz/film/1608-nesnesitelna-krutost-intolerable-cruelty/videa/ ()

Boss321

Povedená, svižná a inteligentní komedie (ale zrovna dvakrát romantické to není) se skvělým Georgem Clooneym a Catharine Zetou-Jones. Určitě se neztratí ani Billy Bob Thorton a Geoffrey Rush. ()

Faidra

Soudili se, soudili se rozvedení o svý jmění, o svý jmění, o portmonky, o kastroly, o potomky. Byl to spor ukrutnej s křikem a pláčem, ó, jak si překrásně po krku skáčem... Těžko snesitelný kousek, u kterého bych asi nezůstala, kdyby před titulky nezazněli Simon a Garfunkel a neobjevil se Geoffrey Rush, během titulků nezazněl Elvis a po titulcích se neobjevil George Clooney. Pomyslela jsem si, že aspoň hudbu (i když ten Jahelka z úvodu by se hodil ještě líp) a herce si uměli vybrat a rozhodla se vytrvat. Byla jsem po zásluze potrestána držitelkou ceny za chvění řas, zvedání obočí a špulení rtů CZJ, nesnesitelně pastelovým L.A., obvyklým K.O. udíleným hollywwodskými slaďárnami, nesnesitelně krutými ve svém předpokladu, že si člověk oblíbí hejno chabě načtrtnutých figurek místo něčeho aspoň trochu připomínajícího lidi, a nesnesitelnou změnou J. a E. Coenových z ostrých hochů v číšníky servírující romantické komedie, v nichž je romantiky asi jako v rozvodovém listě a humoru jako v dohadování se brzy bývalých manželů, čí bude stůl a čí bude skříň. Romantické duše si můžou libovat nad tím, že se konečně mohou dívat na něco ze svého oblíbeného ranku dívat s hrdostí ("vždyť je od těch Coenů, že jó, holky?"), já složím poklonu nesvaté trojici Rush, Clooney a Thornton, kteří takřka ze všeho udělají záležitost snesitelnou, a půjdu pustit Rockyho a Reda na Coenovy, aby si bratři v saku objasnili rozdíl mezi dobrmanem a rotvajlerem a zažili nesnesitelnou krutost na vlastní kůži. ()

CheGuevara

Cary Grant současnosti jako rozvodový právník svádí klientku svého protivníka. Další variace na téma: "Kdo koho dřív převeze" s příměsí coenovské poťouchlosti. Clooney navíc boduje se svými zuby mnohem víc, než jsem kdy čekal. Coeni změnili svůj žánr, což jim vůbec nebylo ke škodě. Inteligentní a vůbec po čertech vtipná komedie. ()

zputnik

Milý Joele a neméně milý Ethane, na začátek svého dopisu bych Vás chtěl pozdravit a popřát Vám mnoho dalších geniálních filmařských úspěchů. Já Vás - jako filmaře - mám hodně rád. Onehdá (pár dní nazad) jsem si spolu s kámoši zašel na Váš nový film - NESNESITELNÁ KRUTOST se to u nás v ČR jmenuje - a opět jste mne dostali. Potěšili mne nejen geniální herecké výkony, výborná práce s kamerou, ale také vtípky a gagy, u kterých jsem se tu potichu pochichtával, jinde hlasitě řehtal. Prostě: geniální romantická komedie, která dokáže být dostatečně romantická a přitom se nelepí jako kdejaký slaďák. Těší mě taky představa, že ledasjaká světová filmová hvězda/hvězdička považuje za čest, když může hrát ve Vašich filmech. Kluci (snad Vám tak mohu říkat), Vaší práce si nesmírně vážím a těším se na každý Váš nový filmový kus. Mějte se tam v tom USA dobře a nezpychněte. Bylo by Vás škoda. Váš oddaný divák zputnik ;o) V Kopřivnici dne 1. února 2004 P.S. Kluci, někteří Vám v hodnoceních nedávají tolik bodíků jako já, ale vůbec se tím netrapte. Oni Vás mají vlastně skoro všichni rádi... jen mají v merku veškeré ty Vaše minulé geniální opusy - a těmi jste nasadili laťku nesnesitelně vysoko. ()

EdaS

Nepřišlo mi to bohužel vůbec vtipné, zasmál jsem se cca. třikrát. Těžko cokoliv zachrání snaživí herci, překrásná kamera atd. Coenovi by se měli zase zaměřit na temnější a drsnější žánry, tam jim to rozhodně svědčí líp! ()

H34D

Na Nesnesitelnou krutost je třeba se dívat pozorněji než na běžné romantické komedie, ale na druhou stranu se také krutě nevyplatí aplikovat na ni velká měřítka jedinečnosti filmů bratří Coenů, protože tenhle film geniální skutečně není... Za vnějším tuctovým příběhem o neromantické lásce, zbohatlících a ziskuchtivých paničkách se skrývá vychytralá satira a manželsko-právnická parodie plná minimalisticky vtipných gagů (s jedním opravdu maximalistickým), které je třeba nejdříve prohlédnout a pak se jim můžeme od srdce zasmát. Film si nehraje na věrohodnou realitu, vše je přehnané v rámci jemné parodie a speciálně na první pohled nechutně sladký konec, chápu spíše jako úsměvné vyvrcholení absurdity. "You're exposed!" 7/10 ()

xxmartinxx

Zábavné to je, což o to. Bohužel ale taky dost průhledné. U těchhle filmů "každý podráží každého" považuju za důležité, aby ty podrazy byly alespoň trochu neočekávané a překvapivé. Bezvýhradně sladký konec tomu také neprospívá. Nejslabší Coeni. ()

Gilmour93

Taktické i intuitivní bitvy lásky s cynismem. Kdo vyhraje tuhle nesnesitelně krutou válku, můžeme jen tušit.. Katharine Hepburn a Cary Grant přeneseni pěkně po coenovsku do 21.století, tzn. kostýmy, nějaká ta romantika a sžíravý humor podle nezaměnitelného rukopisu bratrů z Minnesoty, do kterého mimo jiné patří i teatrální přehrávání (Clooney), karikatury lidské povahy a notná dávka mravní otrlosti. Z těch roztodivných figurek mě nejvíc bavil Paul Adelstein jako přecitlivělý asistent Wrigley a to nejen proto, že správně odhalil (v překladu ztracenou) spojitost mezi postavami Attila the Hun, Ivan the Terrible a Henry the Eighth. Ano, je to prostřední jméno.. ()

Brouk

Bingo!!! Zas po nějaké době velmi příjemná americká komedie. Měk jsem velké obavy, jak se mi ten film, který byl všude vychvalován bude líbeit.... A líbil... Jen tak dál Catherine, Georgi a Coenovci.... ()

sportovec

I dnes je možné natočit vcelku dobře odvedenou a místy i nápaditou konverzační komedii, která sice ponělud konvenčně, leč počestně krouží kolem skutečných citů a opravdového života. Fakt, že hrdinové přitom semtam přešlápnou do ne zcela počestného mravna, se v této konstelaci stává druhotným. Sympatickým lidem, jakými v tomto filmu jsou Zeta-Jonesová a Clooney, to rádi věříme. A to přesto - nebo právě proto - že v této romantizující komedii oni i my - jejich diváci a oddaní ctitelé - předem víme, že za hranice ustáleného standardu se podíváme jen tu a tam a naopak poměrně často klopýtneme o sice výjimečné, ale ne zase zcela raritní momenty pod takto vymezenou úrovní. ()

genetique

Romantickí Coeni? To akoby ste prasaťu dali naspievať štátnu hymnu. Aj keď tento sa zaraďuje k tým normálnejším, myslím, že od kvality to malo dosť ďaleko. Herci boli síce nadpríjemní, no oni komediálnu stránku nezachránia. Scenár aj keď bol trefný a originálny, bol bohapusto nevyužitý. Škoda. 55%. ()

mysicka

Cernocerny humor bratri Coenu me asi nikdy neomrzi... Parek hlavnich hrdinu je nadhernej a Billy Bob je uuuzasnej texaskej buran, proste bonus!!! ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)