Veľmi úspešný prominentný rozvodový právnik z Los Angeles Miles Massey (George Clooney) na stretnutie s manželkou svojho klienta Rexa Rexrotha (Edward Herrmann) – nádhernou Marylin (Catherine Zeta-Jones), ktorá sa rozvodom snaží získať finančnú nezávislosť – rozhodne len tak nezabudne. Stane sa preňho novou výzvou! Po procese, v ktorom sa mu opäť podarí preukázať svoju kvalitu a Marylin doslova zruinovať, sa však sám neočakávane zapletie do jej rozvodovej hry – a tiež do jej mimoriadne lákavých a zvodných osídiel... (TV Markíza)

Roml

Zkomercionalizovaní bratři Coenové. Asi nejslabší film od těchto tvůrců, přesto to nebylo tak špatné. Coenům ale sluší víc nezávislosti a syrovosti (Fargo, Zbytečná krutost, ...). ()

merigieren

nijak extrémně vtipné to není, ale to povídání je hodně zábavné, také tam jsou příjemné postavičky, takže jdeo o skoro dokonalý film. Jen ta část s proslovem o lásce mě nutila přemýšlet nad 3*. Je tam dost zvratů, prostě zábava. ()

hororwatch

Námitka ctihohodnosti, škrcení svědka. Námitka se zamíta. :-) Já nemam co bych víc dodal, bombastická komedie plná hlášek, úžasně zahrané všemi herci, bez nichž by se pomyslná vážnost určitých situací nepřenesla v naprosto parodickou pitominu, která vás rozesměje na několik vteřin a pousmějete se vždy, když si na ní vzpomente. Coeny jsem neměl po jejich premiéře u mě ,,Opravdovovou kuráží'' moc rád, ale jde vidět, že pokud nepřekombinovávají žánry, tak jim to jde moc dobře. ()

matkoulko

Toto mi veľmi nesadlo... Nie je to veľmi vtipné a ani romantické, no čo už, aspoň som sa pri tom nechcel nudiť. Tak trochu je to aj tým, že Clooneyho môžem len v zopár filmoch, inak mi nie je veľmi sympatický. CZT nápodobne... Ak ich máte radi, určite sa Vám to bude páčiť viac. ()

greenlord

ja teda nevim, ale byla to strasna slatanina. na coeny obzvlaste slabe. parkrat jsem se sice zasmal, ale casteji se nestacil divit, co se to deje. ()

BeranSon

Dosti zavádějící jméno pro tento film je Nesnesitelná krutost , protože jediné co je tady nesnesitelného je nesnesitelně sexy Catherine Zeta-Jones =-P . Film je to pěkný, takový odlehčený a několik podařených skečů tady je. Velkou roli hraje perfektně pestrobarevný děj vklíněný do celkem slušně napasovaného z půle i soudního prostředí. - 7/10 - ()

BOURQUE

Ja by som tento film naznačil jednou veľkou satirou, kde sa dajú nájsť „bezcitné“ právniky,“ zlatokopky“ a falošné city. Scenár a celý filmový dej je typický „Coenovský“. Herecké výkony dobré, ale možno až moc prehnané (hlavne u Clooneyho). Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

GOREGASM

Zatraceně hravá taškařice plná sarkastického humoru, který cedí přes své dokonale čisťounké zoubky nejen George Clooney. Institut lásky postavili Coeni namísto terče a téměř vždy míří do černého. Intolerable Cruelty je vtipná, elegenatní a svižná, a přestože byste nejen z filmového plakátu mohli nabýt dojmu, že jde o tuctovou záležitost, tak právě díky mezi již napsanými řádky se pohybující nadsázce se musí líbit nejen zahořklým cynikům, ale i láskyplně smýšlejícím osobám, které se nebojí stejně jako Coen brothers nebrat všechno úplně vážně. Herci jako vždy dokonalost sama a já opět nemůžu jít níže než na téměř maximum, přestože jde jednoznačně o nejkomerčněji pojatý i vyznívající kus těhdle úžasných brášků. 89% ()

lemonova

George Clooney nepatrí k mojim top hercom, ale musím uznať, že jeho zmysel pre nadsázku ma veľmi milo prekvapil. A čo sa týka Catherine Zeta-Jones, bola tak presvedčivá, až by človek uveril, že hrá seba samu. ;) Na mňa však bolo toho cynizmu až priveľa. Hoci som sa v niektorých momentoch skvele bavila, z tohto filmu šla na mňa hrôza. :)) ()

Fujara777

ÁNO: Občas naozaj vtipné. A miestami vskutku prekvapivé nápady čo sa postáv a deja týka. NIE: Slovenský názov znie Neznesiteľná krutosť a dosť to tento film vystihuje. Komédia? Málo vtipné. Romantika? Ale kdeže. Uletené je to dosť, ale to je len manéver, ktorým sa to tvorcovia usilujú zachrániť. A podľa mňa sa im to veľmi nedarí. ()

Filmárik

Veľmi slušná komédia aj keď som od známych bratov čakal kvapku viacej. Pôvodne som bol rozhodnutý len pre *** ale scénka s respirátorom ma dostala:-D ()

Miki68

Tak takhle nějak si představuju odpočinkový film. lehká komedie, s docela předvídatelnou, ačkoliv celkem neotřelou zápletkou. Jako příznivec scénáristicko-režisérkých kousků bří Coenů jsem si nemohl film nechat ujít. V žánru romantických komedií je tenhle film lehce omylem. Když romance a Clooney, tak "Báječný den" s Michelle Pfeiffer. Tohle je jiný šálek kávy - načernalý coenovský humor, podpořený výbornými hereckými výkony (malé ale hezky vypointované roličky B.B.Thortona a Irwina Keyse a skvělá scéna se záměnou antiastmatického spreje a revolveru) - prostě prima oddychovka... BTW jakto, že jen Coenové dokážou vymáčknout z G.Clooneho takové komediantské výkony? (viz Bratříčku kde jsi...). Na 5* to sice není, ale taky dobrý. ()

Barak

Coeni tentokráte zklamali. Clooney je sympaťák, Catherine to sluší, spolu jim to klape, ale jinak je to hodně o ničem. Najde se tu pár solidních gagů, ale ten příběh neskutečně strádá, jakoby bylo šum a fuk, kam se bude ubírat. Naprostá lhostejnost, bez možnosti s někým sympatizovat, někomu fandit.. hodně nudné, naprosto mimo diváka. Pak taky ten odhadnutelný závěr, žádná snaha nějak to zlepšit.. příšlo mi to strašně odfláklé ten film.... 5/10 ()

Bird_house

Mě osobně se tento film nelíbil. Dokoukal jsem ho jen ze zvědavosti, jak to dopadne - má sice jen 100 minut, ale neuvěřitelnou dobu se to táhlo.. Roli, co představil George Clooney..? Co to mělo být..? Napůl šašek, napůl právník..? Vůbec se mi do té role nehodí a jeho herecký "výkon" tomu odpovídá.. Catherine je typicky okouzlující a navíc je v tomto kousku mrcha a to jí docela sedělo - to je asi jediné pozitivum.. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)