Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

Mr.Jackass

Tak lepších 3,5* Film o člověku, který má nápad a díky štěstí se dostane na vrchol,spadne a znovu na vrchol. Vtipně pojatý příběh, kam až můžou média zahnat jedince a že vedení firmy a akcionáři mohou někdy cokoliv... ()

Arius

Netypický výtvor bratov coenových.Áno boli tu síce opäť tragické postavy,irónia celého príbehu,inteligentný humor ich typický nadhľad ale Záskok sa niesol v úplne inom netradičnom duchu. Celé mi to pripadalo ako jedna fantasy rozprávka s predurčeným happyendom,chýbal mi ich alternatívny,hádankový koniec,vadilo mi to fantasy poňatie ale predovšetkým podstatnú časť filmu som sa nudil,nezasmial,nenadchol sa iba som vnímal a to nestačí. Malo to svoje svetlé stránky,malo to skvelého Newmana,Leighovú či "ťuťka" Robbinsna ale celé to bol taký nevydarený experiment a som rád že bratia už viac nenatočili nič tohto druhu. Celkovo ich tvorba z 90tich rokov(aj keď mi ešte dve snímky chýbajú) bola trochu vlažnejšia až na dve veľké individuality-legendárneho Biga Lebowski,či Millerovu križovatku som ich diela z tohto obdobia prijal s nepochopením a veľmi chladne. Snáď sú filmy Záskokovského typu uzavretou kapitolou zamietnutou pod koberec a viac sa pod hlavičkou Coen neobjavia. ()

ElizabethBay

Snímek podle mě nedosahuje takových kvalit jako např. Barton Fink, ale i tak je to můj nejoblíbenější snímek bratří Coenů. Je to asi tou skvěle ztřeštěnou atmosférou ztělesňující naivní a zároveň těžká padesátá léta. Mám moc ráda představitele hlavní role Tima Robbinse, jehož Norville Barnes je jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav - obyčejný kluk z Muncie udělá díru do světa. Film je pro mě asi nejpohádkovějším a nejlyričtějším představením bří Coenů. Asi i proto jsem snímek viděla snad stokrát a ještě jednou tolikrát ho určitě ještě uvidím. Coeni jakoby pustili na plátno všechny ztřeštěnosti, kterými se jejich filmy hemží a vytvořili nádherný příběh s ponaučením. ()

Hopper

Nie že by to bol zlý film, to celkom určite nie, ale úprimne povedané až tak ma nechytil za srdce - od Coenovcov som už videl aj lepšie kúsky. ()

wosho

Že bratři Coenovi se Samem Raimim natočí takovou příjemnou poctu klasickým komediím z klasického Hollywoodu, jak točil Frank Capra, bych doopravdy nečekal. Ale povedlo se jim to skoro na jedničku. Kdo očekává jen přímočarou komedii bude sklamán, je to spíše vyrovnaný film na linii komedie-drama. Film spíše pro malou skupinu nadšenců, než jako masivní produkt Hollywoodu (nechápu jak na to mohl někdo dát tolik peněz, ale díky Bohu, že tací hlupáci ještě jsou.-)). ()

TerezaVanCZ

Jak prostý a naivní absolvent univerzity Tim Robbins se stane prezidentem společnosti Hudsucker Industries.Skvěle jsem se bavila...Dokonalý nápad spojit šavlový tanec s kutálející se obručí a ještě teď mám před očima nadšený výraz Tima Robbinsna, jak drží vruce papír a na něm nakreslený kolečko, o kterém mluví, že se jedná o úžasný vynález...pro mě nejlepší Coenovic komedie po Big Lebowski. ()

DocBrown

Naprostý propadák, který neprávem skončil téměř v zapomnění. 18 let jsem o něm neměl ani páru. Námět je poměrně obehraná písnička a scénář vtipem taky příliš nehýří (zejména klišoidní happy-end), nicméně stylizace, hudba a celková atmosféra je výborná. Trochu jako Brazil říznutý Burtonem. 72% ()

XdanteX

Něco fakt super... Něco zase tak ne...Kruh je super vždy! Ale co je naprosto boží a táhne film je Jennifer Jason Leigh. Ta žena je neskutečná :D ()

Itar

Konec zachraňuje co se dá, jinak je to slabší z Coenů, a to i přes typicky bizarní scénář plný absurdních dialogů. Herci jsou však stále parádní, hudba podmanivá a celý snímek příjemně odlehčený. ()