Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

Aiax

Nádherná filmová hračka, stejně elegantní, kompaktní a jednoduše geniální, jako ten gymnastický kruh pro děti. Ze všech úžasných předností filmu nejvíc vyčuhuje do popředí neuvěřitelně hravá a nápaditá režie Joela Coena, fantastické představení J. J. Leighové a Paula Newmana a povedená hudba Cartera Burwella. Pět hvězd jako vyšitých. ()

K.B.L.

Svižná komedie s velkou nadsázkou. Líbilo se mi sledovat herce Tima Robbinse, jak v tomto filmu působí ve srovnání s tím, jakou roli si ve stejný rok střihl ve Vykoupení. Film má dobrou myšlenku, místy je vtipný a dost trefný, ale velmi mi v něm vadil mnohdy až absolutní humor a hrozné přehrávání některých charakterů. ()

Eldrick

Deakinsova kamera jako vždy úžasná, avšak nemůžu si pomoct, ale stylově a infantilitou jako by Burtonovi z prdele hovno vypadlo. Dokonce i kulisy připomínaj Burtonovy Batmany. Tim Robbins strašně přehrává a jeho grimasy jsou nesnesitelný. Je to taková novodobá groteska v caprovskym stylu se špetkou coenovského humoru a kurevskou dávkou Burtonovy dětinskosti. ()

easaque

výtvarná stylizace, stejně jako atmosféra je dobrá, ale bohužel jsem celou dobu cítíl, že to má být směšné nebo aspoň usměvné, ale nějak mi to nešlo. Stejný problém jsem měl s Mazaným Filipem. Prostě mě tento styl humoru míjí - ale dobrý nápad natočit pohádku pro finančníky ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Lyncha

Na Coeny velmi netypický film (při sledování mě pořád napadalo, že takhle by to přesně natočil Burton a koukám, že Rob Roye už to napadlo dřív :-)). Výborná komedie až na ten trochu krkolomný závěr. ()

Sandstorm

Velmi netradiční komedie (co taky lze od Coenů čekat), která má v první polovině několik zářivých vtipných momentů, které ve druhé polovině vymizely a Vy už jen čekáte, kdy že to bude konec. Škoda, herecké výkony vynikající, hlavně Paul Newman :) ()

Streeper

U bratří Coenů to mám jak na horské dráze. Jednou mě jejich filmy opravdu baví a pak přijde film jako tenhle, který je nic moc a spíše nudí než aby zabavil. Tim Robbins se mi do hlavní úlohy vůbec nehodil, přišlo mi to hodně přehrávané a nepřirozené hraní z jeho strany. Myslím si, že I on sám se necítil úplně ve své kůži. Ale vzhledem k tomu, že z 90% filmu je na plátně hlavně on, tak mi to zážitek hodně pokazilo, proto tak nízké hodnocení. Musím ale pozitivně ohodnotit Paula Newmana jako záporný businessman se tady opravdu předvedl na jedničku. ()

C0r0ner

Celou dobu mi to připomínalo pološílenou tvorbu Terryho Gilliama, což pro mě není zrovna výhra. Zároveň jsou tam citace od Capry, na kterého ale Coeni nemají ani ve snu. Takže dohromady praštěná a většinou nevtipná slátanina, která je sice hezká napohled, ale jinak nemá co nabídnout. 40% ()

Topco

Štylistický mix, ktorý pripomenie fantazijnú hravosť Tima Burtona, temnú bizarnosť Terryho Gilliama a tiež zvláštnu rozprávkovosť Franka Capru (a jeho vianočnú klasiku Život je krásny). 50tková atmoška ukážková! ()

PEEPA

No, a tohle mi pro zmenu nejak nesedlo. Prislo mi to jako spise nablbla mozaika se zajimavymi, ale nijak dechberoucimi vykony. Nejlepsi je hula hoop pasaz asi 10 minut uprostred filmu a do konce uz to pak docela jde vydrzet. Ale prvni hodina nicmoc... ()

Juto

Parádne som sa pobavil. Skvelý jednoduchý scenár s vynikajúcimi hercami. Niektoré scény sú geniálne zrežírovane. Tempo je na začiatku šialené. 7/10 ()

Martrix

Spojení fantazie bratří Coenů a Sama Ramiho dalo vzniknout čapkovsky chytrému a andersonovsky hravému filmu, který má několik skvostných míst, mnoho vtipných nápadů a neotřelou vizuální formu. Zprvu mě to velmi bavilo, užíval jsem si jak je to dobře napsané a skoro mi bylo jedno o čem to je a kam děj směřuje. K tomu skvělá hudpa, parádně napsané i zahrané postavy... . Jenže chlapci nebyli ochotni vzdát se své vize ve prospěch celku a místo aby v nejlepším přestali, přetáhli stopáž až ke dvěma hodinám. Což je velikánská škoda, protože těch wow momentů a nápadů nebylo tolik, aby dokázaly rozředit hluchá místa. Každopádně...Coeni jsou pro mě jedni z mála vlivných amerických režisérů, kteří dělají opravdové americké filmy. ()

mortak

Zábavná hra se žánrem na téma Mr. Barnes goes to Town (jako kdysi pateticky Mr. Smith goes to Washington). A pokud znáte pravidla hry, budete se královsky bavit, protože Coenové jsou mistři. ()

TomPrusik1

Bratři Coenové mě opět přesvědčili, že komedie zvládají stejně dobře jako kriminálky. Tentokrát si vzali na paškál retrokomedii z 50.let. Je zde příběh mladého absolventa vysoké školy ekonomické, kterého mají všichni za úplného blba, ale on však přijde s vynálezem obruče, kterou osloví celý americký národ. Ze začátku je film velmi vtipný a opravdu jsem se upřímně dobře bavil. Je to opět skvěle napsané, jak je ostatně u Coenů zvykem. Nechybí ani určité prvky bizarnosti, ale rozhodně nejsou tak silné, jako v případě Big Lebowski. Je místy až bláznivé, trochu šílené, ale úplně to sem sedělo. Pak se ale film od toho trochu odkloní a začne místy uvažovat o životě, bohatství, lásce a co s tím vším. A musím říct, že mi to sem moc nesedlo. Připadal jsem si jako důchodce, který je pozván na nějakou dobrou večeři, kde je spousta jídla a alkoholu. Dobře se s ostatními důchodci baví, ale pak je odvedou do místnosti a tam jim začnou nabízet hrnce, nebo něco podobného, co je vůbec nezajímá. No nic, naštěstí většina filmu je výborná a proto dávám 75% ()

Noviik

Nenucená komedie s romantickou linií, ze které máte celou dobu dobrý pocit. Tim Robbins je tu opět neuvěřitelný sympaťák. Vše funguje jak má. Když jsem zjistil, že scénář má na svědomí takový trojlístek, tak jsem pochopil. Tohle nemohlo být špatně... ()