Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

boombang

Tolik suprových nápadů vyflákaných na tuctovou kafkovskou grotesku... Je ale fajn, že bráchové v tomto duchu nepokračovali dál. A film je - při vší úctě k ostatním hercům a zvláště k Buscemimu - jen s Newmanem, zcela po právu si ho ukradl pro sebe. ()

DaleCoper

Inteligentní komedie se sociálním podtextem inspirovaná podobnými filmy ze třicátých až padesátých let. Bylo tam ale pár hluchých míst. Zachránit život vám někdy může i zubní protéza. ()

MeGab odpad!

Ta nadsázka, s níž byl film natočen, mě celý film vytáčela a já věděl, že to bude za jednu, maximálně dvě hvězdy. Ale ve chvíli, kdy se tam objevil ten andělskej úchyl, už to prostě nešlo vydržet a sklouzlo do odpadu. ()

Arccos

Film výrazně připomíná spíše Burtonův styl a já jsem opravdu, jako náhodný divák, myslel, že je od něj. Že za ním stojí bratři Coenovi, mě tedy překvapilo. Vůbec to není špatné, ale přece jenom bych od nich čekal víc a něco jiného. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 56%, Audience Score - 79% | FDb.cz - 74,7% | Groteskní retro úlet pro Coeny absolutně atypický a dost blázivý (tento styl nám jindy vadí), ale se skvělým obsazením, iluzí starého NYC - no a my si tuhle žánrovou lahůdku i díky velmi originálnímu pojetí a mixu hollywoodských klasik (Život je krásný) vychutnali, jako kvalitní kubánský doutník, který ale není pro každého :) ... 75% ()

JosefTomas

"Dokázal by imbecil vymyslet tohle..." Zázračný kruh, který pro mě paradoxně neuzavřel, ale spíš otevřel pozoruhodnou filmařskou práci dvou bratrů. Už tenkrát dokázali svůj trademark prezentovat v zajímavém (a divácky asi ne úplně typickém) hávu filmového postupu. A ačkoliv Tim Robbins bude už navždy Andy Dufresne, pro fajnšmekry možná Griffin z filmu Hráč, jeho nejzábavnější role pro mě bude vždycky úžasné ztvárnění Norviila Barnese. ()

Johny_MH

Mohlo to být i lepší, ale kvůli nádherným parodiím a stylu novinářského a caprovského filmu (scény s týdeníky, kruh valící se po ulici a nakonec scéna s hodinami - velmi caprovské) jim dávám opět plný počet. ()

Frix

Skvělý a značně podceňovaný film se skvělým Timem Robbinsem v hlavní roli! Opravdu hodně moc povedená komedie a další špičkový výtvor Coen Brothers. ()

Lachtan44

Musím opakovat některé komentáře, které sem uživatelé ČSFD vložili přede mnou. Snímek je to parádní, jenže celkový dojem hrubě kazí poslední pětiminutovka, konkrétně Robinssův pád z padesátého patra. Ale na druhou stranu, v jakém jiném filmu jste viděli anděla, který by nadával hlavnímu hrdinovi do imbecilů :-) ()

Nerdvana

Bylo tam pár myšlenek na kterých by se to dalo postavit, ale celé to působilo tak překombinovaně a narychlo spíchnutě, že zábava zcela vyprchala a vystřídala ji trapnost. ()

kolodej1

pro mě dost průměrné, zkraje tedy měl film našlápnuto na velmi dobrou komedii, postupně ale ztrácí čím dál víc dech, závěr pak tomu nasadil korunu. To už jsem se ovšem už nějaký čas docela obstojně nudil. Někdo by mohl mít i problém, že není komu fandit, kladný hrdina tam není vlastně žádný, vystupujé tu pouze hajzlíci a pitomci. Herecká kreace Jennifer Leigh mě pak vysloveně iritovala. Na Coeny dost slabé. ()

Leník

To byla taková jednohubka na jeden večer. Nebylo to špatné, ale stačí vidět jednou. Nejvíc mě zaujala minirole Steva Buscemiho. ()