Čerstvý absolvent university Norville Barnes přijíždí do New Yorku hledat své štěstí v oblasti obchodu a financí. Ve stejnou dobu, kdy Norville získává místo v podatelně velké společnosti Hudsucker Industries, vrhá se její zakladatel Waring z okna 44. poschodí na chodník... Správní rada panikaří. Hudsuckerova smrt znamená, že jeho podíl na majetku firmy bude nabídnut široké veřejnosti. Pouze jeden člověk zůstává chladným - Sidney J. Mussburger. Má totiž plán - nasadit na místo prezidenta společnosti naprostého imbecila a změnit tak zájmy společnosti na zájmy členů správní rady. Ale kde najít takového troubu, který by vše bez otázek přijal? V tom přichází do místnosti Norville Barnes... (Warner Home Video CZ)

milancecil

210. Po úvodní trojici zhlédnutých kriminálních dramat se dostávám ve filmografii bratrů Coenů k hodnocení prvního žánrově odlišného díla, sice tentokrát postrádá obvyklou zločinnou zápletku a následně i krvavé dějové rozuzlení, ale nechybí mu již typická nadsázka, ta naopak v průběhu jednoduchého a přehledného děje nabývá stěžejní váhy, nepochybně i díky obsazení a ztvárnění hlavních postav se stává v celém příběhu tou nosnou, opět zřetelně provokující, až syrově jízlivou, právě tak aby v událostech kolem prudkého společenského vzestupu a následného hlubokého pádu mladého muže Norvilla Barnese cíleně parodovala fundamentální rysy systému i s jeho mocnými ovladateli, jež působí po nejvíce jako posměšné karikatury a přispívají tak příznivě ke komediálnímu žánru díla, vše funguje náležitě, jak bylo nejspíše i tvůrci původně zamýšleno, není tedy žádný důvod neoddat se povedené, téměř dvouhodinové, vtipem nabité zábavě, určitě mohu ostatním divákům jen doporučit. ()

Mr.Jackass

Tak lepších 3,5* Film o člověku, který má nápad a díky štěstí se dostane na vrchol,spadne a znovu na vrchol. Vtipně pojatý příběh, kam až můžou média zahnat jedince a že vedení firmy a akcionáři mohou někdy cokoliv... ()

Arius

Netypický výtvor bratov coenových.Áno boli tu síce opäť tragické postavy,irónia celého príbehu,inteligentný humor ich typický nadhľad ale Záskok sa niesol v úplne inom netradičnom duchu. Celé mi to pripadalo ako jedna fantasy rozprávka s predurčeným happyendom,chýbal mi ich alternatívny,hádankový koniec,vadilo mi to fantasy poňatie ale predovšetkým podstatnú časť filmu som sa nudil,nezasmial,nenadchol sa iba som vnímal a to nestačí. Malo to svoje svetlé stránky,malo to skvelého Newmana,Leighovú či "ťuťka" Robbinsna ale celé to bol taký nevydarený experiment a som rád že bratia už viac nenatočili nič tohto druhu. Celkovo ich tvorba z 90tich rokov(aj keď mi ešte dve snímky chýbajú) bola trochu vlažnejšia až na dve veľké individuality-legendárneho Biga Lebowski,či Millerovu križovatku som ich diela z tohto obdobia prijal s nepochopením a veľmi chladne. Snáď sú filmy Záskokovského typu uzavretou kapitolou zamietnutou pod koberec a viac sa pod hlavičkou Coen neobjavia. ()

ElizabethBay

Snímek podle mě nedosahuje takových kvalit jako např. Barton Fink, ale i tak je to můj nejoblíbenější snímek bratří Coenů. Je to asi tou skvěle ztřeštěnou atmosférou ztělesňující naivní a zároveň těžká padesátá léta. Mám moc ráda představitele hlavní role Tima Robbinse, jehož Norville Barnes je jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav - obyčejný kluk z Muncie udělá díru do světa. Film je pro mě asi nejpohádkovějším a nejlyričtějším představením bří Coenů. Asi i proto jsem snímek viděla snad stokrát a ještě jednou tolikrát ho určitě ještě uvidím. Coeni jakoby pustili na plátno všechny ztřeštěnosti, kterými se jejich filmy hemží a vytvořili nádherný příběh s ponaučením. ()

Hopper

Nie že by to bol zlý film, to celkom určite nie, ale úprimne povedané až tak ma nechytil za srdce - od Coenovcov som už videl aj lepšie kúsky. ()

TerezaVanCZ

Jak prostý a naivní absolvent univerzity Tim Robbins se stane prezidentem společnosti Hudsucker Industries.Skvěle jsem se bavila...Dokonalý nápad spojit šavlový tanec s kutálející se obručí a ještě teď mám před očima nadšený výraz Tima Robbinsna, jak drží vruce papír a na něm nakreslený kolečko, o kterém mluví, že se jedná o úžasný vynález...pro mě nejlepší Coenovic komedie po Big Lebowski. ()

DocBrown

Naprostý propadák, který neprávem skončil téměř v zapomnění. 18 let jsem o něm neměl ani páru. Námět je poměrně obehraná písnička a scénář vtipem taky příliš nehýří (zejména klišoidní happy-end), nicméně stylizace, hudba a celková atmosféra je výborná. Trochu jako Brazil říznutý Burtonem. 72% ()

XdanteX

Něco fakt super... Něco zase tak ne...Kruh je super vždy! Ale co je naprosto boží a táhne film je Jennifer Jason Leigh. Ta žena je neskutečná :D ()

Itar

Konec zachraňuje co se dá, jinak je to slabší z Coenů, a to i přes typicky bizarní scénář plný absurdních dialogů. Herci jsou však stále parádní, hudba podmanivá a celý snímek příjemně odlehčený. ()