Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

isla

Co sa da na toto povedat?ked raz nechapem,preco tento film na niekoho zabral,tazko nieco rozvadzat.ja som sa celkom slusne nudila.neda sa povedat,ze by som bola rozladena,na afekty a dialekty si priblizne od 50tej minuty v pohode zvykam,ak niekto zabija ludi,este stale mi to nepride vtipne a vobec...keby som mala nechty,tak by mi po tomto aj zostali,ani som si ich nemusela predtym strihat. ()

Honny2

Navzdory tomu, že je tento film hodně ceněný a diváky oblíbený, tak na mě herci působili trochu toporně a nedokázal jsem se uplně ponořit do dějě. Šerifka někdy vystupovala až komediálně a byla mi na nadmíru nesympatická... Určitě jsem od tohoto filmu, po tom všem co jsem o něm četl, čekal víc. Co se mi líbilo byli gangstři a motanice zločinu. Pořádná dávka násilí byla spracována realisticky a to hodně zvýšilo brutalitu celého filmu. Budu se muset na Fargo podívat ještě jednou a třeba zjistím, že jsem jennebyl v dobrém rozmaru, abych hodnotil filmy. Zatím 60%. ()

RadimFišer

Dělá si ze mě snad někdo srandu? Co to je tohle? To má být film, na který jsem se těšil. Byl jsem ze srdce a nejhlubší zluči zhnusen tak silně, že jsem nemohl polikat. Viděl jsem policajty z toho nejhoršího průměrného pohledu. Viděl jsem policajtku, která se omlouvá, působí tak průměrně, že byste nikomu neřekli ani slovo, kdyby zabili její děti. Vlastně se divíte, že taková bytost si může dovolit mít takové děti. Omlouvám se za to, co píši, vím že je to politicky nekorektní, ale takovéhle pocity jsem měl. Příběh je průměrný. Plyne postupně. Exteriéry do toho tak působivé, že vám to prostě dohromady nekoreluje. A pak začne to smrduté vraždění, které je natočeno do nejposlednější skrupule. A až začnete dýchat po tom, co vás probudí poslední výstřely ve filmu budete svědky největší prči jakou uvidíte. Je to extrémně a sarkasticky zabarvené do takové růžovo červené barvy a vy si budete myslet o svým oblíbených filmech Motorová pila následující: Nic to není proti tomuto snímku. Motorová pila je pouhý odvar slabosti Farga. Ale bohužel je ten film složen z úryvků. Jeden je skvělý a druhý průměrný. Poskládejte si je dohromady a užívejte si život. Protože tento film stojí za to, aby jste si odpustili jít balit holky ven. Vyřknuto před vysokou porotou, kvůli mému bratranci Zbyšovi, který má rád ty jeho Motorové pily. 5/5 ()

Gastovski

Zajímavý thriller se špetkou černého humoru, dobrými herci (až na výjimku) a pochmurnou zimní krajinou. Steve Buscemi a Peter Stormare se do role "uprděných" gaunerů svěle hodí. William Macy také hraje dobře roli přeříkavého a vyplašeného prodejce aut. Potud klady. A teď zápory: Frances McDormand mi v roli policajtky celou dobu lezla na nervy. Její dialogy příšerné - jo, jo, JO!!! Za každým slovem JO. Po dobu sledování mě to silně znervózňovalo. A jak jsem se zde dočet, tak za svou roli dostala Oscara. Jo, bravo, jo. Bohužel mě její vystupování ve filmu nutí nedat plné hodnocení a to bych moc rád dal. Fakt jo? Jo!! ()

kailik

Neuveritelne morbidni pribeh . Bratri Coenovci jsou opravdu genialni, zatim jsem od nich videl dva filmy a ty jejich zamotany pribehy nemaj chybu. ()

Juliane

Asi jsem jeden z mala divaku, kterym Coenovic JINAK nepripada jako LEPE. Cela zapletka byla fajn, perfektne byly vyuzity vsechny body, na nichz se jednoduchy plan mohl posrat a scena s drtickou bude navzdy patrit mezi me oblibene, ale to je vsechno. Pro me byl film prilis plochy - nemohla jsem se vzit do postav a videt svet jejich ocima, coz je pro me v kazdem filmu naprosto stezejni. Pristup bratri Coenu JE jiny, ale pokud mi brani v tom, co ve sledovani filmu hledam, nemohu z neho jasat. ()

edie sedgwic

Hahaha, masiarcina jak sa patri!! Kazda jedna postava vystihuje americky stereotyp. Zapadakov uprostred zimy, zakerny plan na ziskanie penazi a dvaja smoliarski kriminalnickovia. Samozrejme, ako to uz v zivote byva, nic nevyjde podla planu a problemy vyskakuju ako hlavy chimery. Nie je nudza o usmevne situacie, ani o zdanlivy happyend. Nie je to vsak ani zdaleka take jednoduche, Coenovci postavam nic nedaruju a tak vlastne paroduju same seba. To nevymyslis, to je zivot. ()

joudas

Od Coenů jsem nečekal obyčejný film. A taky že Fargo žádný obyčejný film není. Zajímavý mix komedie, krimi, thrilleru i dramatu s místy až brutálními scénami. Smolař William H. Macy, mlčenlivý flegmatik Peter Stormare, ukecaný Steve Buscemi i těhotná šerifka Frances McDormand a solidní soundtrack z toho dělají příjemnou nenáročnou podívanou s minimálně jednou nezapomenutelnou scénou. Hodně mi to připomínalo další Coenovic dílko Tahle země není pro starý (asi kvůli postavě šerifky). Na pět hvězd to ale přesto není, možná příště…// Napodruhé tu jednu hvězdu opravdu přidat musím. ()

Košoun

Velice povedený film od gerniálních bratrů Coenových. Vynikající černý humor, vynikající herci, vynikající režie a kamera. Vynikající film. ()

frolish

Po formalnej stranke vynikajuce, po obsahovej ci emocionalnej uz ani zdaleka. Fargo ma vyborne napisane a zahrane postavy, silne momenty v jednotlivych scenach a slusnu atmosferu, no dejova linia je az prilis priamociara, vdaka comu na mna posobi ako odsunuta nabok len kvoli vypiplanym detailom pre efekt. Bavilo ma na to cumiet, ale vlastne ma ani nezaujimalo ako to cele dopadne. Tato skutocnost, najma pri danom zanri, je u mna (do urcitej miery) neodpustitelna. 75% ()

phamphi

Fargo je nezapomenutelný zážitek. Kombinace někdy až příliš černého humoru, minnesotského přízvuku a celkově temné atmosféry filmu v komickém podání notoricky známého Steva Buscemiho a Petera Stormaryho je dalším typickým kouskem bratří Coenů. Nejen že se jim podařilo přesně vystihnout život amerického venkova, ale zvládli také podat normálně dramatické a brutální scény ve velmi komickém stylu (viz noha v drtičce). Fargo je film, který rozhodně nesedne každému, ale rozhodně stojí za shlédnutí a posune vaše divácké obzory o trochu dále. ()

Flagg

Na Coeny překvapivě slabý film. Herecké výkony (zejména Steve Buscemi - jak to ten chlap sakra dělá?) jsou super, v rámci žánru se jedná určitě o celkem netradiční dílo, ale celkově mně to moc nebavilo a snímek mi připadal i přes svou poměrně krátkou stopáž dost zdlouhavý. To nejlepší od Coenů ale mělo teprve přijít :) ()

piranha

Z toho si snad všichni herci dělali při natáčení srandu! Ale jestli tak nepřirozeně hrajou normálně, tak se budu jejich filmům intenzivně vyhejbat. ()

Vrata88

Zajímavá „detektivka“, která nemá takovou tu temnou atmosféru jako třeba film Sedm, má spíše takovou nadlehčenou atmosféru. Je to prostě o tom jak se může takový plán na získání peněz, který původně neměl nikomu ublížit absolutně sesypat. ()

Aere

Asi nemám pro Coeny u tohoto filmu takový cit jako většina ostatních hodnotitelů. Detektivka výborná, atmosféra zasněžené Minnesoty tomu určitě přidala, duo Buscemi (Hlavně Buscemi!), Stormare fantastické, ale tím bych superlativy pomalu uzavřel. W. H. Macy si svého dementa střihl sice velmi dobře, ale jak to mám správně ocenit, když mě všichni od začátku až do konce neuvěřitelně sr*li? Ta naprostá tupost všech obyvatel městečka v čele s McDormand, která mě sr*ala každou vteřinu, co se objevila v záběru se svým idiotským přízvukem a nezměrnou žravostí (Polehčující okolnost v závěru mě trochu ukonejšila.). Pokud byl záměr Coenů mimo jiné vzbudit v divákovi potřebu dát všem těm „vidlákům“ pořádnou facku, pak se tedy vydařil na výbornou. :) ()

Narciska

Fakt absurdní děj. Mrtvol jako by se nechumelilo. Vraždy a televize spojeny se stejným klidem a lhostejností. Nudný americký zapadákov. Bezvadné herecké výkony. Excelentní hudba. Vtipné postavy. Akorát mi při sledování došlo, že už jsem to viděla. Je to asi známka toho, že film příliš dlouho neutkví ani na mě hluboce nezapůsobil. Výhodou pak je, že se na film dá koukat opakovaně a pokaždé vás překvapí. Uvidíte věci, které se v jiných filmech nevidí :) ()

jandula00

nevim proč, ale mě to moc nebavilo. I když herci určitě odvedli dobrou práci, námět mě vůbec nezaujal a většinu filmu jsem se dost nudila a stále čekala na nějakou bombu. Té jsem se bohužel nedočkala. Na druhou stranu mě moc zaujala hudba, která dokonale podtrhuje strohé scény. Ale to je bohužel vše... ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)