Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

Asgy

Chvílemi bezchybné, občas jen nadprůměrné, ale výborná hudba a mrazivá atmosféra jsou přítomny v celém filmu. ()

Karlas

V závislosti na mých čtyřech hvězdách musím ulehčit svému svědomí a přiznat, že tento typ filmů bytostně nesnáším. Snad jen propracovanost, notná dávka černého humoru a příběh, který je provázen přívětivou ženskou inteligencí, mne přivádí ke změně názoru, stejně jako v případě pikantního Pulp Fiction. Vražedné domino nečekaných událostí padá s komickou děsivostí a nikdo si nemůže být jistý životem. ()

GodComplex

Kvalitu Farga predchazi jeho povest. Film je to urcite dobry, ale ne zas az tak dobry. Chybi mu nejaka pridana hodnota. Namet je zajimavy, ale herci ani prostredi me prilis nenadchli. 7/10 ()

Laxik

Tenhle film mi přišel prostě... nudný. A ne tím, že by se tam nic nedělo, ale nedokázal jsem si v něm vybudovat k postavám vztah a rozpolcenost mezi vážností a karikováním ve mně zanechávala jen rozpačité pocity ničeho, maximálně mírného zmatení. ()

numi

Bratři Coenové umí, yeah. Tohle geniální dílko dokázalo naprosto věrně zachytit malé americké městečko a velmi svérázným způsobem vylíčit jeho ještě svéráznější krvavý příběh, yeah. Neuvidíte zde geniální vrahy, dokonalé zločiny či do puntíku naplánované policejní akce - dokonce i jediná honička na silnici je docela krátká a zatáček prostá, yeah. A o tom to je, yeah. Normální lidé v nezvyklích situacích reagují nezvykle, yeah. A budete se u toho hodně dobře bavit, yeah. Yeah? Yeah! ;o)) [květen 2005] ()

Vojcl

Brilantni mrazivy thriller s prvky cerneho humoru. Vynikajici Peter Stormare v roli psychopatickeho zabijaka, skvele vykony podavaji ovsem i vsichni ostatni. Vedle Big Lebowskeho pro me asi nejlepsi dilo bratri Coenu, jejichz neobvyklemu rezijnimu stylu zacinam v posledni dobe prichazet na chut. ()

Lum3n

Skvělý soundtrack, skvělé herecké obsazení, skvělé rozvinutí zpočátku nenápadného a téměř nevinného zločinu, vlastně by byl celý film skvělý, jenže jako celek tak nějak nefunguje. Alespoň ne tak jak jsem očekával. Fargo pro mě tedy učitě není vyjímečný fim, spíš nadprůměrná směs vynikajících ingrediencí. Pořád váhám mezi 3* a 4* a ty 4* které prozatím dávám berte skutečně jen jako 70%. ()

zipper111

Yeah---ou yeah....hm.-.Yeah...ooozuu yeah... Co to je sakra za debilní nářečí? Chvíli to je vtipné, ale pak to začne pěkně prudit... Příběh je zajímavý, docela osudový, zahráno to je výborně, nejvíc se mi líbíl samozřejmě Buscemi, F. McDormand si Oscara klidně zaslouží, moc jí to slušelo a její postavě jsem to věřil. Nejlepší postava je ale stejně Norman. Takovej flegmatickej buřt :) Asi jsem of Farga čekal něco jiného, jelikož mě film podstatnou část filmu zrovna moc nebavil, nechci napsat nudil, ale nudě se to dost blížilo. Každopádně scénář je fajn, herci jsou fajn, hudba je fajn, režije je fajn... No ale není to žádná bomba. 3,5* ()

Macejko

Poloburanské karikatúry majú plné huby uši trhajúceho prízvuku v tomto chabo vygradovanom, nudne napísanom a celkovo pramálo zaujímavom komediálnom thrilleri. Ďalší kult, ktorý nechápem. ()

erased

S Coenovci si holt asi ruce nepodám. Baví mě jejich jednotlivé scény, nevybíravě reálné a zároveň reálně přihlouplé vykreslení prostředí, skvělá řemeslná kvalita nebo třeba i myšlenka, se kterou filmy píšou a točí, ale jako celistvé filmy zpravidla nejsou ničím pro mě. Takže i když má Fargo vše výše zmíněné a jako nevídaná okrasa mu navíc slouží skvělý Buscemi a ještě o kus lepší Macy, znovu jde svou výslednou formou zcela mimo mé spektrum. Neznamená to sice, že jsem si několikrát neužíval groteskní obraz Ameriky ani černý humor, se kterým rádoby-pravdivou historii jejího zapadákova autoři vykreslili, jenže na to byly ty skvělé epizodky až příliš převáženy nicneříkající stroze natočenou fikcí. ()

SarumanKo

Fargo napriek nesmiernej akademickej a diváckej obľube nie je scenáristickým skvostom, iba poctivou žánrovkou, ktorá originálne narába so žánrovými proporciami, ale revolučne ich neoživuje. Bolo by možné pripísať to inšpirácii skutočnými udalosťami, ale ako vieme, z tých Coenovci vychádzali len minimálne. Napriek tomu ma to však naozaj bavilo. Cynizmom popretkávané, brutalitou nešetriace thrillery mi lahodia a majstrovské coenovské charaktery sú mojou veľkou srdcovkou. Neobyčajné, ale popri tom také "zo života" odkukané sedliacke figúrky, ktorých osudy riadia vlastné slabosti, v podaní perfektnej hereckej zostavy nikdy nesklamú. "Yeah." (8/10) ()

kaylin

Konečně! Napotřetí jsem se konečně dočkal a dokoukal jsem "Fargo". Nechápu, jak je to vlastně možné, ale dvakrát jsem film rozkoukal, ale pokaždé skončil u scény na silnici, kde to pár lidí dost drsně schytá. Lidé kolem na mě zírali jako na nějakého podivína, že jsem ještě neviděl "Fargo" a je fakt, že i mně to bylo líto, protože film jsem opravdu chtěl vidět. Tak konečně jsem se dočkal a ujistil jsem se, že bratři Coenové jsou prostě géniové. Dialogy, které člověk poslouchá, jsou natolik lidské, hloupé a přesto mistrovské, že se člověk až diví a uvědomí si, že sleduje hodně, hodně černou komedii/drama. Jenže na dialozích to nemůže stát, ty dialogy musí pronášet lidé, kteří umí hrát. To, co předvádí Frances McDormand, Steve Buscemi a William H. Macy, to je prostě neskutečné. Jsou úchvatní a Frances má naprosto zaslouženého Oscara. Film je drsný, je cynický, jenže je lidský a je reálný. Tohle je jeden z těch filmů, u kterého vás zasáhne, že je podle skutečné události. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-005-reziser.html ()

jajinka

Chjo, čím víc se těším na film po všech kladných hodnoceních, tím víc bývám zklamána a oklamána.. Ujeté, předvídatelné, místy humorné než napínavé.. ale tn konec, drsné, masakr hadra.. ()

Remedy

Mrazivý, chvílemi opravdu dost mrazivý a drsný thriller, kterému dominuje zvlášně "hravá" režie (která mě opravdu velice bavila :)), scénář na vysoké úrovni a herecké obsazení par excellence. Frances McDormand jako "oukýý-doukýý" policistka byla famózní a sošku získala absolutním právem. Ono je to vůbec celé takové famózní, neotřelé, nápadité... 95% ()

Maq

Komentátoři nezřídka vyzdvihují originalitu Coenů. Vlastně poprávu, protože filmový realismus je věc vzácná. Profesionálové vědí, že většina vražd je zrovna takhle hloupá a zbytečná a odhalení pachatelů většinou - ne vždy - není až taková makačka na bednu. Tím co vyžaduje pečlivou práci, je zajištění stop a shromáždění důkazů, aby s tím pak státní zástupce před soudem obstál. Tady realismus Coenů končí, tímhle se nezabývali. --- Příznivé přijetí tohoto díla diváckou obcí naznačuje, že filmy o zločinu jaký skutečně je - v kontrastu ke zločinům z detektivek - mají své publikum a mohlo by jich vznikat víc. Nedělejme si však iluze, románové záhady a jejich efektní rozluzlení patří jen do románů. ()

slunicko2

Velmi americký (minnesotský) humor asi nebude pro každého. 1) Kladné stránky filmu (není jich málo) podrobně popsaly místní čtyř- a pětihvězdičkové komentáře. K tomu necítím potřebu nic dodávat. Ale zdaleka nesdílím jejich nadšení. A to ani nejsem z Minnesoty. 2) Asi není dobrý nápad vidět nejdřív seriál a pak teprve film, jak se mi to stalo zde. 3) Snímek je stručný a přehledný, napínavý, zajímavě bizarní. Nenudil jsem se, ale znovu se na něj podívat nechci. 4) Podle titulků byl film vyroben v roce 1995. ()

swed

Pokud chcete "Fargo" skutečně ocenit, musíte si nejprve uvědomit jeho originalitu a výjimečnost oproti běžné produkci. Všechno spočívá v kombinaci nepravděpodobné zápletky, režisérských postupů, neobvyklých postav a situací, které by se v jiných filmech v takové podobě neobjevily. Mnoho tvůrců by je totiž jistě pokládalo za zbytečné a děj nikam neposouvající. Ale v tom je právě "Fargo tak unikátní"! V nečekaných postupech zabalených do žánru thrilleru... Film na sebe také upoutá skvělými herci, humorem i hudbou. 10/10 ()

katuska138

Černej humor mám ráda, ale tohle byla akorát tak černá nuda. Hlavní hrdina mě stylem svýho hraní hrozně rozčiloval, vyklepanej, divnej, slizkej. Celý to obsazení šlo dost mimo mě. Ta policistka mě štvala asi nejvíc. Doufala jsem, že alespoň Steve Buscemi to vytáhne, ale tentokrát za moc velkýho frajera taky nebyl. Pro mě bída s nouzí a dvě hvězdičky dávám víceméně jen z radosti, že to mám za sebou. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)