Obchodník s autami Jerry Lundegaard má finančné problémy, ktoré sa rozhodne riešiť tak, že si najme dvojicu kriminálnikov, aby uniesli jeho ženu kvôli výkupnému, ktoré budú požadovať od jeho bohatého svokra. Tento nápad sa stal začiatkom série zlých rozhodnutí, ktoré priniesli smrť mnohým ľuďom. Dnes už kultový nezávislý thriller, ktorý vyniká typickým coenovským čiernym humorom získal dva Oscary z celkovo siedmych nominácií. (STV)

BoncheR

E, YA??? Tieto dve slabiky sprevádzali celučičký film a šlo mi z toho roztrhať uši. Najskôr to tak malo byť, keďže všetci herci dostali za takéto nárečové vyjadrovanie nominácie na Oscary. Lenže naozaj to kazilo celý film. Inak však atmosféra fungovala perfektne, možno občas trochu slabšie momenty okorenené humorom, ale inak bol tento film naozaj šokujúci. 78% ()

geklon

Brrrrrrrrrrr. Po shlédnutí jsem se nezmohl ani na jeden dobrý skutek. Neměl jsem sílu. Uplně dehydratován od pozitivního myšlení. No future. ()

hanagi

Když si ten uťáplý moula na fingovaný únos své ženy najal nesourodé duo Buscemi - Stormare, muselo být každému jasné, že to nemůže dobře dopadnout...A tak se zasněženou krajinou táhne krvavá stopa a těhotná šerifka, s grácií sobě vlastní neomylně vede díváka k cíli. Paráda! A pokud jde o někdy zmiňovanou brutalitu, ale no tak, jakápak brutalita, je to jen nadsázka a absurdní humor. ()

ywo666

Yah. Welcome to ugly town. Najväčšia koncetrácia škaredých hercov až sa slizký Stormare stáva fešákom filmu. Kultový snímok od kultových bratov. Kopec hlášok, kopec zaujímavých scén. Ale aj kopec vaty. Mňa to až tak za gule nechytilo. 70% slabé 4*. ()

terunka003

Klasické, Cohenovské, krimi, vtipné, sněhové, krvavé. Líbilo se mi to, bylo to šmrncovní, vtipné, mělo to spád. A ty neuvěřitelně zbytečné dialogy o ničem. Cohenovská klasika. Postavy sympatické, prostředí mrazivé. Těhotná postava šerifky je naivně roztomilá a Oscara získala oprávněně. ..a teď mrknout na seroš.. ()

Kmotr76

Skvělý film plný cynického a černého humoru o neskutečných zoufalcích. Taková koncentrace buranů/zoufalců (kromě McDormand to je opravdu samí idiot, ale i ta má příšernej přízvuk) a pamětihodných scén (což s těmi burany dost souvisí) se jen tak nevidí. Celé to absurdno dokonale dokresluje všudypřítomný sníh a melancholická minimalistická hudba. ()

dANo

Podľa mňa najlepší film od Coenovcov, ktorí si vymysleli neuveriteľný skutočný príbeh z prostredia, kde niečo také je asi fakt možné... Životná rola pre Steva Buscemiho. ()

Tomesh

Tento film je šílený, přesně tak, jak se na Coenovic bratry sluší. Big Lebowski je mému srdci bližší, ale to bude spíš druhem filmu. Oba jsou naprosto odlišní. Vyzdvihnul bych Steve Buscemiho, ten ještě snad nikde špatně nezahrál a Frances McDormand v roli správné policistky. Co bych nechtěl opomenout je depresivní hudba linoucí se celým filmem, která jen podtrhává absurdnost celé situace. Mimochodem na své si ke konci filmu přijdou i ti, kteří čekají letící ukousnuté ucho nebo něco na ten způsob. Nechte se překvapit. ()

JohnSmith

Bohužel nemohu hodnotit Fargo tak, jak většina zde přítomných. Pro mě je to průměrná krimi, kde McDormandová nevyniká ničím speciálním,snad jen permanentním tupým výrazem a přirozenou naivitou.Její opravdu NUDNÉ manželství mě přivádělo k šílenství a depresi. Asi díky ní mě film poněkud negativně naladil.Nemluvný Stormare a ukecaný Buscemi jsou standartně skvělí,ale bohužel nejsou na plátně pořád. Kdo mi přišel opravdu dokonalý byl Macy,jeho nervní kancelářský skřet co má strach z tchána a z dlužných částek a jehož žena je opravdu něco příšernýho mě pobavil ze všeho nejvíc.Bohužel nemám nutkání se na film podívat ještě jednou,tudíž tři hvězdy ()

swe

Jedinečný mix brutality, černého humoru, pochmurné zimní atmosféry (mohutně podporované překrásnou hudbou), ale i jakési roztomilosti, kterou evokují scénky z normálního života normálních lidí (těhotná šerifka). A stejně jako všem ostatním, i mně je Oskar pro Frances McDormand záhadou. W.H.Macy by si ho zasloužil mnohem více. Další dílko, které si přidávám do škatulky HODNĚ ZVLÁŠTNÍ FILM. Syrový triller, mrazivé drama i černočerná komedie...cokoliv si přejete. P.S. Úžasný plakát. ()

Brain-D

Výborný Krimi thriller. Hudba hrající, při pohledu na krajinu nebo dechberoucích scénách je vsutku fascinující. Herci výborní, obzvlᚍ Peter Stormare (v roli chladného mlčícího zabijáka). ()

zdenny

Slyšel jsem, že prý to podle skutečných událostí není. Je ale jasné, že takovýto příběh se klidně mohl nebo může stát. Klasický "tarantinovský" film s břitkým černým humorem, notnou dávkou cynismu a apatie. Ve filmu se ukazují i postavy, co s dějem a vlastně i filmem samotným nemají nic společného, přesto do filmu tak nějak patří, prostě to divákovi nevadí. I když se skrytě jedná o prodloužení stopáže. Vizuálně se mi velice líbila nekonečně sněhová krajina, kdy bílá velice dobře kontrastovala s barvou krve. Co se mě osobně týče, ty dva hajzly bych potkat nechtěl, protože takoví lidé člověku nedají vůbec žádnou šanci. Je jim úplně jedno, zda zabijí ženu nebo dítě. Film je opravdu velice dobrý. PS: A hlavně scéna s drtičkou - ta neměla chybu. ()

sskrblik

Fargu se podařilo se udělat působivou atmosféru a po herecké stránce je film plný dobrých výkonů. Absurdita s brutalitou - tak trochu Tarrantionvský styl vyprávění. Pokud vás nedostane závěr filmu, pak jste se patrně u filmu nudili. Já byl celou dobu na vážkách a až díky konci jsem pochopil originalitu tohoto pozoruhodného snímku. A když si vezmete, že je to podle skutečné události, tak je šílené jaké zrůdy dokáží lidi být. ()

Fakipics

Jeden z těch Coen filmů ve které je hlavní zápletka rozverně vygradována lidskou stupiditou a záměrně končí brutalitou. V tomhle jsou nepřekonatelní a těžko bych mezi nimi hledal možného kandidáta konkurence. Zábavné, ačkoliv začátek mi nabízel mnoho příležitostné nudy, takže kus kuřecího stehna jsem upustil až Buscemi dostával kapky opaskem od mechanického indiána, který měl neúprosně komický švih při nakopnutí obnažené kurtizány. Peter Stormare si právem zaslouží satancké role, protože jinak to není ve směs žádný herec. ()

Yoda sama

Tahle země není pro blbí. Skvelý scenár, vtipný a temný zároveň, krásna kamera, presná intenzívna hudba a mrazivá Minnsota, bez ktorej by mal film o polovicu menšie kúzlo. 9/10 ()

hroubek

Fargo jsem viděl poprvé před několika lety a od té doby jsem se na něj nekoukl. Dnes jsem si ho pustil podruhé a z důvodu, jelikož chci zkusit seriál, tak abych si zopakoval tento mistrovský kousek od bratrů. Už od prvního okamžiku na mě dýchla mrazivá atmosféra filmu a skvělá hudba, která znepokojuje. A to se mě drželo ještě hodně dlouho. Bratři Coenové umí točit, to ví snad každý, kdo od nich něco viděl. A taky moc dobře umí pracovat s atmosférou, což tady ukazují v nejlepší formě. Třeba taková scéna na silnici v noci má takovou atmosféru a napětí, že vidět jí v kině, tak jí jen tak nerozdýchám. Ale nebyli by to Coeni, aby si z daného tématu nedokázali udělat srandu. Postavy se neustále setkávají s lidmi, který jsou natvrdlí a jejich vyjadřování je zvláštně primitivní a vedou mezi sebou dialogy o ničem. Frances McDormand se mě ve své roli hodně líbila, i když její výkon zaostává za jejími hereckými kolegy, který mají vděčnější role. William H. Macy krásně ztvárnil zbabělce, který se ani stačí divit, jak se všechno začíná hroutit a on je čím dál více v háji. Steve Buscemi má tady jednu z nejlepších rolí ve své kariéře. Jeho postava je neustále definovaná jako malej,ukecanej a srandovní. Buscemi svojí postavu prodává naprosto s přehledem a ty jeho dialogy jsou parádní. Na druhé straně máme Petera Stormarea, ze kterého jde od prvního okamžiku strach, jeho skoro nemluvný hrdina je psychopat v pravém slova smyslu, a když vidět jeho obličej s cigaretou v puse, tak víte, že byste ho nechtěli naštvat. I další herci jsou dobře obsazený krásně vyplňují prostor jako vedlejší charaktery. Co se týče scén, tak už jsem zmínil scénu na silnici, hodně se povedla scéna na parkovišti nebo samotný únos, a samozřejmě nemusím zmiňovat drtičku na dřevo. Jediná věc co mě trochu nesedla, že některé scény jsou trochu navíc a zbytečně kazí atmosféru filmu. Fargo je velmi působivý snímek, který by měl vidět každý kdo obdivuje bratry Coeny, pokud ho ještě neviděl. ()

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (viac)

Coeni míří na Netflix

15.10.2016

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)