Byla to televize, která ho vynesla na vrchol popularity, ale jeho největší role se odehrávaly mimo zákulisí studií a přenosových vozů. Příběh legendárního amerického showmana, který žil dvěma životy. Přes den pracoval jako televizní scénárista a producent, v noci jako úkladný vrah ve službách CIA. (oficiálny text distribútora)

Mrkvič

Klidně plynoucí po většinu času hlavně konverzační záležitost. Kromě spousty skvělých herců řežisér Clooney nabízí i pastvu pro oči, kdy se stylizace do 60. let povedla, ale také dobře zvolené songy. Sama Rockwella jsem nikdy moc nemusel, ale tahle role mu prostě skvěle padla. No a přes to, že film nijak extra negraduje a často se toho zrovna moc neděje, ani na chvíli nezačne nudit. ()

danoo

Problémom aj tohto filmu je, že Clooneyho delikátnej réžii chýba akákoľvek razancia alebo sila, a teda "uspokojený" sa cítime iba počas jeho sledovania, ale z časového odstupu sa nám stráca a zostáva vyblednutý. Pritom si treba uvedomiť, že ako režisér nebol limitovaný ani podradnými hercami, scenárom či rozpočtom, a aj tak nejako výraznejšie neoslnil. 4- ()

lennyd

Před kamerou je Chuck Barris (Sam Rockwell) jedním z největších bavičů obrazovek, a miláčkem miliónů lidí. Nikdo z nich ale netuší, že má i druhou tvář. Jako tajný agent CIA patří k nejnebezpečnějím zabijákům, a život jeho cíle nikdy nemá dlouhého chování. Když se ale Chuck rozhodne, že se chce naplno věnovat své práci televizního producenta, zjišťuje, že řady CIA se tak snadno opustit nedají ... Tento film mi doma na DVD leží už drahně let, a nikdy nebyla nálada se do něj pustit. Až teďka přišla ta správná chvíle - a byl jsem vcelku zvědav, co z režisérské židle George Clooneyho vypadne (účinkování herců na postu režiséra povětšinou přináší zajímavé filmy). Nu - a musím říct, že jsem od tohoto filmu čekal o dost víc - sice je pravda, že byl Clooney trochu svázán tím, co se o Barrisovi ví (a co se "povídá"), ale přece jen, chvilkama film působil trochu nudně. Oproti tomu je zde zase spousta scén, kterou jsou vybroušené takřka k dokonalosti, a taktéž s hereckým obsazením se Clonney trefil - Sam Rockwell už několikrát dokázal, že v pohodě celý film na svých bedrech utáhne, a ani tady tomu nebylo jinak. Ale bohužel, fakt jsem čekal víc... ()

SkyHawk

Kaufmanovský (čteno podivínský) scénář je z filmu cítit od samého začátku. Clooney si s režií takohévo filmu a ukočírování takových hvězd poradil výborně. Pittovo a Damonovo cameo potěšilo a snímek celkově do vás vdechne zvláštní nádech spokojenosti. ()

finy_cz

Další ztracené 2 hodiny jen proto, že má tento film tady dobré hodnocení. Nelíbilo se mi to. Celý film jsem čekal, kdy se stane něco zajímavého, ale místo toho přišly závěrečné titulky. ()

VanTom

Jelikož se černohumorné "zpovědi" ambiciózního zoufalce nedalo ani za mák věřit (samozřejmě záměr), působila celá jeho špiónská historie jako přehnané vychloubání, jak je "bondovsky" senzační, duchaplný, schopný. A jako taková přestávala po chvíli zajímat i bavit, prostě: "ať si něco pindá", což mělo negativní dopad i na emocionální zvážnění v závěrečném aktu. Naštěstí filmařsky se Clooney i Kaufman vytáhli velikou energií a spoustou nápadů, přestože délku mohli trochu srazit. Mezi 3-4 [ponechávám dřívější 3*]. ()

ravenir

Velmi pohodový film! Výborný Sam Rockwell, překvapivě záporná Julia Roberts a výborně charismatický George Clooney. A Pitt s Damonem jako soutěžící prostě neměli chybu. 85% :-) ()

jitrnic

Kniha Zpověď nebezpečné mysli Chucka Barrise je sice dobrá, ale teprve až nápady hýřící režie George Clooneyho a maniakální výkon Sama Rockwella dodaly tomuhle příběhu ten správně vyšinutý šmrnc. Neměl bych zapomenout ani na dámy - Julia Roberts a Drew Barrymore tu předvedly jedny z nejpovedenějších výkonů ve svých dosavadních kariérách. ()

mirec88

Je to zaujímavý film, kde Georga Clooneyho obdivujem ako herca i režiséra. Za to dávam plus. Avšak film ma až tak nezaujal ako som od neho očakával, hoci niektoré scény boli úžasné. Julia Roberts perfektná a krásna, Drew Barrymore tiež zahrala perfektne. Výsledok: u mňa lepšie 3 hviezdičky. ()

P1tr

Režijní debut George Clooneyho se nadmíru vydařil. Zajímavé téma je i díky hereckým výkonům dotaženo skoro k dokonalosti. ()

Collossus

Film má výborné tempo, okamžitě vtáhne do děje a i když je mu nutné přiznat určitou roztříštěnost a možná nedostatečné prokreslení motivací některých postav, tak se jedná o povedený debut, který zdobí příjemné herecké výkony Sama Rockwella a půvabné Drew Barrymore a roztomilá camea zpřátelených hereckých hvězd. ()

V-Ray

Určitě zajimavý snímek se skvělými hereckými výkony. Clooney se ukázal jako skvělý režisér. Film je v některých částech opravdu zvláštní (ale to se dalo od Ch. K. čekat). ()

BuryGol

V podstatě je všechno v pohodě. Dobrej příběh, zápletky, herci atd. Ale mně to vyloženě nudilo. Zdálo se mi, že trvá věčnost, než zkouknu blbjech 113 minut. Sam Rockwell se mym oblíbencem určitě nikdy nestane, Drew nedostala prostor, a ačkoli to občas celkem bavilo, je to soildni prášek na spaní od George Clooneyho, kterej mimochodem s knírem vypadá jako teplouš. ()

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

Anglický pacient se dočká televizní adaptace

19.08.2021

Román Anglický pacient spisovatele Michaela Ondaatjeho se dočká nové, tentokrát televizní adaptace. Tu chystá stanice BBC, která zaúkolovala scenáristku Emily Ballou (Taboo, The Turning), aby seriál… (viac)