Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

cineboy

Pro mě je to tak na 3,5*. Vzhledem k tomu, že tento film nepatří k jednohubkám, ale člověk se na něj rád čas od času podívá znovu, tak jsem dal za 4*. ()

Veseldaa.!

Sejde snad na tom, že kostra vězeňských dramat je tolikrát ohraná, když roli "kočka a myš" zvládli Donald Sutherland, který byl pěkně hnusnej správce a Sly Stallone na výtečnou? I když díla Johna Flynna nedávají najevo takovou pozornost, tak musím potvrdit, že The Lock Up za ní opravdu stojí a to klišé se dá (s malým přimhouřením oka) přehlédnout. ()

waska

Jeden z těch lepších vězeňských dramat. Napětí od začátku do konce, zvláště závěr je povedený. Jeden z lepších Slyových filmů. ()

BDMarty007

Celkem dobré, intelektuálně nenáročné vězeňské drama. Žádný umělecký kousek to sice není, ale už jsem viděl i daleko horší věci. Možná jeden z nejlepších filmů se Silvesterem Stallonem (což tedy ale zase tak moc neznamená). Scénárista se rozhodně nenadřel, je to poněkud klišovité, schematické, očekávané. ()

danny_21

Kriminál patří mezi ty nejlepší snímky Slyovi filmotéky, kupodivu i dokonce herecky to byla z jeho strany docela překvapivá záležitost. Trochu naivní příběh má slušnou a svižnou atmosféru, příjemně se na to kouká i po letech - 75 %. ()

Nocturno culto

Perfektní film natočený ve vězeňském prostředí kde si Frank Leone kroutí svůj trest pěkně v klídku,věnuje se své zálibě v opravování aut a do propuštění už mu zbývá sotva pár týdnů,do té doby než si na něj vzpomene jeho starý " známý",ředitel drsné věznice v Getaway,jistý pan Drumgoole v podání úžasně chladného,sadistického cynika D.Sutherlanda ...jeden z nejoblíbenějších snímků se Slym...on to dá,přežije i nemožné a ten konec,ten úplný konec,to se musí prostě vidět ;-) ()

Tamten

Ačkoliv děj je od začátku do konce zcela předvídatelný a veškeré postavy jsou černobílé, má film super atmosféru a koukat na něj prostě baví, i když se nedá říci přesně proč (obdobně jako u jiných filmů se Stallonem). ()

Ceberus

Shawshank je samozřejmě zcela mimo dosah, spíše je to pro mě někde na úrovni Poslední pevnosti. V té době už byl na světě třetí Rambo a čtvrtý Rocky, i tak se Stallone (spolu se skladatelem Contim z Rockyho) znovu rozhodl zahrát na strunu nikdy se nevzdávajícího bojovníka. Sutherland jako herecký odborník na svině byl i zde na zabití. :-) A znovu se mi v dobrém světle ukázal oblíbenec druhé kategorie Tom Sizemore. ()

pemap

Krutá lekce, navíc když od začátku tak nějak tušíte, že hlavní hrdina je v tom nevinně. První dojemné okamžiky jsou ty tam stejně rychle, jako přijde první nakládačka a že jich bude. Správce věznice je odporný od prvního okamžiku a pokaždé, když se objevil, měl jsem nervy na pochodu. Velmi povedený kousek, který má navíc ten nezaměnitelný nádech doby, kdy byly filmy plné života. ()

rublik05

Bál jsem se, aby se snímek postupně nevyvinul v obyčejné akční béčko, protože akčňáků s obdobným námětem si vybavím hned několik. Kriminál si však své nesporné kvality udržel až do samého konce, za což jsem ve finále nesmírně rád. Od začátku mě zaujala nesmírně povedená atmosféra, která filmu velice prospívá. Chválím poctivou dávku napětí a solidní tempo, které vyvrcholí v perfektně vygradovaný závěr. Tohle všechno Kriminál odlišuje od jiných, námětem podobných snímků, málokterý se mu v tomto ohledu vyrovná. Stallone svou roli zvládl bravurně, bavil mě i šílený Donald Sutherland či drsný John Amos. Milé překvapení, určitě všem vřele doporučuji, skvěle natočený thriller. 9/10. ()

Nix

Tak tohle se Stallonovi zase povedlo. Nejen, že tu ukazuje, že není jen chodící hrouda svalů, ale dokáže i trochu zahrát, ale taky servíruje skvěle napsaný film z vězeňského prostředí. Je to takové klasické klišé o pomstě, kdy bachaři zatápí vězni a přidají se i další muklové. A Stallonovi dojde trpělivost, fakt super. Celé to má správnou atmosféru a závěr je správně vygradovaný. Jo tohle můžu a za tohle Stallona mám prostě rád. ()

dustur

Na rad prišiel ďalší z kultových filmov Sylvestra Stallona, a musím povedať že každý jeho film je legenda - kult vo svojom žánri ( či sú to série Rocky alebo Rambo, alebo filmy či už Tango a Cash alebo ostatné ). A som rád že práve na filmoch Stallona, Arnieho, JCVD alebo aj Dudikoffa som vyrastal. A tak som si po dlhšom čase pustil Kriminál , ktorý je aj po tých rokoch neskutočne výborná akčná dráma thriller, ja takéto filmy z väzenského prostredia mám veľmi rád, lebo viem že sa to tu hemží akciou alebo menšou brutalitou. Vo filme poteší aj Tom Sizemore, a tiež John Amos. Ale najväčšou lahôdkou celého filmu je výborný Sylvester Stallone, a výborný sadistický Donald Sutherland.  No a režisér John Flynn po skvelej Nemilosrdnej spravodlivosti , nám dal skvelý Kriminál , a za mňa si film zaslúžene odnáša skvelých ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️. Samozrejme aj tento film patrí medzi tie, ktoré si ešte veľakrát pozriem a veľmi rád… ()

Tiiso

Snímek pohybující se mezi kategorií A a B. Ve své době v kinech jsem byl unešen dějem z věznice kde se silný chlapík umí navzdory nepřízni okolí postavit za svá práva. Dnes snímek vidím již trochu jinýma očima a kladně hodnotím samotného Stalloneho za zahranou hlavní roli a za obstojné filmové zpracování. Nikoliv již příběh či výběr záporných postav. Vyprávění jde přímočarým směrem vpřed a i přes tuto skutečnost nedokáže držet tempo a kvalitu na stejné úrovni. Ale pohledy na namchrované chlapíky a jejich vypracovaná těla prostě patří k americké kinematografii, a já dokáži, tyto pokusy zachycovat poněkud prázdnější příběh na stříbrné plátno, ocenit ()

IronRocky

Vynikající akční drama z drsného vězeňského prostředí. Film má dobrý příběh, pěknou hudbu a hlavně skvělé herce. Sylvester Stallone jako vězeň Frank Leone předvádí parádní herecký výkon. A Donald Sutherland v roli sadistického ředitele věznice je také skvelý. Po Rockym a Rambovi je to nejlepší Stalloneho film. ()

Alojs

Nic, co bychom už někde jinde neviděli, avšak také nic, co by nestálo za uvalenou pajdu v obchodě s levnými DVD. Můžete namítat, nakolik jsou profláklé a provařené jednotlivé ingredience (typizované charaktery, typizovaný vývojový diagram a do toho klasický Stallone = sympaťák s citrónovým výrazem, zatracený tvrďák, dobrák od kosti a tak trochu Rocky), ale ONO TO V TOM VĚZENÍ ZKRÁTKA FUNGUJE. Bez úlev čtyři hvězdičky. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore