Automechanik Frank Leone (Sylvester Stallone) si odpykáva trest za ublíženie na zdraví, ktorého sa dopustil pri obrane kamaráta pred partiou násilníkov. Do vypršania trestu mu zostáva už len šesť mesiacov. Jedného dňa ho však z relatívne voľnej väzby v norwoodskom väzení prevezú do väznice Getaway. Tam ho na príkaz sadistického riaditeľa Wardena Drumgoolea (Donald Sutherland), ktorý s ním má nevybavené účty, týrajú tak dozorcovia, ako aj väzni. Frank všetko príkorie statočne znáša do chvíle, keď sa v ohrození ocitne aj jeho priateľka Melissa (Darlanne Fluegel). A to je moment, v ktorom sa Frank rozhodne z väzenia ujsť. Netuší, že presne to chcel riaditeľ dosiahnuť a nastražil na Franka pascu... (oficiálny text distribútora)

Movie Gourmet

Celkem průměrný Sly(ův) snímek na který se člověk jednou za čas rád znovu koukne. Donald(u) Sutherland(ovi) role záporáků výborně sednou... Verdikt: 3* a 60 - 70 %. ()

filipvrbik

I když méně známý film než Rocky I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII - přesto možná právě nejlepší Sylvestrův film. Ta atmosféra kriminálu je opravdu drsná, viděl jsem to už dávno- někdy v minulém tisicíletí ještě na ČB televizi, takže si všechny detaily nevybavím, ale hodně se mi to líbilo, jak si pamatuju...95% ()

mira007

Osmdesátková drsňárna z vězeňského prostředí se Sylvestrem Stallonem, ve své době akční, syrové, dnes spíše úsměvná vzpomínka na dobu filmů s testosteronovými hrdiny. Jako perličku v obsazení vidím Sonnyho Landhama, který si střihl roli Billiho v Predátorovi. ()

Emo-haunter

Víte co nechápu a přijde mi to směšné? Jak tady někteří rádobykritici zdůrazňují, jak příběh není nic nového a byl stokrát zpracován, a tudíž nemá čím překvapit! Něco vám povím. Shawshank, Poslední pevnost nebo Plán útěku vznikl až po tomto filmu ;). A o Shawshanku neřeknete ani slovo, že to není nic nového, ale vyzdvihujete ho do nebes? Poctivé akční áčkové béčko s kvalitní atmoškou, odpornými záporáky, a mým oblíbeným Sylvesterem Stallonem. Kvalitní podívaná, která ani na minutku nenudí. A ujetý závěr beru, byl velice good. Příběh nejen o přátelství a zrůdnosti člověka, ale i o svobodě a touze znovu žít a brát vše tak, jak je. "Víte co mi na vás bude chybět?" "Úsměv!" Tož tak! 7,8/10 ()

JK-Stinger

Povedený Stallonův vězeňský počin, který se sice trochu v té spoustě vězeňsky laděných filmů trochu ztrácí, ale rozhodně stojí za shlédnutí. Při zobrazované zrůdnosti lidí (hlavně těch, kteří mají stát na straně zákona) jsem skřípal zubama a doufal, že budou právem potrestáni. ()

Jaroslaf

Takový slabší odvar PEKLA s Van Dammem. Obzvlášť debilní mi přišly pasáže kdy hrála veselá hudba a vězni včetně Stelouna se rozjařeně kropili hadicí, což celé navazovalo dojem, že "ono je to v tom vězení vlastně docela fajn." Naštěstí pokračováním těchto vězeňských radovánek bylo většinou nějaké úmrtí stelounových bližních, takže se dá i říci že snímek byl poměrně vyvážen. ()

adriane9

Tak tady Sylvestra fakt můžu a dost často na film vzpomenu.Ač se sama divím, zasáhl mě děj,který se absolutně vymyká tomu co mě baví :-)..a taky hudba,Bill Conti je jeden z mých nej skladatelů..Rozhodně zkoukněte. ()

Bozvav

Dost dobrý film, který aspiroval na něco víc, než jen bezduché vězeňské akční bububu. Filmů z touto tématikou se natočilo spousta a tenhle patří k těm lepším. Za mne 65%. ()

robo7773

Jednoznacne najlepsi film Sylvestera, normalne som ho nespoznaval, tento film som si rad pozrel aj viac krat, co sa mi moc casto nestava, a hodnotenie 69% ma trochu mrzi. Pri tomto filme nezaspite, a je stale na co pozerat, stale sa niečo deje a konecne v jednom filme Stallone vsetkych nenakope a vsetkych nezachrani.Celkom dobre spracovanie dejovej línie, zaujímave ukoncenie a celkovo tento film robí dobry dojem a preto styri hviezdicky si zasluzi. ()

bery71

Takový hezký naivní filmeček který rozhodně neurazí, ale žádná kvalita to rozhodně není. Ale nikdo ve filmu se Stellonem taky kvalitu nehledá. Naivita a prostost sice kouká na každém rohu a ke konci to už trošku leze na nervy. Nicméně jako pohádka s dobrým koncem to asi obstojí. ()

Puol

Nazvať to drámou z väzenského prostredia by bolo asi dosť odvážne, predsa len Sly Stallone nie je ten typ dramatického herca. Na konci 80.rokov bol ale vo vrcholnej forme a svoju "charizmu" a vypracované svaly patrične predvádza aj v tomto filme. Zopár silnejších momentov sa tu nájde a pokiaľ Vám nevadí Sly (ja mám pre ňho slabosť) dostanete príjemne strávene dve hodinky filmu o nezlomnom chlapíkovy so srdcom na správnom mieste, ktorý sa nejakou záhadou dostal do väzenia. ()

hororwatch

Hezky se na to kouká, ale když se nad tím člověk ve finále zamyslí, těchhle bezobsažných ale zábavných filmů na jedno shlédnutí je docela dost. Respektive vězeňské krimi mám hodně rád, možná nejradši tématicky ze všech krimi a tohle mě ,,pouze'' zabavilo. Dějová linie není nijak zvlášť propracovaná a postavy jsou černobílé. Herci jsou vybráni dobře, což aspoň trošku neguje předešlý zápor, ale jinak je to nevýrazný film mezi těmi, co jsem na stejné brdo viděl. Pro mě průměr. ()

helloween93

Čekal jsem nějaké béčko z 80. let o nezlomném Stallonovi, který to všem ukáže. Ale film mi příjemně překvapil tím, že se snaží být hodně reálný. Sly si tu v roli mechanika chce odsedět svůj trest a rozhodně si nechce dělat problémy. Ty mu ovšem dělá Donald Sutherland, ten je tu jako ředitel věznice a jako totální sráč, který je schopný všeho. Naprůměrné vězeňské drama, které má sice hodně klišé, ale je lidské a hlavně tu Stallone ukazuje, že umí hrát. ()

Heroine

Roztomile hloupý film :-) Docela sympatický chlápek ve zcela nesympatickém vězení, samozřejmě neprávem, a přes všechny nástrahy to nakonec ideálně a hrdě dopadne... Roztomilé, a hloupé:-) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore