V zimních měsících roku 1944, krátce před přelomem roku, jsou spojenecké armády připraveny zaútočit na Německo. Hitler však vymyslí poslední zoufalý plán nařídí svým armádám znovu zabrat Francii a obsadit strategicky důležitý přístav v belgických Antverpách. Battle of the Bulge se snaží ukázat dosah konfliktu jak z perspektivy amerického důstojníka tajné služby, tak velitele německé tankové brigády. (oficiálny text distribútora)

filipvrbik

Jako nic moc, scény natočeny skvěle , ale to je vše. Hvězdné obsazení to nezachránilo, příběh dohromady žádný (podobné jako Bitva o Británii)....50% ()

zdeny99

Nadprůměrný válečný film s úchvatnými tankovými bitvami. Právě tanky jsou zde v hlavní roli a až pak daleko za nimi Fonda, Bronson, Salavas a Shaw, který zde vypadá jak Dolph Lungren. Škoda jen té délky filmu. Tři hodiny už jsou fakt dost. Proto jen čtyři hvězdy místo pěti. [3077. hodnocení, 164. komentář, 74%] ()

jesus666

Som fanúšik 2. svetovej vojny a na tento film som sa dlho tešil. Keď som si ho pozrel zostal som sklamaný. Všetko bolo o.k., kým som nezbadal "nemecké" tanky Tiger a Panther. Tvorcovia ich vizuálne vôbec nerozlíšili, čo by som im ešte dokázal odpustiť, ale to, že ako Tiger (a pre nich aj Panther) sa tam tváril americký tank (myslím, že to bol Shermann s podivným aerodynamickým vylepšením veže), ma po celý zbytok filmu nesmierne rušilo. Pri filme, ktorý sa snaží zobraziť skutočnú historickú udalosť, by sa toto stať nemalo. ()

gootchy

Málokterý válečný film dnešní doby ukazuje jak to asi vypadalo na západní frontě, když docházeli zásoby a vojáci. Dělá to bez příkras, bez patriotismu. A ta omladina v těch černých uniformách mi nahnala více hrůzy než divize Tigrů. No jo, Panzerlied je mocná zbraň. ()

Luk Skywalker

Sice je na tomto filmu vidět zub času (co se týče triků), ale je to skvělý válečný film, dobře zahraný a hlavně není tam, jak dnes bývá zvykem, přidaná hodnota v podobě love story. Telly Savalas má skvělou roli, i když nepatří mezi hlavní. ()

helloween93

Co se týče samotného hereckého obsazení a děje, nemám jedinou výtku. Samotná bitva o ardenský výběžek je zde sice vylíčena pouze z určitého úhlu (např. o Bastogne je tu pouze jedna scéna), ale komplexně vystihnout tuto ofenzívu v jednom celovečerním filmu je prakticky nemožné. Tak se tvůrci soustředili na útoky Hesslerovy tankové skupiny, čemuž je také podřízen celý obsah film. Samozřejmě autoři nezapoměli odbočit i do vedlejších údálostí v Ardenách - Malmédský masakr nebo již zmiňovaná Bastogne. Samotné zpracování bitev už dnes působí zastarale, ale na tehdejší dobu je to zpracováno skvěle. Film má také druhou stranu mince a tím jsou velké technické nedostatky - americká armáda používá jeden typ tanků, německá armáda používá také jeden typ tanků, jenže rovněž amerických...Samotná tanková bitva je natáčena v nějaké poušti...Chápu, že se možná tvůrcům nepovedlo sehnat vhodné prostředí nebo německé tanky, ale alespoň toho Tigera tam mohli dát. Přeci jen sledovat německou armádu s americkými tanky M47 ze studené války po celou dobu filmu, nepůsobí moc věrohodně...Osobně film hodnotím 3 hvězdami, protože v porovnání s podobným válečným filmem "A Bridge Too Far" tenhle hodně ztrácí. ()

drankeryth

Neuveritelna dlha stopaz filmu, ktora filmu vobec neuskodila, co je aj dokazom, ako sa maju spravne robit vojnove filmy. Skoda, ze vo filme nepouzili autenticke zbrane, co sa tyka polopasovych vozov na nemeckej strane. Miesto toho tam vsunuli americke vozidla, co mi dost vadilo a o tankoch ani nehovorim. Priebehajuce tankove boje medzi dvoma znepriatelenymi stranami boli na adekvatnej urovni a bolo sa naozaj na co pozerat. Nebolo to odflaknute, ale napinave. ()

BOURQUE

Napriek nepresnostiam (ozajstné udalosti z II. Svetovej váľky) je to dnes už klasika svojho žánru. R. Shaw (výnimočný výkon), H. Fonda, Ch. Bronson a T. Savalas (škoda, že nedostal ešte väčší priestor) sú garanciou. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Besyn

I přes hvězdné obsazení se jedná jen o mírně nadprůměrný válečný film a celkově špatnou rekonstrukci.Ale je tu jeden nezapomenutelný moment- pochodová píseň německých tankistů (Ob sturmt oder schneit),kterou si s klukama velmi často pobroukaváme (hlavně v hospodě).Zato jeden bodík navrch. ()

Cruchot

Mírně nadprůměrný válečný snímek, který se mi mnohem více líbil při prvním shlédnutí. Po letech jsem začal více vnímat i nedostatky. Jedná se o modelovou, v žádném případě přesnou rekonstrukci poslední německé protiofenzivy krátce před koncem r. 1944. Autoři snímku sami v závěru uvádějí, že jim jde především o postižení charakteru bitvy a rozhodli se zobecnit postavy i místa. Přesto (spíše) drobných historických nepřesností je docela dost. Na druhou stranu určitou základní představu si divák o této historické události určitě udělá. Scénář je víceméně průměrný, film naopak hodně drží nad vodou herecké výkony - zejména pak výtečný Robert Shaw jako plukovník Hessler a Telly Savalas jako tankista Guffy. Vizuálně (alespoň vzhledem k době vzniku) zajímavá podívaná a celkově určitě jeden z těch lepších válečných snímků. ()

Jeand´Boa

Nejen pro velkolepou tankovou bitvu na svou dobu skutečně válečný velkofilm...Fonda jistě mistrem, ale Shaw coby fanatik a uniformofil jasně vyniká... ()

kluzo

Stupidní propagandistická historicky falešná slátanina. Pattona vydávat za Tigera II je silná káva. A mnoho dalších historických nepřesností dělá z toho snímku jedno z nejhorších valecnych dramat vůbec. Horší snad už byl jen Fury. ()

tranquill

Nevím, jestli byla natočena větší filmová tanková bitva. Nikdy jsem se nezajímal o válečnou historii, takže nevím, jak moc se tvůrci drželi skutečné bitvy, každopádně bylo zajímavé sledovat vojenskou taktiku a také hrdinství několika málo vojáků, kteří možná pomohli zlomit válku ve prospěch té správné strany... ()