Přežili jsme území nikoho

• USA Saints and Soldiers: The Void

Po vylodení v Normandii Spojenci oslobodili Holandsko, prekročili Rýn a nacistické Nemecko postupne ustupovalo.
2. mája 1945 v pohorí Harz pôsobí americká tanková divízia. Dvojica tankov M18 Hellcat má splniť do súmraku jednoduchú taktickú úlohu, ale dôjde do kontaktu s nemeckými tankmi, čo vyústi v ostrý tankový súboj. Americká jednotka popri veľkých stratách na životoch musí riešiť aj problémy so segregáciou vojakov čiernej pleti. (Volodimir2)

Paxxx.cz

Po zpackaném druhém SaS jsem měl poměrně obavy se do tohoto snímku pouštět a to i vzhledem na místní hodnocení, ale dva kolegové gogo76 a Malarkey film docela chválili tak jsem mu nakonec šanci dal. Z filmu jde jasně cítit, že je nízkorozpočtový a pár věci je tu dost předvídatelných- otázka rasismu byla hned jasná jak dopadne. Ovšem to je kompenzováno poměrně kvalitními bojovými scénami, není tu žádná přehnaná dávka patriotismu a vše docela příjemně uteklo. Já se bavil jsem rozhodně rád, že se třetí SaS kvalitou vrátil k úvodnímu dílu ...6/10. ()

kenkaku

Když jsem zjistil, že existují třetí Saints and Soldiers hned mě napadly dvě věci: 1) jak asi zprzní název distributor... (odhaduji na "přežili jsme osvobození" ;)) a za 2) jestli to budu zklamaný jako z #2 (aka "Přežili jsme invazi"). Na odpověď č.1 si budu muset ještě počkat a co se týká č.2: je to lepší. Uplně na zadek mě to neposadilo, ale celkově působí film o dost méně nudně a užvaněně. co mě tam tedy iritovalo je to plácání se v rasistických otázkách. ne ale zas natolik aby to film stálo hodnocení. Za sebe tedy dávám 3,5 a protože jsem stále dobře naladěn zaokrouhluji nahoru. ()

kaylin

Když chcete něco průměrného o válce, tak s touhle sérií opravdu nestoupnete vedle. Když chcete něco skvělého o válce, co vás ohromí, tak to se musíte podívat jinam. Tady opět platí, že akce je minimu, jde spíše o ty lidské scény, o vztahy, ale celkem to funguje. Není to zázrak, ale docela to ujde, a to někdy stačí. ()

JohnCZ

Stejně jako předchozí díl je i pokračování s podtitulem The Void poměrně podhodnocený film. Dějově je to sice přímočaré a banální zápletka připomíná spíše epizodu z nějakého seriálu, než samostatně stojící film, ale mně je tenhle produkční tým nesmírně sympatickej už od prvního dílu. Parta chlapíků s omezeným rozpočtem, ale s nadšením pro točení filmu, protože i s tím málem si vystačí a natočí poutavou epizodu ze života amerických vojáků. Nechybí ani trocha patosu a příjemná heroická hudba pro snímky z druhé světové tak typická. ()

dom156

Příliš dlouhé, ano má to jen 95 minut, ale během prvních 25 minut jsem se vcelku solidně nudil. Poté se začalo něco dít, ale i tak mě to moc nevytrhlo. Nad jedním záběrem jsem jen kroutil hlavou a říkal si sakra to bych snad i já lépe natočil. Opět se řeší ve filmu tehdejší rasová segregace a už mě to pomalu začíná unavovat. V každém čtvrtém filmu posledních let je něco na toto téma. Takže už dost. Průměrný až lehce podprůměrný film, dlouho jsem váhal kolik hvězd tomu udělím, ale budu hodnej a dám 3.. ()

• Když Derrick Davis (Bart Johnson) střílí z kulometu třicítky, na zem padají náboje. Nejsou to náboje do třicítky, ale do moderních útočných pušek. (Gordy34)
  • Tvorcovia chcú divákov presvedčiť, že nemecké tanky vo filme sú Panzerkampfwagen III. Narozdiel od Hellcatov ide ale o repliky. Môžte si to všimnúť na podvozkoch. Originálne tanky majú v spodnom rade šesť kolies, nie päť. (Johnny.ARN)