Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiálny text distribútora)

Terter odpad!

Když jsem poprvé v televizi uviděl upoutávku na "nov(áck)ou českou komedii", myslel jsem, že jde o další z řady televizně-studiových filmů s papundeklovými kulisami a několika známými tvářemi. Jaké bylo mé zděšení, když mi bylo sděleno, že tenhle počin je určen pro stříbrné plátno. No, myslím, že postačí sdělení, že vizuální stránka tohoto filmu zcela odpovídá jeho kvalitám. Slepenec rádoby-vtipných scének o kutilství a vedení domácnosti rozhodně nepobaví a některé muže, jenž žijí sami a sami také vedou domácnost, to může i urazit. Ti snad vědí, kde mají otvírák (a pokud ne, jsou schopni si koupit nový), v obchodě najdou regál s pečivem, dokážou si vyprat a vědí, že vrtačkou ledničku neopraví. ()

JJ.Gibson odpad!

Ale je to můj nejmilejší odpad co jsem kdy dal. Všechno to bylo až příliš absudní, aby se tomu dalo smát. Prostě maximální ptákovina!!! ()

Jillen odpad!

Tohle nemá obdob. Film opravdu horší než Kameňák! Scény, které asi měli být vtipné vyznějí neskutečně trapně! Jak se tohle mohlo dostat na plátna kin. Styděl bych se to uveřejnit už jen v televizi. Debilita největších rozměrů. Dávám 0% ()

Vojcl odpad!

Nepochybně jeden z nejhorších českých filmů všech dob... Totálně trapný scénář je nejen plný nesmyslů, ale postrádá cokoli jako děj nebo jediný náznak humoru. Občas jsem měl pocit, že se nedívám na celovečerní film, ale na nějakou těžce amatérskou grotesku a to ještě hodně přitaženou za vlasy. Nechápu jak se podle mého názoru jinak kvalitní herci jako Dejdar, Vetchý či Abrhám nechali nalákat do takové ubohé kraviny. Tomuhle se napříště vyhnout velikým obloukem. ()

blackrain

Velká nuda. Od názvu filmu jsem očekávala, že půjde o něco bláznivého, ale na české poměry ne zas tak moc. Je tu pár scén, které za něco stojí. Jenže to je strašně málo. Jako celek tohle nemá moc velkou šanci na přežití. Škoda, mohl to být pohodový film. Herecké obsazení nebylo vůbec špatné. Dokonce i Škultéty se mi líbil a toho zraovna moc nemusím. Stopáž filmu je taky poměrně příjemná. ()

Dr. Hawkeye

Na tenhle film jsme se moc tešil. Dodnes netuším proč. Nápad to byl sice docela obstojný, obsazení snad ani lepší pro danou věc být nemohlo, ale výsledek? Nuda, nuda, křeč, trapnost... A ani skvělý Josef Abrhám to nezachrání. Skoro mi je ho líto... ()

Damiel

Hodně mi to připomíná Kameňáky ... :) Kdyby Kotík ubral trochu té absurdnosti a křečovitosti, která film udusila, mohla to být pohodová komedie. ()

MATADOR

Trapné, povrchně nějaké a celkově o chlapech, že jsou vlastně úplně vedle, ale když chtějí jde to. Za Jituš Kocurů ve dveřích hvězda (hvězdička). ()

Colonist odpad!

100 min? Myslel jsem, že to má jen kolem 70ti. To jsem tou stupiditou zabil tolik času? Příšerný film, vtipy jsou umělé, herci sami naznačují: "Tak, teď to mělo být vtipné, smějte se". Jenže ono to vtipné není. Je to trapné... ()

Skip

Teda tohle byl fakt nářez stupidity, jaký se jen tak nevidí. Tu jednu hvězdčku dám Ondřeji Vetchému, protože ten byl aspoň sem tam vtipný a občas správně na zabití. ()

kajas

Kdyby byli všichni chlapi takhle neschopní...ani nechci domyslet. Zasmějete se a jdete dál. Pohodový film. A Abrhám válel, to musíte uznat. ()

Aleee89

Tak takovou ptákovinu jsem už dlouho neviděla... Proč tam lezl Abrhám? Vždyť on je to docela dobrý herec a taková kravina mu jen pokazila reputaci. Film mě nudil, nebyl vtipný. Prvně jsem usnula asi po půl hodině... ()

Petaxis

Kdybych měla vybrat pro mě to nejnepochopitelnější hodnocení tady na CSFD, bylo by to rozhodně hodnocení Pánské jízdy. Jasně, rozhodně to není žádnej masterpiece (ani se jim být nesnaží), ale 27%? Tak to je fakt nářez. Za sebe můžu říct, že se u Pánské jízdy dobře bavím a když na ni náhodou narazím v televizi, rozhodně nepociťuji nutkání přepnout program. Viděla jsem spoustu trapnějších komedií s mnohem ubožejším humorem, který tady na CSFD mají mnohem vyšší hodnocení. No, ať už jsi místní "kritici" o tomhle filmu myslí cokoliv, já můžu s klidem říct, že se mi líbil. ()

Kosmik

Dvě hvězdičky, ALE! Ty přísluší pouze nahoře vyjmenovaným hercům, kteří zachraňují, co se dá. Jasný ODPAD je scénář, roztěkaností na úrovni Kameňáků, který by měl možná šanci jako divadelní inscenace. Mezi odpadem a jednou * lavíruje pan režisér a jinými vyzdvihovaná hudba je rovněž celkem nevýrazná, tak max. za 2*. ()

kombajn

Gejzír trapnosti a ohňostroj mizérie české komedie. Scénář je opravdu slabý, vtípky prostoduché a většina z nich je tak nereálná, že by se snímku hodil i popisek sci-fi. Škoda, nečekal jsem že Vetchý a Abrhám budou někdy hrát v takové srač*e. Dvojnásob mně to mrzí kvůli Škultétymu, který má komediální talent. Mimochodem Dejdarovi bych otce rodiny nevěřil nikdy, to je tak špatně obsazená role, že nemá cenu o tomto filmu dál mluvit... ()