Drsná příroda a ještě drsnější muž – tak si Eve svůj život skutečně nepředstavovala. Oliver Reed a Rita Tushinghamová v romanticko-dobrodružném příběhu, odehrávajícím se koncem minulého století v nádherné scenerii kanadské divočiny. (Letní filmová škola)

Han22

Do morku kostí drsný western, z jehož námětu by se dnešní feministky nejspíše zbláznili. Někde v osadě nemá obchodník dost peněz pro drsného trappera a tak mu prostě prodá svou křehkou a němou služku jako manželku/otrokyni. Ten si ji odveze doprostřed divočiny, odkud není jak ani kam utéct, zavalí ji prací, hrubostí a nemá pro ni slušné slovo. A ještě čeká, že s ním bude spát. Psychologicky je to samozřejmě kravina, ta ženská by mu buď utekla, nebo zabila sebe či jeho prakticky hned na začátku SPOILER a ne až na konci až se sblíží po sexu. A ještě se k němu vrátí. KONEC SPOILERu. Jinak ale bez výhtad. Oliver Reed jako neotesaný zálesák je fantastický, stejně jako křehká Rita Tushingham. Přenádherná divočina plná sněhu, lesů a řek, fantastická kamera, naprosto brutální lesní souboj s vlky. Žánrově spíše dobrodružný film, ale zároveň western v tom stylu jak divoký západ popisoval Karl May - divočina plná zvěře, volně žijících indiánů a divoce žijících zálesáků, kteří se živí lovem kožešin. I ta osada je v podstatě součást divočiny a ne civilizace. Parádní podívaná, kterou mám silný pocit, že jsem kdysi jako hodně mladý viděl. ()

Kovaja

Panenská příroda a drsné podmínky pro přežití.Nebylo jednoduché si obstarat obživu.Příběh lovce a jeho němé v uvozovkách manželky daleko od civilizace. ()

Ještěřák

Film drsný jak smirkový papír, kterému navíc totální, ničím neředěný šovinismus a misogynství stříká ven i ušima. Myslím, že kdokoli v dětství ujížděl na Bílém Tesákovi a podobných věcech, musí být THE TRAP nadšen a taková Rita Tushingham je ve své roli prakticky dokonalá a třeba já bych ji za onu tisícovku bral dom všemi deseti. Protože jde o film kvalitní, mimo hlavní proud, a vznikal v době, kdy na stříbrném plátně platila úplně jiná kritéria, je hlavně ve své první půlce takřka nečitelný a díky bohu za to. Možná trochu škoda toho odfláklého DVD, co teď (06/2009) bylo k mání v trafikách. Sakra tvrdá "pohádka". Myslím, že ačkoliv to relativně dobře skončí, stejně se nakonec v tý chatce od ponorky pozabíjeli. ___ P.S. nedivím se, že je český dabing údajně "velice kvalitní", když je na plátně v podstatě 80% času 50% postav nemluvících! :-) ()

indiano

Tak som sa tešil, že konečne vyšiel tento na DVD, ale po prvom zhliadnutí ma zmrazilo a film som vypol po prvých záberoch. Ako je možné aby bol vydaný titul v orezanom formáte 4:3, ke´d je pôvodne točený širokouhle 2,35:1 ? Ako môže niekto tento zločin na autorskom práve dovoliť dať do predaja? Kúpite si auto bez volantu, alebo kolies? Nenachádzam slov a som zhnusený .... Edice Raj DVD hamba!!!!!!!!! Radšej predávajte dudle a cukríky a nehanobte klenoty filmovej kinematografie .....fuj, hamba.....stiahnite všetky kusy zo stánkov a prerobte na pôvodný formát!! ()

kebom

Úplne príšerné triky, väčšina filmu sa odohráva v štúdiu, polystyrénový sneh sa mi sypal hádam aj z obrazovky. Zbytočne to kazí dojem z filmu, ktorý keby skončil desať minút pred tým, ako mal skončiť, bol by celkom dobrý. Takto nás tvorcovia vystavily zvlášť hlúpemu a zbytočnému hapyyendu... ()

Mikino00

Drsná krajina, drsný život, nevybíravé způsoby a problematické soužití, to nejsou zrovna nejlepší vyhlídky mladé zakoupené němé dívky, kterou ´velmi dobře zahrála Tushingham, svou mimikou a gesty. Reedovi se jeho lovec rovněž vydařil. Škoda jen předvídatelnosti. ()

Oyer

Musím použít toliko tu omýlané dvojsloví : "zub času" / vidět toto poprvé v roce 2020 už není úplně to TOP, jinak na dobu dřívější jistě solidní počin. ()

stankub

Na svoji dobu výborně natočený film. Drsný Oliver Reed, dobře zachycená změna, kdy hlavní hrdinka zpočátku filmu neumí pomalu rozdělat oheň, a pak je na ní sám hlavní hrdina odkázán, kdy přijde o nohu. ()

Camac

Romantický a místy trošku laciný příběh o neohroženém lovci kožešin a němé dívce, která odmítá být pro něj jen věcí, ač si ji koupil. Téměř permanentní citové napětí mezi hlavními hrdiny doplňují drsné scény boje o přežití v kanadské divočině. ()

H4N1CK4

Tenhle film miluju už od dětství. Srdeční záležitost! Drsný a přesto krásný příběh dvou lidí, kteří si i přes svou rozdílnost k sobě nakonec najdou cestu. ()

Gastovski

Je to někde mezi 3 a 4*. Pěkná příroda a sympatické herecké duo občas ale kalí fakt, že jejich chování je ve vyhrocených situacích spíše k smíchu. ()

dawe787

Moc pěkné zpracování a na to, že film má téměř 50 let od svého vzniku, tak nic neztratil na svém kouzlu. Mohu jen doporučit, koho takové téma zajímá. ()

Rami

I přes všechny nepovedené triky, bílé indiány a dokumentární záběry z lovu dodatečně doplněné, musím dát 5 hvězdiček. Nádherná Rita Tushingham a veselý chlapík Oliver Reed mě prostě dostali. Krom té uříznuté nohy bych s Reedem hned měnil. :-) Zde je krásně vidět, že i velmi jednoduchý příběh může stačit pro uspokojení diváckého oka. Někteří říkají, že na tomto filmu není nic romantického. Já tvrdím, že je a mnoho. Taky si myslím, že Jean La Bête Eve neponižuje (alespoň ne vědomě). Jen se baví a jedná svým specifickým způsobem. A Eve to nakonec pochopí a vrátí se k němu, ačkoli ji v kostele čeká zamilovaný kavalír. :-) ()

burton odpad!

Hnusnej film, hnusnej chlap. Žije sám, jako poustevník, loví si ty svoje medvědy, obaluje se do kůží a pořád mlčí a čumí, jako by mu vzali hračky. A pak najednou zrazu mu hrábne ještě víc a on si přivede ženu. Bodejť. Stárne a nestíhá si už sám poklízet ten bordel, co má v chalupě. A tak ta žena přijde do toho jeho kurníku a nestačí se divit. Žádnej krásně harmonickej manželskej život! Nic takovýho. Koukej makat, držet hubu! Cože? Kytku? Ani h*vno!k Kackem dostaneš a sex bude jen po mým. Nebo nebude vůbec! Šak já sem zvyklej, s medvědama se nepářu! A tak ale jednou padne kosa na kámen a ten hnusák si konečně užene zlomenou nohu, nebo co. No a protože je to čuně, co nemá doma vodu, natož kysličník, noha mu zhnisá skoro až ke krku a on si jí musí nechat uříznout. A protože doktoři do kurníku hluboko v lese nechoděj, hádejte, komu dal za úkol tu operaci provést? Hádáte dobře. Svojí drahé a milované ženě. Hlavu bych mu uřízla, debilovi! A ještě ke všemu jí nakonec postihne Stockholmský syndrom, no tak to už je na mě moc. ()

Heavyman

Romantik a ochránce zvířat nám předvadí svůj šarm a gentlemanské chování k němé dívce v honosném stavení uprostřed kanadské divočiny. ()

haWranka

Bavilo mě sledovat, jak se ti dva oťukávaj. Eve vyděšená při každým pohledu na svýho manžílka. Ten zas děsnej drsňák, kterej ale vlastně neví, co si má se ženou počít. Mno, ale pro feministky to není :) ()

Rodin

Tedy když si přečtu hodnocení lebowskiho... sakra, on to popsal úplně přesně! Damned! Ovšem doufám, že tohle hodnocení od zhlédnutí tohoto velice dobrého filmu neodradí dosud nezasažené, nebojte se, ono se tam opravdu děje i leccos navíc! ()