Hviezdna brána: Atlantída

• Česko Hvězdná brána: Atlantida (viac)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (viac)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

iL3gAl

Původně jsem vlastně ani moc neočekával ale když jsem shlédnul ůvodní film tak jsem názor musel změnit... A zrovna já jsem ten kdo si atlantis zamiloval víc než sg1. Fascinující a stále překvapující město, hardcore záporáci a nový tým. Sice T'ielk je prostě jen jeden, ale dokázal jsem si oblíbit neandrtálce Ronona, luxusního geniálně-pitomého McKaye a hlašky střílejícího Shepparda. No co... bavil sem se skvěle takže za 5 hvězdiček ;) ()

MakinaB

Další větev Hvězdné brány, kterou mám občas raději než originál. Herci jsou nanejvýš sympatičtí a zápletka se skvěle rozjíždí. Navíc miluju interiér Atlantidy. Tenhle seriál má prostě své osobní kouzlo, i když se veze na slávě původní SG-1 ()

Mr.Lordi

Nemůžu si pomoct, ale celé mi to přišlo lepší než základní hvězdná brána, zejména krátké působení S. Carterové (seriálové jméno herečky). 95% ()

zekon

Drsnější a akčnější než SG1, díky wraithům strašidelnější a velmi dívatelné. To co začala SG1 ztrácet po 4 sezónách tady se zlepšovalo až nakonec stejně prudce propadlo. Holt, to je daň hamižným amíků nás sci-fi fandů. Neumět skončit důstojně včas je svinstvo. A navíc......Čech na palubě......no to mě dostalo, navíc takový správný Moravák :D ()

Mort09

Oproti původní, ke konci silně skomírající, sérii se Atlantida rozhodně posunula dopředu. Velkolepější výprava, lepší triky a zajímavější herecké obsazení jsou velké plusy. Bohužel, i zde se, ale projevil problém, který ničil původní SG, a to velká nevyrovnanost dílů. Po velkolepém začátku upadá úroveň jednotlivých epizod a hlavní dějová linka začala postupovat jen velmi pomalu. I přesto si myslím že SGA má potenciál se nejen vyrovnat originální Hvězdné bráně, ale dokonce ji i překonat. 70% ()

WhiteKokser

Ze začátku jsem čekal nějaký slabší odvar původní Stargate, ale po shlédnutí několika epizod musím říct, že SGA je na stejné úrovni, možná ještě vyšší než Původní SG. Konečně si zde užijeme pořádných vesmírných bitev, které mi ve SG tolik chyběly. ()

Atewi

Dle mého názoru jeden z nejlepších sci-fi seriálů po Star Treckové éry. První volné navázání na úspěšný seriál Hvězdná Brána: SG-1 s novým obsazením zasazený do jiné galaxie, která umožňuje použití modernějšího prostředí (přeci jen se ta filmařina za těch 7 let vysílání SG-1 "trochu" posunula). Ve spojitosti se všemi Stargate seriály/filmy rozhodně doporučuju shlédnout i dokument Hvězdná brána: Pravdivý příběh, který osvětluje (pro mě asi největší důvod oblíbenosti), že sci-fi technologie používané v seriálu nejsou až tak sci-fi, jak by se mohly zdát. Moje osobní srdcovka, SG-1 sleduji již od prvních dílů a Atlantidu řadím ještě o stupínek výš, takže nemohu jinak, než dát plné hodocení. ()

Ajka13

Definitivně jsem se rozhodla, že SGA je z celé řady SG-ček ta nejlepší. Optimálně dlouhá, prostředí Atlantis je přímo božské a postavy jsou všechny sympatické. Jediné, co mě mrzí, je samozřejmě konec. Kéž by to bylo delší - nicméně na druhou stranu, pokud by další řady šli s kvalitou dolů jako u SG1, pak jsem tedy ráda, že to ukončili tak říkajíc v nejlepším. Pouze jsem čekala epičtější ten závěr, mohli to protáhnout do dvojdílu a trošku si s tím pohrát. Bylo to takové narychlo - najednou mají dost energie a ZPM-ek na cestu do Mléčné dráhy, mohou cestovat nějakou "spešl" červí dírou... trošku okaté :). Ale jinak skvělý seriál!! ()

Kinderr

Mně osobně se tedy více líbí Atlantida nežli Hvězdná brána, možná je to hereckým obsazením nebo celkově, že bojují proti Wraithům, kteří mi jsou sympatičtější nežli Goaldi a Oraiové.Kdo má rád sci-fi tak je to dobrá volba. ()

Anime2

Tohle je jeden ze seriálů na které se podívám když jej vidím na Prima cool.Přibližně před dvěma lety se mi to líbilo před rokem to bylo super ale měl jsem to rozházené.A teď se na to koukám úplně od začátku a mám v úmyslu vidět všechny díly rozhodně mě to zaujalo a každý díl mě něčím překvapí. ()

BaseDallas

Nemenej kvalitné pokračovanie, dobre prepojené s SG1 vôbec nesklamalo. Pútavý vizuál, nanovo vytvorený cudzí svet a naozaj hrozivo vyzerajúci úhlavní nepriatelia Wraith-i. David Hewlett ma bavil asi najviac, fajn boli aj David Nykl a Jewel Staite, prítomnosťou potešil David Ogden Stiers z M.A.S.H.u v úlohe replikanta a SG1 navrátilci Amanda Tapping, Richard Dean Anderson, Michael Shanks a Christopher Judge, aj ked poslední traja hosťovali asi len po epizóde. Za zmienku stojí epizóda Vegas, ktorá je úplne iná a podmaní si vás svojou tiesnivou atmosférou. Spracovanie Atlantis musím hodnotiť ako veľmi vydarené a to od prvého dielu až do konca, čo sa pri podobných dielach často nevidí. Tento seriál ma naozaj bavil a kľudne si ho niekdy pozriem aj 4. raz. ()

scintilla

Nejsem fanoušek SG a popravdě jako ST fan jsem se delší dobu SG1 vyhýbal. Hlavně proto, že si pamatuji tu prapodivnou a dost ulítlou mytologii... Ale nakonec jsem začal pátrat po nějakém novém přijatelném Sci-Fi. SGU mě zrovínka nenaplnila úžasem. Popravdě si myslím, že ten seriál je pro někoho hodně meditativního. Takový klídek při relaxaci, teda pokud rozdýcháváte dpeku... Ale ATLje sice na první pohled - po pilotu - potvořina. Ale jen po pilotu. Navíc, jako fanda X-Files ocením účast agenta Doggeta, byť jen na krátkou chvíli. O to víc mě potěšil Mitch Pileggi v druhé sérii. I tým se mi zamlouvá, jakkoli archetypální, od druhé sezóny se to daří čím dál tím víc a člověk si ty postavy zamlouvá. Navíc, hraje tam Robert Picardo (holodoctor ze ST) a taky se tam sem tam mihne Miles O´Brien ze ST DS9 (a TNG :-) ) Takže nakonec 5. Jestli mě teda třetí sezóna nezklame. Takhle bych si představoval nový ST (ENT mě nezaujala). Škoda... ... Po 5. sezóně - těsně před posledním dílem - rozhodně nejsem zklamán. \v poslední sezóně převezme velení Robert Picardo, resp. Mr. Woolsey a ten post mu sedne :-) Trochu mě rozesmutnělo, když zemřel Dr. Carson, ale i jako klon se projevil na jedničku. A navíc měl skoro romantickou aférku s Ezri Dax (‎Nicole de Boer) :D Celkově bych dal 4. možná i 3. kdybych na to nekoukal zhruba sezónu za dva dny :-) Takhle mě to příjemně vtáhlo do děje a postav jsem si sakra oblíbil. Škoda, že to mělo jen 5 sezón. Za Rodneho a za tu miš maš mých oblíbených seriálů a seriálových postav, 5 ;-) ()

Grid

Naprosto nudný seriál, s ,,originálem" nemající moc společného na kvalitě. Prakticky je to vykrádačka sama sebe. Akorát , bez spádu, bez dobrých herců - jsou to dredatý držky (i když někteří se vrací) a hlavně bez atmosféry pokud nepočítáte atmoaféru Startreku! Pardon, tak ale prostředí datacentra se nevyrovná originálu. Amatérské roztřesené záběry kamery. Odmítám se na to dívat :) ()

F600

Ačkoli se jedná o pokračování milovaného seriálu, tak netrvá zbytečně dlouho a nezkazí si dojem protahovaným závěrem. ()

Unrealik

Viděl jsem všech 5 sérií. A jo, zůstanu u 4 hvězdiček, které jsem dal už po první sérii, byť dost dílů je slabších. Zajímavostí seriálu je, že nás učí, že smrt není konečná, vždy může být mrtvá postava vzkříšena (klon, replikant, vědomí, oživení...). ()

c0udy

Na doporučení kámoše jsem se na tento serál začal koukat a přerostlo to až v fanatické požírání jednoho dílu za druhým. Jako u SG-1 jsou tu sympatické postavy, keré hrají sympatičtí herci. Oblíbil jsem si snad všechny z expedice atlantida. Obvzláště Rodneyho, Ronona, Zelenku, Shepparda, Teylu, to bych tady vyjmenovával ještě dlouho, ale prostě jsem si oblíbil ten hlavní tým. Apeluji na Davida Nykla, který skvěle zahrál Radka Zelenku, který nám někdy ukazuje tipické české nadávky. Věnoval jsem tomu hodiny času, ztotožnil jsem se s některými postavami, ale najednou puf a byl konec. Nemám rád když nějaké dobré věci končí. Pořád si musím zpívat tu písničku od Johnnyho Cashe z dílu "Vegas". No možná se někdy na tento skvělý seriál kouknu znova, ale už to nebude jako poprvé. :( ()

Smartynko

Natočiť dobrý seriál, ktorý to hrá na serióznosť je vždycky ťažké. V žánri sci-fi to platí dvojnásobne. Tento v poradí druhý seriál Stargate čerpá z pôvodného nápadu ale aj keď by sa niekomu kto to nevidel mohlo zdať, že sa tvorcovia len snažia držať pri živote niečo čo malo dôstojne skončiť s SG-1 nie je to pravda. Stargate: Atlantis nápad ďalej rozvíja a dáva mu nečakanú hĺbku. Obsadenie, vizuál, scenáre - nič z toho nezaostáva za pôvodným Stargate a tak sa Atlantis stáva viac než zaslúženým nástupcom. Pre fanúšikov sci-fi je komplet celý súbor seriálov o Hviezdnej bráne kult a pre mňa osobne je to špička v rámci tohto žánru. V skutku... ()

Morzan

Kdo tam jednou spadne, ten už nevyleze. Tak jako původní seriál, tento spin-off nabízí vše kromě jedné věci. Toho pocitu nadřazenosti, tak okázale umístěné v původní SG-1. Jinak ve všech ohledech mladší bráška a vítané rozptýlení po lehkém klopýtnutí staršího sourozence. ()

RoyBatty444

SGA ide v šlapajach SG1, ale je niekedy moc infantilná a vo veľkom počte zápletiek nedopovedaná. Taktiež trpí na logické problémy. Vrejti a ich odnože prinášajú hororový aspekt, ktorý sa miesi s už spomenutým kabaretom a niekedy pôsobí smiešne ale aj strašidelne. ()

DannyBurino

Výborně ještě lepší než původní, a nejenom protože se to odehrává v Atlantidě, ale John Sheapard je sympatičtější než Jack O'Neill, doktor Rodney Mackey je fakt šašek, příběhy tam jsou zajímavější, Wraith Todd je nejzajímavější postava v seriálu ( podle mě ) a akce spolu s osobnostmi postav, jsou perfektní. Tenhle seriál je můj nejoblíbenější a jsem za to rád. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (viac)