Hviezdna brána: Atlantída - Série 3

(séria)
Kanada / USA, (2006–2007), 14 h 39 min (Minutáž: 43–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, Torri Higginson, Rachel Luttrell, Jason Momoa, David Hewlett, Connor Trinneer, Robert Picardo, Kavan Smith, Tamlyn Tomita, David Nykl (viac)

Blazkowicz

Ubylo vesmírných bitev, což je škoda, naopak přibyl nový nepřítel. Co mi ale nejvíc vadí, je ražení hesla "nejdřív střílej, pak se ptej". To je opravdu nutné nejdřív všechno rozstřílet a zničit? Já myslel, že na prvním místě je vyjednávání, ať už je to Michael nebo replikátoři. Chápu, že by hned bylo míň zápletek, ale bylo to tak nelogické, až mě z toho bolely oči. 4+* ()

Likan7

Atlantida v dosavadní nejlepší formě. Seriál má o poznání větší budget oproti SG1, triky jsou lepší akce rozmáchlejší, seriál trochu ztrácí jen s postavami a herci, ani ti ale nejsou nějak tragičtí. Wraitové jsou sice zatím poněkud nevyužití, ale druzí Replikátoři jsou skvělý nepřítel. Závěr série je skvělý, takže šup na čtyřku! ()

Elerrina

Atlantida si udržuje vysoko nastavenou laťku, většina dílů je nadprůměrná, slabých kousků je jen málo. Navíc se herci už do svých postav dokonale vžili a vztahy v týmu šlapou na jedničku. Výprava a triky jsou v potěšitelné kvalitě. ()

• Richard Kind (Lucius) se stal teprve třetím hercem, po Alexisu Cruzovi (Skaa'ra/Klorel) a Erickovi Avarim (Kasuf), který si zahrál jak v původním filmu Hvězdná brána (1994), tak v jeho seriálových pokračováních. Na rozdíl od ostatních nicméně neztvárnil stejnou postavu. V původním filmu hrál Garyho Meyerse, který se jako první (neúspěšně) pokusil rozluštit symboly na kartuši z Gízy, které tvořily adresu na Abydos. (vojtaruzek)
  • Ve scéně, kdy se John Sheppard (Joe Flanigan) chystá řídit raketoplán a přistát s ním na planetě, je možné vidět na ovládacím panelu po levé straně od Johna obal od tyčinky Snickers a lahev balené vody. Přitom před ním na můstku raketoplánu nikdo nebyl. (create)
  • V jednom ze záběrů, kdy se otevírá červí díra na Atlantidě, je pohled na Hvězdnou bránu a v pravém dolním okraji jsou vidět poskládané zásoby ze Země a SG voják mířící na bránu zbraní. V tomto okamžiku na Atlantidě však nikdo jiný kromě Antiků není. Jedná se tedy o starší záběr. (create)