Hviezdna brána: Atlantída

• Česko Hvězdná brána: Atlantida (viac)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (viac)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

Treble

SG1 je bomba, v Atlantisu je ale obsaženo všechno co není v SG1 ... všechno to špatné. Postavy nesympatické, jejich jednání nečestné, necharakterní, vypočítavé, neetické a tak vůbe. Občas si člověk tak jako řekne, že je fakt blbý jestli se něčí hrdina chová jako ty lidi tady... Za NYKLA velký plus ... ()

Allein4

Dlouho jsem tomuhle seriálu nemohl přijít na chuť...možná jsem spíš nechtěl, protože Stargate pro mne byla jen jedna, ale SG-1 skončilo, tak jsem přece jen dal atlantisu šanci...a udělal jsem dobře, protože SGA je ještě záživnější, skvělí záporňáci Wraithové, lepší Replikátoři a noví zlí v polovině páté série... Opravdu mooooc povedené...jen škoda toho neustálého střídání na pozici velitele expedice. Weirovou jsem měl rád, pak jsem si nemohl zvyknout na Sam Carterovou, když už jsem jí začal konečně brát, tak přišel Picardo (Woolsey)...ale jeho projev je dobrý, snad vydrží déle. A hlavně na Atlantisu: Dr. Radek Zelenka a jeho český hlášky RULEZZZ :) ()

Ali3n

Mladší "braček." Je to dobré, ale nedáva mi to pocit, aký som mal keď som pozeral SG-1. Ale potom prišla 4. séria, a ten už mal ten správny feeling. Ak to bude takto pokračovať, tak to bude aj za 5* :) Edit: tak dávam 5* lebo si to zaslúži ()

WilWallace

První a jakš takš ještě i druhá série super, teda alespoň pro mě jako fandu SG. Ale to co se děje ve třetí a čtvrté, to jsou zápletky, škoda komentovat. ()

numan

Inu na to, že emzáci běžně šprechtěj dokonalou americkou angličtinou jsme si už zvykli, že. Ostatně jde hlavně o technobláboly, ze kterejch odborník dostane vosypky, o akci, okořeněnou emocema a především o solidní zábavu. V tom je SGA naprosto dokonalá. Je méně špenátoidní, než její stárnoucí předchůdkyně SG-1 a nabízí kromě sladkých šumášků (Teyla, Shepp, Žvejk etc.) bleskové (a místy i vtipné) dialogy a šmrncovní děj - teda pokud zrovna nejsme uprostřed čtvrté série a 3 lidi neřešej, jak se dostat z díry, do který spadli. :oD Ovšem spousta militantů musí skřipat zubama, páč o maskáče a qéry už jde jen velmi okrajově. Ti se ovšem rádi vrátí k prvním sériím SG a budou retardantně nadávat na to, jaxe z božskýho seriálu stal kabaret. ()

Tomulka

Už to nemá takové kouzlo jako původní SGC ale dá se na to koukat a některé díly jsou opravdu silné. Pro fandy námětu stargate to je určitě zábava. Po shlédnutí více serií musím konstatovat, že se seriál hodně rozjel a je to nářez. ()

Monini

Mně se to moc líbilo, možná více než původní SG. Je pravda, že tak silné osobnosti jako byli v původní hvězdné bráně se tu už neobjevují, ale i tak se mi seriál líbí. Dokážu u něj sedět až do noci a "žrát" příběh, který je podle mého názoru pestřejší a rozvětvenější než v původní SG. Je fakt, že scénáristé občas vaří z vody, ale když už nic, tak alespoň vtipné poznámky Shepperda a McCaie mě u monitoru udrží i nadále. Bod dávám i za Wreighty a za ty hezké broučky, ze kterých se vyvinuli. Občas je sice nějaký herecký výkon prkenný, ale no a co. Oprava: původně jsem dala 4 bodíky, ale zapomněla jsem na Zelenku, tak přidávám bodík díky mé české hrdosti :D ()

Olafa

Určitě jeden z nejlepších sci-fi seriálů, avšak ze série SG spíš ta průměrnější. Prostředí je podivně umělé a některé postavy málo uvěřitelné (třeba Teyla). Některé díly jsou fakt zbytečné a já jednodílné zápletky prostě nemám ráda. Líbí se mi hlavní záporáci: bezejmení wraithti jsou míň ukecaní a teatrální než Goaldové a více zranitelní než Oriové. Wraithi jsou snad prvním záporákem na horší technické úrovni než naši Atlanťané a přitom dokážou nadělat hodně problémů (i když ve 3. sérii už byly fakt otravní)... Dr. Zelenka mě jako Čecha samozřejmě potěší, ale Rodney - Rodney je prostě jediný. ;) ()

veere

Víte že metaláci vám vysávají život? Já to vím moc dobře, páč když si někdo vedle mě pustí zvracející Death Metal úplně mi to vycucne touhu žít :-) Upřímně řečeno další televizní odpad, ale těch pár dílu co jsem viděl mě docela bavilo, bere se to s nadsázkou a české "fórky" nemají chybu... Celkem mě k tomu nalákal předposlední díl "Vegas", kdy jsem si vůbec nebyl jistý co že jsem to v TV viděl, ale metalácký emzáci a perfektní hudební stránka, spolu s avizovaným Zelenkou mě zlákaly... i přes odpuzující "Stargate seriál" nálepku... Škoda že ne všechny díly si drží tuto laťku, a některé herecké talenty bych vykopal fofrem ven spolu s Teylou a Rononem v čele, uvidíme jak další série, až zas naberu sílu projet pár dalších dílů... ()

Naby

Castacne je provazano, pripadne navazuje na SG-1 (asi od 8 serie SG-1). Jde ale o jinou galaxii a o spoustu novych technologickych vymozenosti Antiku (vcetne celeho mesta). Dale jsou zde novy nepratele Wraithove, ktery jsou mixem upira a sci-fi. Nekteri ne/pratele ale zutavaji stejni. Tohle proste muzu. ()

Fazulina

První dvě sezóny výborné, potom se to začalo kazit. U mě pokulhává za SG1, navíc mě rozčilujou nesmyslné dějové zvraty, jako například Rodney žádající o ruku bioložku, s níž podle seriálu předtím měl sotva dvě rande, objeví se tam postavy, které tam pak nejsou, ani se o nich nemluví, hlavní postavy mají v podstatě pořád stejný charakter a nijak se nevyvíjí, nečekané vztahy, o nichž nikdo předtím nikdy neslyšel, jedna z hlavních ženských postav mi leze děsně na nervy. 4. hvězdu dávám díky Johnovi Sheppardovi, holt jsem ženská a on je setsakra k sežrání:-). ()

Tweetak

Já si nemůžu pomoct, ale tak moc na mě srší z toho seriálu to kulisové prostředí, že mi to kazí celkový pohled na věc. Někdy jsou efekty sníženy na minimum a střihy jsou tak okaté, že mám chuť praštit ovladačem. ()

Trevize

Přiznávám Atlantida oživila děj a přinesla do seriálo novou krev, nové hračky, nové prosředí, ale je to jen nový kabát a nakonec to zabředne do podobného strereotipu jako původní Hvězdná brána. Mohlo se to i zhoršit, tak budme rádi. ()

Lal.V

Kvalitatívny vzostup oproti pôvodnému SG- 1, ktoré sa postupom času stávalo nudnejším a nudnejším... Niektoré diely SGA sú zábavne, iné naopak vážne a neprehrávajú... Je to vlastne zrejme najpodarenejší seriál zo série Stargate,.. + Radek Zelenka v pôvodnom dabingu je zrejme najvtipnejšou postavou pre ČR a SR, jednoznačne skvost v každom diely, v ktorom sa objaví. ()

ceftax

Dr. Rodney McKay je naprosto boží, number one, bez něj by to byla poloviční záležitost. Jinak skvělá postava davida nykla jako dr. zelenky. ()

SunnyMan

Snaha o recyklaci SG1 přesunem o glaxii vedle se sice nepovedla, ovšem i tak vznikl moc fajn scifi seriál, který jen místo na vtip a dobrý scénář, o což se SG1 většinu času opírala, sází spíš na efekt a zajímavé charaktery ( Přeci jen, SG1 mělo jen O'Neila, Teal'ca a Hammonda z Texasu, zbytek byl většinu času nuda ).....a Rononova velmi přímočará řešení problémů, McKayovo kníkání, duety Shepparda a pseudozáporáka Todda, který se zas "zapoměl" o něčem zmínit, Teyliny oduševnělé kecy zachraňované šířkou jejího výstřihu a vizuální show, která neustává od počátku druhé sezóny až do konce...těch pět hvězd je sice naprosto sporných, ale je to na mě.....takže plný počet....( první sezóna sice jen 90%, ale čtvrtá 110%, takže je to jasný ) ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (viac)