Hviezdna brána: Atlantída

• Česko Hvězdná brána: Atlantida (viac)
Kanada / USA, (2004–2009), 71 h 12 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Brad Wright (poviedka)

Joe Flanigan, David Hewlett, Rachel Luttrell, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Robert Picardo, Rainbow Sun Francks, Mitch Pileggi (viac)

V Antarktíde vedci objavili starú základňu z antických čias. Odhalia v nej odpovede na tisícročné tajomstvá, napríklad aj to, že stratené mesto Antikov - bájna Atlantída - sa v súčasnosti nachádza v galaxii Pegasus. Expedíciu, ktorá sa do galaxie Pegasus vydá preskúmať Atlantídu, vedie dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginsonová), bývalá veliteľka SGC, spolu s podplukovníkom Johnom Sheppardom (Joe Flanigan). Na hviezdnej bráne je však potrebné zadať až osem symbolov a zdroj energie vystačí len na jedno otvorenie červej diery, preto sa expedícia nemusí už nikdy vrátiť na Zem. Expedícia pozemských kolonizátorov odhaľuje v Atlantíde množstvo šokujúcich skutočností z histórie Zeme a dozvedá sa informácie o našich predchodcoch - Antikoch, ktorí dnes tvoria najpočetnejšiu rasu vo vesmíre. Pozemšťania nadväzujú vzťahy s obyvateľmi okolitých planét, potomkami Antikov. Neustále ich však sužuje hrozba útokov zo strany agresívneho nepriateľa, krvilačnej rasy Wraithov, ktorí z ľudí vysávajú životnú energiu, pretože ju sami potrebujú na to, aby prežili. Naši noví Atlanťania sa snažia pomáhať ostatným a brániť Atlantídu za každú cenu, pretože Wraithovia by mohli objaviť Zem a nájsť tu svoje nové loviská. S riešením problémov významne pomáha aj český vedec dr. Radek Zelenka (David Nykl), povestný svojimi typickými hláškami v rodnej češtine. (TV JOJ)

May_tee

Jako velká fanynka SG1 a dr. Jacksona jsem se dlouho odmítala podívat na Atlantidu. Po pár dílech jsem zjistila, že obsazení mi vlastně vůbec nevadí a dějově je to mnohem zajímavější než tomu tak bylo u SG1 (hlavně díky Wraithům). Nejoblíbenější postavou je jednoznačně nemotorný a pesimistický dr. McKaye a nesmím zapomenout na dr. ZELENKU s tou jeho krásnou češtinou :) ()

Pidzey

Přesto že mám moc rád sci-fi,přiznávám bez mučení že mám vůči původní StarGate SG1 averzi.Jo sem tam někdy jsem se kouknu na nějaký díl,někdy ušel jindy to byl děs,ale za celou dobu jsem se nedokázal ztotožnit s některýma postavami (štavali mě Tielk,Oneil a to Danielovo věčné umírání a zase z mrtvých vstání) jediné kvůli čemu se na to dalo koukat byla Amanda Tapping(hrála ze všech nejlépe a i ta postava byla asi nejlépe napsaná).Konečně se dostávám k Atlantidě.Přesto že je to v podstatě to samé,jen s několika málo zlepšeními a rozhodně důstojnějšími záporáky něž v SG1,má Atlantida jeden velký trumf a tím jsou postavy.S touhle partou jsem se dokázal ztotožnit o poznání více.John je borec a supr hláškař,Rodney je prostě simpaťák,Tejla má i něco navíc krom toho že je pohledná..ovšem jejvíce mě parta bavila když ji rozšířili Ronon a později i Carter.Tuhle partu skvěle doplňují výborné vedlejší postavy a postavičky(za všechny rozhodně Radek Zelenka).Další dobrou věcí je samotná Atlantida a vrtání v její minulosti. Myslím si že Atlantida je o poznání promakanější než SG1 a rád se podívám na nějaký díl když ho stihnu,ale asi to není ten typ seriálu co bych musel sledovat díl od dílu. ()

Gastovski

Zpočátku u mě panovala velká nedůvěra, protože jsem byl zvyklý na SG-1 a moc se mi do SGA nechtělo, poněvadž v něm byla absence mých oblíbených hrdinů. Ale zvědavost nakonec zvítězila. Po prvních 9 epizodách jsem byl ještě trochu skeptický, protože jsem si ještě nezvykl na nové prostředí, nové tváře a nové nepřátele. Ale od prvního dvoudílu (10. a 11. epizoda) nastal zlom, který zvěstoval jasnou pětihvězdičkouvou záležitost, což se počátkem 2. série skutečně potvrdilo. Od té doby jsem seriál sledoval jedním dechem. SGA má skvělé herecké obsazení, které jsem si ihned oblíbil. Zvláště dvojici John Sheppard a dr. Rodney McKay, ze kterých padá jedna hláška za druhou, dr. Jennifer Kellerovou v podání čarokrásné Jewel Staite, a samozřejmě jediného Čecha v mimogalaktické expedici dr. Zelenku. Velkým překvapením pro mě bylo, že žádný, opakuji ŽÁDNÝ díl nebyl průměrný, natož otravný či nudný. Naopak, každá epizoda je doslova nabyta emocemi, napětím, vtipem a vždy perfektním příběhem. Závěrem bych rád podotkl, že je velká škoda, že nebyla natočena ještě jedna (šestá) série či závěrečný film. Přeci jenom by to chtělo epické konečné zúčtování. Snad se někdy dočkáme, zatím si však dám repete. ()

Mania

Dlouho jsem odolávala a nevěřila, že by se mi seriál mohl líbit stejně jako SG-1, avšak opak byl pravdou. Od začátku do konce je SA skvělý seriál. Perfektní herci, akce, vtip... Jsem velmi ráda, že jsem neodolala. ()

sirien

Tenhle seriál měl OHROMNÝ potenciál, ale hrozně ho proplýtval. Změny konceptu proti SG-1 (např. že se řeší i jiné týmy než ten "hlavní" a vedlejší postavy zůstávají a dostávají prostor) fungují výborně. Bohužel koncept samotný nikoliv - mimozemské město není nijak "cizí", ani trochu mystické, tajemné, děsivé... nemá ani žádnou vlastní autonomii - hlavní prvek seriálu tak vlastně tvoří pouze poměrně suché pozadí a vypadá skoro jako reklama na Microsoft Smart House. Mnoho zápletek a nápadů je hrozně vyplýtváno a nevyužito, mnoho témat je vyřešeno zbytečně ploše a nudně (včetně jinak cool hlavních záporáků). Problém je ale hlavně v tom, že kolem třetí série scénáristům dojde dech (nechápu proč, témat a prostoru tam zůstávalo mnoho) a díly začnou být nudnější a nudnější, dlouhodobý příběh nabere naprosto nezajímavý směr (o samotném konci radši ani nemluvě) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ s01: 75%, s02: 75%, s03: 65%, s04: 50%, s05: 35% (jsem fanoušek SG - pro nefanoušky -10% u všeho) ()

Jeremiah

Pouze můj subjektivní názor.  Pro mě ztratil seriál glanc v okamžiku nástupu Ťapinky. Cítím z toho totiž více než oživení seriálu :( ()

bundaboy

Pilotní dvojepizoda byla výborná (5*), bohužel jak už to tak chodí u kanadských sci-fi, epizody mají kolísavou kvalitu. Teď v půlce 4. série už to není taková bomba, ale pořád jde o hodně slušně natočený sci-fi seriál. A slyšet v americkém seriálu češtinu, to se jen tak nevidí :). Jen škoda, že až to jednou koupí nějaká naše televize ( :] ), tak tyhle detaily úplně zaniknou a Dr. Zelenka bude jen další obyčejná vedlejší postava. :( ()

zabro

nevim jak nekdo muze napsat ze je to lepsi nez SG-1, ale to tady ted resit nebudu. Serial to je dobry. S jednou vyjimkou a to dosti zavaznou a to, ze 14 epizod je tam uplne o nicem. Prvni dve a posledni 4 jsou skvele. a jeste jedna epizoda je nezapomenutelna a to sice jen jeji cast, kde mluvi doktor zelenka cesky. ()

optimus0s

První serie mě mile překvapila, protože do té doby sem neměl stargate moc v lásce. Wraithové jsou dokonalá hrozba stejně jako Geniové. Ale největší překvapení pro mě byl David Nykl v roli doktora Zelenky. Jeho hlášky jsou prostě to nejlepší. Druhá serie už byla trochu horší, ale pořád to šlo. Třetí serie byla lepší než první. hlavní hrdinové začali pořádně hláškovat a doktor zelenka pronesl památnou větu: I'm trying, do prdele. Stejně je na tom i čtvrtá serie. Už se nemůžu dočkat července!!! ()

Elyon

"I'm trying doprdele!:)" Skvělý sci-fi seriál. Dokonce lepší než původní Hvězdná brána. Bitvy jsou parádní, David Nykl suprovej. Jediný co mi na tomhle seriálu vadí je příšerný český dabing. Nadabovat Zelenku někým jiným...kterého blba to proboha napadlo? David se měl dabovat sám. Doporučuji se dívat na díly s dabingem jen když tam není Nykl, protože tím pádem přicházíte o skvělé české hlášky:). Ale hodnocení kvůli tomu nesnížím, protože v originále je to úplně něco jiného (ten jeden díl česky mi naprosto stačil:)). No, ale abych se vrátila k pochvalám, moje nej postavy jsou Ronon, Rodney a Radek. Ronon toho sice moc nenamluví, ale líbí se mi jeho styl a občasné odpovědi Rodneymu. Rodney je strašný pako, protivný a namyšlený, ale nejde ho nemilovat:). A Radek Zelenka? To je kapitola sama o sobě!:) Mojí nejoblíbenější epizodou je Duet (když si vzpomenu, jak Rodney políbil Becketta...nejlepší moment seriálu!). Škoda jen, že se občas ukáže Teal´c a Danny, mohli by tam být častěji. ()

Wyder

Atlantis mám skoro radši než SG-1, a to hlavně díky celkově více provázanému ději (Wraithové) a modernějším kulisám, než v SG-1. Postrádám zde ale postavy typu Jacka O'Neilla (tomu se asi nikdo nevyrovná) a Samathy Carter... ()

J. T. Kirk

SGA pro mě byl nejlepší SG seriál, nyní ho zastoupil seriál SGU, který se skvěle rozjel a doufám, že bude už jen lepší.. Nejoblíbenější postava je pro mě samozdřejmě Dr. Radek Zelenka, který je na Atlantis zástupce čechů, také Dr Rodney McKay je v tomto seriálu zásadní postava. Jen je škoda že SGA ukončily po 5. sérii, protože by se našlo mnoho nápadů na další díly. ()

Faila

Pravda je, že kvalita tohohle seriálu byla série od série horší a u té poslední měl člověk tendence schovávat si hlavu do dlaní - v lepším případě, v tom horší by s ní nejraději tloukl o stůl. Ale kvalita dílů prvních, ať už jejich příběhem nebo tím, jak šikovně si tvůrci poradili se zasazením do nové galaxie, jak nápadité nové nepřátele vytvořili a vůbec, jak sympatické udělaly členy nové posádky, to vše „novou“ Hvězdnou bránu chránilo po celou dobu její existence, takže člověk byl i ochoten přimhouřit oko. Ale že při vytváření poslední série scenáristé hodně silně ujížděli, toho si nelze nevšimnout. ()

gumbo

Pokud překonáte uvodních několik nemastných dílů, tak se to rozjede v celkem kvalitní zábavu. Ikdyž hlavní záporáci moc charizmatu nepobrali a tým ze začátku taky vypadá jak banda usmrkánků, nakonec to tak zlé není. Hlavně Sheppard a Mckay jsou největší devizou tohoto spin-offu. 65% ()

Luk Skywalker

Co napsat k spin-offu, který je akčnější a energičtější? Vyspělejší technologie, zajímavější nepřátelé a při pěti řadách jsem se nenudil a když se zdálo, že to začíná upadat, tak se objevil dobrý díl nebo, v případě páté řady, celá dobrá řada. ()

CyriC

Zajímavější setting než SG1, daleko vycoolovanější záporňáci, lepší efekty. Výtečné herecké obsazení dovoluje přesunout seriál směrem k větší vážnosti, ačkoliv David Hewlett a David Nykl dovedou pořádně poškádlit bránici. Jediné, co mě štvalo, byla Rachel Lutrell, ale za to mohla spíše její postava než herečka samotná. ()

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (viac)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

U Croma! Conan je z Havaje

U Croma! Conan je z Havaje

23.01.2010

Startoval kariéru jako model, pak ukazoval vypracovanou postavu v Pobřežní hlídce, několik let hvězdil jako drsný hláškař Ronon Dex v Stargate: Atlantis, brzy se objeví v adaptaci fantasy bestselleru… (viac)