Aj keď sa ocitol doslova v koši na odpadky, žiadny boj pre neho nie je stratený. Veterán v riešení medziplanetárnych konfliktov Todd (Kurt Russell) má už svoje dni zrejme spočítané. Vedci práve skonštruovali nový prototyp bojovníka, ktorý pri testovacom súboji práve s Toddom jednoznačne dominuje. Kariéra Todda zrejme čoskoro zaspieva labutiu pieseň. Todd je v hroznom stave vyhodený na vzialenú planétu, kam sa vyváža všetko, čo je nepotrebné. Tu doslova prežíva skupina osadníkov, ktorá však Todda príjima medzi seba. Pre Todda začína celkom iný, pokojný život, ktorý však nemá dlhé trvanie. Na planétu prichádzajú práve novovyvinutý bojovníci, aby ju vyčistili od živlov. Todd je však odhodlaný urobiť pre obranu svojho nového domova všetko... (oficiálny text distribútora)

McMastamind

Co má tenhle výplach proboha společného s Blade Runnerem? Nelogický, neuspořádaný, neakční, nevtipný........ ..... Prostě strašný film s hroznými hereckými výkony, který někdy docela dobře vypadá. ()

Stejšn

Kulisy a triky jsou pěkné, což o to. Horší je, že příbeh nemá vůbec co nabídnout, je od začátku do konce nezajímavý a předvídatelný, bez jediného zvratu nebo aspoň zvratku, prostě si tak plyne a najednou je konec (naštěstí brzy). Kurt Russell měl sice asi ve scénáři hrát tupé vylízané hovado, ale bohužel to s tou tupostí v tomhle filmu dost přepískli a to je hlavní kámen úrazu. Prostě pohled na Russella, který polovinu filmu čumí do blba a skoro nemluví, je na diváka příliš a film propadl naprostým právem. ()

kubilov

Žoldák je opravdu špatný film, každopádně pak nejhorším filmem režiséra a nadšence Paula Andersona, jenž nezachránil Kurt Russell ani omylem, proto bez nejmenších náznaků kvality nebo čehokoliv jiného se nemá cenu o tomto filmu více rozepisovat. ()

Guran

Film o životě vojáka z budoucnosti. Děj filmu nám ukáže jak byl Kurt Russel vychován jako voják a jak jim všem natrhne perka. Děj dobrý, efekty také, herecké výkony jaktéž. "Žoldák: Legie zkázy" je vlastně Rambo z budoucnosti, ale špatný není. ()

savatage

Kurt Russell u mě vždy bude za drsňáka, který umí zahrát každou svoji roli. Tenhle film je trochu slabší, i když podívat se na něj dá. Poznámka: velitele jednotky, který se tváří drsně, ještě k tomu s namalovaným knírkem, tak leckde neuvidíte. A když ano, tak nezachováte chladnou tvář, ale od plic se mu do xichtu vysmějete. ()

axik

Tento film je určitě minimálně průměrné akční sci-fi. Kurt Russell je dobrej a záhral to slušně, ačkoli mu rámec scénáře nedal moc prostoru. Určitě zasloužené 3 hvězdy. ()

sirrgulo

Russell si sice celý film vystačí s jediným pohledem, mě se přesto tohle akční béčko docela líbi. Důvod? Planeta odpadků je vážně sympatické prostředí. A k samotnému Toddovi? Byl vycvičen a vychován jako bezcitný voják tak jak jinak se má asi tvářit. ()

papuchalk

Nechápu nízké hodnocení. Tohle považuji za klasiku akčňáků devadesátých let. Tím že je to scifi mi to nepřijde až taková kravina jako třeba Conair nebo Skála, na který se prostě koukat nemůžu. Když člověk vypne mozek, dá se na to celkem příjemně koukat. Líbila se mi výprava. Tento film má zvláštní kouzlo, takže si nezaslouží nálepku jednoho z nejhorších filmů. ()

maldoror16

Jako bál jsem se toho, ale nakonec v pohodě oddychový akční béčko (znovu se na to určitě nepodívám) s takovým tím rádoby futuristicko-totalitním laděním a v hávu akčních filmů let 80 (jako nevím, na co tam vyplácali ten rozpočet)... ničím zajímavé, ale ani nijak neurazí, a to ani Kurt Russell jako vypatlaná, takřka nemluvící guma. Takže 40%. ()

route60 odpad!

Film:plný zkázy Paul W.S. Anderson byl vždy magor ale tohle jsem měl (štěstí) zhlédnout až nedávno a ona je taková tupost že vlastně už dávno předemnou vše přesně napsali. 0. od 0. pojde ()

Drozdo57

Skvelá guilty pleasure. Kurt Russell nič nehrá a perfektne to sedí s postavou, ktorú hrá. Nikdy nebudem tvrdiť, že toto je výborný film. Ale vždy budem tvrdiť, že je to výborná zábava. A samozrejme, Gary Busey je vždy win. ()

romulus

Jedna hvězdička za Kurta Rusella, který se snaží celý film zachránit, ale je to holt houby platné. Na tenhle film jsem se strašně těšil a z kina jsem odcházel strašně zklamaný!!! ()

gu-staff odpad!

No tak za tohle by si Russell zasloužil skončit opravdu v koši na odpadky. A já vůl na tom byl v kině, ježiši marjá, to byla kravina, neskutečný.... ()

cici24

Nevím proč tento film je tak kriticky odsuzován, jde o normální akční film s celkem dobrým příběhem. Nemyslím, že je na Oscara,ale jsou horší filmy a dostaly vvyšší ohodnocení...podívejte se a uvidíte, mně se to líbilo.... ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (viac)