Doposud jim stačily jen malé pouliční zlodějiny. Teď chtějí změnu a rozhodnou se unést těhotnou dívky. O tuto mladou ženu je však veliký zájem.  Až doposud stačily "grázlíkům" Parkerovi a Longbaughovi jen malé pouliční zlodějiny opepřené rvačkami po barech. Oba mladíci ale chtějí změnu, něco, co z nich udělá slavné boháče. Rozhodnou se tedy k únosu těhotné dívky. O tuto mladou ženu však je veliký zájem. Má totiž porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi. A ten je kvůli svému potomkovi schopen rozpoutat válku. Kromě komanda bodyguardů povolá i nezvyklého vyjednavače Joe Sarna, který se únoscům okamžitě pověsí na paty. Ani gangsteři se však nehodlají vzdát bez boje. Nenávist stojí proti nenávisti a krev bude vykoupena zase jen krví... (oficiálny text distribútora)

castor

Žádné velké ryby to nejsou. Pro ránu ale dva zlodějíčci a násilníci rozhodně nejdou daleko. Každopádně nějaké ambice tam jsou, a tak rozdělají kšeft, který z nich udělá pracháče. Unesou holku, která má porodit dítě jednomu z nejbohatších mužů v zemi a jeho mladé zhýčkané manželce. Ve hře jsou záhy miliony dolarů, v zádech ale mají tihle dva hned několik lidí včetně těch, kteří rádi ze svých protivníků dělají řešeta. Vedle slušné atmosféry přijde několik zvratů, které bohužel provázejí i dějové nelogičnosti. Zaujmou nicméně herci, několik suchých hlášek a samozřejmě jméno režiséra Christophera McQuarrieho, pro kterého šlo o celovečerní debut (ale proslavil se už oscarovým scénářem k Obvyklým podezřelým) a dnes si udělal spoluprací s Tomem Cruisem zatraceně velké jméno. Závěrečná (přehledná) přestřelka moc fajn. ()

Spooner

Výborný oldschool film s výbornými herci a ještě lepší akcí, který ale ovšem dost doplácí na roztahanou půlku filmu. Dávat každý postavě její vlastí motiv a úmysl zkrátka nemusí být vždycky ku prospěchu děje a tempa. I tak ale hodně velá spokojenost, McQuarrie by měl rozhodně točit častěji. ()

Ded@M@tes

Začátek a konec je dost v rychlém tempu a akce střídá akci, takže nuda nemá šanci až na nějaké slabší scény. Solidní poslední přestřelka. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Davies182

Přišlo mi, jako by se tu někdo celou dobu snažil lézt Lynchovi do zelí ale nevěděl, kdy a jakou nohou vykročit. Vypravěčsky divně poslepované hodině a půl tak nakonec dělá obrovskou službu finální napínavá přestřelka a její doslova tarantinovské situační twisty. Čtyři, ale o fous. ()

gogo76

Hoci R. Phillippa veľmi nemusím, vedľa môjho obľúbenca B.Del Tora zvládnem hocikoho. Premyslený scenár o nevydarenom únose je plný zvratov a zaujímavých odhalení. Film sa veľmi príjemne pozerá, nenudí ani na chvíľu a objektívne by som mu mal dať štyri hviezdičky, ale pre záverečnú senzačne a prehľadne zvládnutú prestrelku, musím dať plné hodnotenie. Jednoznačne jedna z najlepšie zrežírovaných prestreliek, aké som kedy videl. Môže smelo konkurovať Divokej bande, alebo Heatu s Al Pacinom. Keď si pripočítate výbornú zvukovú stopu, tak na domácom kine je to naozaj zážitok. 90%. ()

Fiftis

Spočiatku nudnejší, na konci veľkolepý snímok. McQuarrieove scenáre som dlho nepoznal, ale pravdou je že s tých niekoľko, čo som videl, je pre mňa zopár priamo senzačných. Konkrétne u tohto filmu je každá postava nevyspitateľná, spojenci sa prehadzujú, dej nabitý mnohými riešeniami a to ktoré vyjde najavo, zas až tak najavo nevyjde, keď ste málo pozorní. Veľmi dobrý film, ale v našich končinám nie moc známy, čo je škoda. Tak trochu iný akčňák než na aký sme zvyknutí. Ale to rozhodne neznamená zlý. Skôr naopak. Navyše sú tu skvele urobené prestrelky. Je ich dosť a vyzerajú reálne. Obzvlášť finále je skvelé. Najlepší boli Benicio Del Toro a James Caan. ()

Indiana

Nenápadná, ale poctivě nadupaná a nahlášnová stylovka. Ryan Phillipe i Benicio Del Toro si sedli a závěrečná přestřelka je vrchol řemesla. ()

HAL

Únosci by mohli být fajn, jenže to by nesměli mít tak neskutečně pitomý scénář. Snad bych se i smířil s tím že všechny, obzvlášť ty hlavní, postavy jsou idioti jednající vždy za všech okolností proti zásadám logiky a zdravého rozumu a že ta holka pořádně neví co chce, ale proč je v tom překombinovaném ději a motivacích postav proboha takový chaos? Proč tam skoro nic nedává pořádný smysl? Proč jsou některé scény tak neuvěřitelně směšné? A režie přestřelek není zdaleka tak kulervoucí aby tohle všechno dokázala spasit. Úvodní scéna je geniální, závěrečná přestřelka hodně fajn (když se u ní nesnažím přemýšlet... ale skok do kašny ji příjemně ironicky shodil, to mě potěšilo), ale jinak je na tom hrozně moc vidět jak zoufale se McQuarrie (režie i scénář) snažil o vlastní verzi Butch Cassidy and the Sundance Kid v Tarantino stylu... a jak zoufale mu to nejde. 6/10 (plus pochvala za většinou dost dobré herce) ()

liskam

Proč, proč musela v tomhle filmu hrát Juliette Lewis, proč musela být těhotná a proč musela tak strašně přehrávat...??? Tak rád bych dal 4* Ale díky ní a díky jejímu naprosto nevěrohodnému těhotenství a debilním dialogům při porodu jsem něktterými úseky filmu znechucen. Během posledních dvou měsíců rodili dvě mé kamarádky mluvil jsem s nimi v den porodu (než to na ně přišlo, a jely do nemocnice rodit) a obě se chovaly naprosto přirozeně a normálně. Nesténaly, nedržely se za břicho 22 hodin denně, nexichtily se a ani nechodili jako chlap kterému někdo rozkopal koule. Škoda neschopné Lewis a režiséra. Bez ní bych dával 75% takhle dávám 45% ()

kingik

Slabota a jen krůček od nízkého hodnocení. Dvojku Ryan Phillippe a Benicio Del Toro považuji za schopnou a jejich únosci film táhnou, ale film má velké potíže s tempem a spíše nudí než baví. Dané téma se dalo natočit skvěle dynamicky a záživně, ale skončilo to u slabšího průměru. 50% ()

sochoking

Nemám rád tehotné ženské vo filme a navyše, ak majú k tomu ešte rodiť + Juliette Lewis! Dostal som hned' dve v jednom! Co viac som si mohol priať, že... ()

Legas

Možná by si zasloužili i plný počet bodů, ale to bych se na ně musel pro jistotu podívat ještě jednou. Když se ve filmu střílelo, měl jsem pocit, že se divám na nějaké retro. Tím myslím, že ač se film odehrává v současnosti, přestřelky mi hodně připomínaly klasické westerny. Žádné zpomalovačky a jiné ozdoby, jen poctivá palba jak z pistolí, tak ze střihačových nůžek. Hudba také potvrzuje jistou spojitost s westerny. Příběh je pěkně spletený, poutavý a drobátko tarantinovský. Fajn film. ()

Yoshitsune

Hlavní hrdinové sice moc rozumu nepobrali, ale všechno to vynahrazují svým zápalem a odhodláním získat nemalou sumu peněz. Na filmu mně nejvíc baví, že tohle Christopher McQuarrie natočil ještě před tím než čuchnul ke slávě, kterou pak do sebe začal nasávat ve velkém množství. Filmy které následovali potom, sou technicky dokonalé a to i scénáristické, nelze jim nic vyčíst a to je ten problém. Když točil a psal tenhle film, je vidět že to tvořil někdo, kdo nebyl úplně zkušený a tak sou na filmu vidět určité neduhy, ale i tady je vidět ten zápal a ten filmu dává jiskru. Film baví od začátku, až do hořkého konce. Dialogy, akce, prostředí všechno má šmrnc a všechno mi bylo sympatické a krásně to do sebe zapadalo. Dalším velkým plusem je, že se na scéně objevují nové a nové postavy a každá postava, má nějakou osobnost, nějaký plán a hraje s dalšími postavami šachy a je to tedy hodně napínavá hra. Závěr filmu je naprosto geniální, který se prostě musí vidět. ()

klerik

Dosť drsný triler vo westenovom strihu. Juliette Lewis vie stále prekvapiť niečim novým, Benicio si ide pekne svojou cestou, ktorú započal pri komedialnejších VYDIERAČOCH. Jednoduchý a pri tom zložitý guláš (každá postava má svoje motivácie). Perfektná choreografia prestreliek, úžasný vyjednávač James Caan... ()

Chrustyn

Tak trochu jinak pojatý thriller o únosu než bývá zvykem. Pokud však skousnete režisérův styl užijete si slušnou jízdu s dobrými herci a povedenými přestřelkami. ()

mat.ilda

Lumpačení pánů Parkera a Longbaugha se dost lišilo od zaběhnutého lumpačivého mustru podobně zaměřených počinů, možná právě proto jsem nakloněna přehlížení kiksů a samoúčelností, kterých se pan McQuarrie dopustil a má ochota uvěřit situacím, v kterých dosavadní dárci tělesných tekutin tak nenuceně přeskočili několik levelů, dosáhla nejspíš svého historického maxima. I když mně později bylo umožněno se dovtípit, že pouštění žilou a chámovodem bývá jen zpestřením okurkové sezóny, pro samotnou zábavnost snímku jsem tomu už beztak nepřikládala zvláštní důležitost. Celou mou pozornost si totiž vyžádaly postavy, balancující na hraně psychodramatu a crazy komedie, a to všechny, bez výjimek! Nemusím asi zdůrazňovat, že míra obdivu nebyla stejná - králem večera byl mou jednočlennou porotou prohlášen Benicio Del Toro, na záda mu dýchal James Caan i jeho starý kámoš v depresi - Geoffrey Lewis, na milost jsem vzala dokonce i jeho dceru, Juliette Lewis, na jejíž přítomnost ve filmovém světě mně vždy postačovala omluva, že někdo přece musí hrát absolventy zvláštních škol. Ačkoli na většině záběrů vrhala pohledy, jako by právě kradla v drugstoru, její konečné výstupy byly výtečné, jako ostatně ve všech jejích filmech, které obsahují vyostřené situace :-). A hlášky typu: "Neříkejte kdo, já, ani co" jen utvrzovaly originalitu muziky, na kterou jsem si s chutí skočila. Mrzí mě jen dvě věci - za prvé, nedozvěděla jsem se, co se vlastně stalo v Baltimoru a za druhé mám vztek na české gynekology - z neznámých důvodů našim maminám tají, že v posledním trimestru je nutno chodit s nohama minimálně metr a půl od sebe, snad kvůli lehčímu porodu, nebo tak něco... :-) ()

Morholt

Hodně slušná záležitost s perfektně napsanými postavami, kterou snad sráží jen přetažená stopáž, která film zbytečně natahuje a vytváří tím prázdná místa. Ale jinak? Většinu doby jsem Únosce hltal s očima přilepenýma na obrazovce a to zejména druhou polovinu Přestřelky se střídaly s momenty vzbuzujícími jak silnější emoce, tak smích a v úvodu jsem se dočkal i sice nijak dynamické, ale zase originální automobilové honičky. A herecky to asi taky nemohlo být lepší. Del Toro a Ryan Phillippe byli jako dvojice zabijáků naprosto dokonalí a zejména Ryan mě v téhle roli překvapil. Veterán James Caan zahrál gangstera, vyjednavače a starostlivého otce v jedné osobě bravurně. Čtvrtá do party pak byla Juliette Lewis v roli unesené dívky a pro mě to byl, společně s rolí v Od soumraku do úsvitu, její nejlepší výkon vůbec. I přes hluché pasáže 85%. ()