Andrew Largeman (Zach Braff), priemerne úspešný herec, sa pretĺka životom pod vplyvom upokojujúcich liekov, kým ho smrť matky nedonúti, aby ich vysypal a skúsil, čo sa stane. Kedysi ho otec Gideon (Ian Holm), psychiater, presvedčil o tom, že jeho vinou skončila matka v invalidnom kresle, a on sa s tým dodnes nevyrovnal. Dnes žije v Los Angeles a takmer desať rokov nebol doma v New Jersey, ktoré prezývajú aj Štát záhrad. Ani tritisíc míľ, ktoré ho delia od dominantného otca, mu nepomohli zbaviť sa obáv a strachu. Keď sa konečne odhodlá odcestovať na matkin pohreb, doma znovu objaví staré spomienky i známych, predchádzajúci jedinečný život. Doma sa usiluje vyhnúť sporu s otcom, ale vie, že to bude čoskoro nevyhnutné. Osud spôsobí, že sa zoznámi so Sam (Natalie Portmanová), dievčaťom ktoré je všetkým tým, čím on nie je. Čoskoro sa z nich stanú milenci. Jej prirodzenosť, spontánnosť a odvaha pomaly otvárajú jeho srdce pre radosť i bolesť, ktoré k životu nevyhnutne patria. Ani Natalie však nie je bez vnútorných problémov. Ak majú nadviazať plnohodnotný vzťah, musia sa so svojimi trápeniami najprv vyrovnať... (TV JOJ)

SarumanKo

Melancholický a nevšedne úsmevný filmík. Pochmúrny úvod geniálne vťahuje do sveta emocionálne totálne prázdneho, utlmovaného mladíka v podaní Zacha Braffa, ktorý ako herec pôsobí decentne minimalisticky, no na režisérskej stoličke hýri nápadmi. Jeho postupné precitanie a návrat k „normálnemu“ životu vďaka zoznámeniu sa s bláznivou Sam je príbeh, ktorý jemne hladí dušu, oči i uši. Pri tónoch The Shins som sa podobne ako hlavný hrdina zamiloval do výstrednej rozkošnice Natalie Portman a nebolo cesty späť. Preto nepovažujem za veľký nedostatok, že v závere Garden State mierne stráca dych a proste nekatarzuje, hoci keď k tomu mal nábeh. Braff nám ešte onakvejšie vytrie zrak! (8/10) ()

MajklCZsk

Rozjezd by mohl vypadat nezajímavě, ovšem to byla pro mne nejzábavnější část snímku. Dále je vše strašně suché a sem tam se zastihnete, kterak prostě nevěnujete filmu pozornost. Co se však nedá dílu upřít je jistý rukopis, skvěle vybrané písně i herecké výkony. Zach Braff, kterého jsem si oblíbil i ve Scrubs, nebo třeba Natalie Portman, která je strašně roztomilá, hezká i dobrá herečka. Bohužel film se vydává neklišovitou cestou k velkému klišé, což zní krkolomně, ale po zhlédnutí filmu pochopíte. Film, sám o sobě i přes všechny jeho nedostatky, doporučuji. Ne sice tak akutně, ale aspoň se lehce vzděláte o další zajímavý snímek navíc. ()

Remedy

Zpočátku může "Garden State" působit jako "just another movie about parties, drugs and sex", ale jakmile vstoupí Natalie na scénu, line se už celý film v překrásném hořko-sladkém duchu, občas balancuje na hraně dramatu (ale jen lehce.), potěší příjemnou hudbou a zcela vybočuje z tradičního konceptu romantického filmu. I když snímků na téma "znovunalezení sebe sama" je poměrně dost, "Garden State" má u mě své zvláštní místo - třeba JEN proto, že mě krásně zahřálo u srdce, aniž bych z něj cítil kalkul. ()

dr.Orlok

Příjemná romantická komedie s přitažlivou Natálií Portman. Dobrá, ale skoro nijak nevybočuje z průměru.Je tu pár opravdu dobrých scén (aligátor, "tankování":-), košile atd.) .Slušný soundtrack (Coldplay,Frou Frou, Simon and Garfunkel a Shins). Jinak nic nového pod sluncem - 70% ()

Desperado

Opäť je tu nezávislý filmík na téma "everyday people". Čo ma najviac prekvapilo, bol fakt, že síce sa za vyše 100 minút nič neudialo, no aj tak som sa nenudil. To už je naozaj umenie. ()

cineman

Melancholický příběh bez lámajícího příběhu nasáklý prostou lidskostí. Nenápadný snímek na scéně, který lehce pohladí na srdci, ale stopy po něm mizí ztěžka. Zach Braff, který film zrežíroval, a zároveň si v něm zahrál hlavní roli vedle výrazné Natalie Portman, natočil svůj řežijní debut tak jak by mu mohly zástupy režiséru závidět. Byl u kormidla a před tím držel pero, kterým napsal scénář a v jeho postavě se, myslím, povedeně vyobrazil. Jen málo amerických režiséru si troufne natočit film s málo výřečnou hlavní postavou. O to těžší je potom zaujmout diváka, což se zde povedlo. Je to zřejmě právě povahou příběhu, protože si asi každý občas připadá cizí v dobře známém prostředí._Ať už se Braff v příštím díle vrhne kamkoliv, určitě mě to bude zajímat. Prozatím tenhle film doporučuji skoro všem. ()

Aiax

Jjímavý, citlivý a hluboký, ale zároveň skvěle koukatelný a moderně "zabalený" nezávislý film. Pro mladé inteligentní lidi (a páry zvlášť) snad není lepšího doporučení. ()

Brennos

Svěží film, originální, s kouzelnou Natalií Portman (ono v ní opravdu něco je ;o)) a "podivínským" Zachem Braffem, který to zrežíroval i napsal jako svůj celovečerní debut. Získal si mě a držím mu palce do budoucna. ()

TominoLa

Souhlasím s tím co napsal golfista. Nejdříve jsem si říkal co to bude, ale jak se tam objevila Natalie Portman tak mě ten film chytl a nepustil. Za 4,5*, nebo 90%. ()

Petaxis

Je to jakoby si Zach Braff půjčil část mý duše a transformoval ji v Garden State. "When I'm with you I feel so safe. Like I'm home." ()

Tygrys

Za shlédnutí tento snímek stojí. Ovšem hlavně závěr, kdy Zach Braff ze sebe valí jedno životní moudro za druhým mi přišel dost na efekt, takže závěrečné titulky jsem docela uvítal. Věděli jste že: Natáčení trvalo pouhých 24 dnů a rozpočet činil 2,5 miliónů dolarů. Zach Braff ihned uvažoval o Natalii Portman, ale nevěřil tomu že by roli Sam vzala. ()

wipeout

Toto je jeden z tých filmov, ktoré sa oplatí vidieť už len kvôli soundtracku, jednoducho hudba udáva tempo celému filmu. Je to príbeh o precitnutí z apatie do ktorej často nechcene upadáme a celý čas čakám, že príde niečo, čo v nás naštartuje motor zmeny. Môže to byť láska, smrť... čokoľvek dostatočne silné. Toto nachádza Largeman v tom najnepravdepodobnejšom mieste: ospalom rodnom mestečku spolu s krehkou Sam a starými "kamošmi". Garden state je veľmi príjemným zážitkom,so svojou vlastnou zvláštnou Numb atmosférou a veľmi dobrým obsadením,najmä Natalia Portman je úžasná. Napriek všetkému nutkaniu až na poslednú časť sa vyhýba prehnanej dramatičnosti a nesie sa na tej istej vlne až do konca. Príjemne neopozeraný takým sa snaží tváriť a darí sa mu to pomerne slušne. 3,5* ()

Carlossss

Bylo zajímavé vidět Zacha v jiné herecké poloze, než jakou má Scrubs... upřímně řečeno... JD-ho se už asi nikdy nezbaví, ale tady se mu to, v jistém slova smyslu, podařilo. Taky má solidní týmovou spoluhráčku v podobě Natalie Portman... ta byla opět a zase rozkošně koukatelná a těžce dokonalá...:) ()

easaque

-3* tahle romantická komedie mě při výběru zaujala netradičním pojetím a lehkým nezávislým nábojem. Přesto jsem měl z ní při sledování zvláštní rozporuplný pocit a nemůžu říct, že bych se extra bavil a proto nedokážu dát víc než slabší 3 hvězdy a tím pádem nemám důvod doporučit. Teda pokud Vás neodradí, že jsem si z tohoto dílka odnesl pocit vyumělkovanosti a nepřirozenosti a vlastně každá z postav se tam chovala poněkud vyšinutě. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů

07.03.2006

Režisér oblíbeného filmu a velice výrazného debutu Procitnutí v Garden State, Zach Braff, se pustí do natáčení filmu se silným příběhem OPEN HEARTS, remakeu dramatického dánského filmu natočeného v… (viac)