Andrew Largeman (Zach Braff), priemerne úspešný herec, sa pretĺka životom pod vplyvom upokojujúcich liekov, kým ho smrť matky nedonúti, aby ich vysypal a skúsil, čo sa stane. Kedysi ho otec Gideon (Ian Holm), psychiater, presvedčil o tom, že jeho vinou skončila matka v invalidnom kresle, a on sa s tým dodnes nevyrovnal. Dnes žije v Los Angeles a takmer desať rokov nebol doma v New Jersey, ktoré prezývajú aj Štát záhrad. Ani tritisíc míľ, ktoré ho delia od dominantného otca, mu nepomohli zbaviť sa obáv a strachu. Keď sa konečne odhodlá odcestovať na matkin pohreb, doma znovu objaví staré spomienky i známych, predchádzajúci jedinečný život. Doma sa usiluje vyhnúť sporu s otcom, ale vie, že to bude čoskoro nevyhnutné. Osud spôsobí, že sa zoznámi so Sam (Natalie Portmanová), dievčaťom ktoré je všetkým tým, čím on nie je. Čoskoro sa z nich stanú milenci. Jej prirodzenosť, spontánnosť a odvaha pomaly otvárajú jeho srdce pre radosť i bolesť, ktoré k životu nevyhnutne patria. Ani Natalie však nie je bez vnútorných problémov. Ak majú nadviazať plnohodnotný vzťah, musia sa so svojimi trápeniami najprv vyrovnať... (TV JOJ)

JohnCZ

Příjemné malé lehce komediální drama. Film je tak trochu o hledání sebe sama, pobaví, místy i dojme a jako celkem na mě působil lehce depresivně, což trochu vyvážil závěr. Pochválit musím zejména skvělé herecké výkony a úžasně zvolený soundtrack. ()

jahol

Až tak mě tahle variace na téma hledání životních pravd nevzala, ale své kvality má - skvěle namixovanou hudbu, velmi originální drobné scénáristické nápady/detaily, kterých sice není moc, ale stojí za to, no, a Natálka, to je nejméně jeden celý poctivý bod navíc, ta holčina je prostě kouzelná. Bez ní by to bylo za dva a půl, protože řadu scén (s otcem, ale i s přáteli) jsem už v lepším viděl někde jinde. ()

Skrk

Pokud to měla být komedie, tak jsem tam našel pouze jednu scénu, která jí připomněla. (pes v čekárně) Romantika mi v tomto filmu taky nesedla (Portman se sem vůbec nehodila). Nesedl mi ani hlavní představitel, který to i zrežíroval. Nejenom, že mi přišel nesympatický a slizký, ale v 92,5% filmu jsem si myslel, že je to homosexuál. Navíc celé je to dost nudné. Jediné pozitivum je soundtrack. ()

Haluzz

Zapomeňte na rozjuchaného Braffa ze Scrubs, v Garden State si napsal a zahrál, pro něj se hodící, deprimovaně melancholickou( ve kterém duchu se nese celý film, což mě velmi potěšilo) postavičku, nesmělou a zmítanou všemi možnými vnějšími silami. Právě ve vystavění okolností je GS soběstačné a krásně upřímné.[SPOILER] Kvůli nehodě matky, za kterou se viní, začne Andrew brát v mládí sedativa a kvůli její smrti o dvacet let později se rozhodne je vysadit ( ergo celý děj je/může být zaviněn právě touto smutnou rebelií) což vede k celé sérii příhod, na jejímž konci skončí truchlící ve vaně( návrat do mateřského lůna ) kde se jeho matka utopila[/SPOILER] a i přes "povinný" uvědomovací happy-end dává tento koloběh přesně ten smysl, který dávat má. ()

DEXTER099

Zach Braff známý ze seriálu Scubs si napsal i natočil pro něj asi osobní film o nalezení cesty životem a vypořádání se ze svými činy.Vůbec jde o celou orientaci jak v rodině tak ve světě,ale hlavně vztazích.Ještě,že se najde Natalie Portman,která umí zahnat všechny chmury a dovést příběh do pozitivnějšího konce.V hodně myšlenkách i osobách jsem se tu našel a tak nemůžu jinak než za mě celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

Tryskomyš

Tento film je dost o ničem. Nemá to žádnou pointu, žádný hlubší smysl. Nelíbil se mi. 2 hvězdy za to, že se na něj přece jen dá dívat, ale na tři to u mě nemá. A komedie to není v žádném případě. ()

Džany

Vtipné momenty zabalené v roušce smutku a zvláštní zasněnosti... Prvotina Zacha mě naprosto překvapila a obdivuju ho za to, že dokázal zvládnout role hlavního hrdiny, scénáristy i režiséra. Portman je skvělá a obsazení jí bylo volbou, která se určitě vyplatila. Pro mě jeden z nejlepších romantických filmů, který si s radostí pustím znovu... ()

frashmaker

Takže... Celou dobu se ve filmu nic neděje i když to téměř nenudí, ale ten konec... Mohl zůstat v letadle, které by s ním spadlo, všechno by se vrátilo na začátek a já bych tomu dal poctivý 4 hvězdičky. Ale takhle prvoplánový, typicky americký konec si nezaslouží ani nudli navíc. Sice rádoby moralisticky intelektuálně laděné, ale v konečném důsledku jen povrchně americké. Bohužel. ()

SaNcHeZ_cz

Zach Braff a jeho režijně scenáristická sonda do světa poškozených lidí. Není to jednotvárné a rozhodně to nesedne každému, nicméně Procitnutí v Garden State nabízí velmi dobře napsané osobní drama, které ačkoliv využívá prvoplánových absurdit, poukazuje především na jednu zásadní věc. Naše životy jsou vlastně sbírkou absurdit a je jen na nás jak se k nim postavíme. Braffův debut zkrátka funguje i mimo hranice prvního dojmu a tak už pro mě nedělá problém pochopit ten kult, který se k tomuto filmu vztahuje. Nejspíše díky tomu, že se k němu co nevidět přidám. ()

katasta

Tohle je přesně jeden z těch mála filmů, na které když koukáte, tak se musíte ustavičně pousmívat..Film, na který se hrozně ráda kdykoli kouknu znova, protože zahřeje u srdce, pobaví a má neskutečnou atmosféru.. ()

Lamiczka

Není to film, co vám vyrve duši z těla, ne, on ji něžně vyjme, pohladí, uzdraví a zase vrátí zpátky .. Velmi citlivý, i když ne příliš originální příběh s příjemným hereckým obsazením. ()

Popluh

Na romantický film málo romantické, na drama málo dramatické (a to zemřel minimálně jeden člověk a křeček), na komedii málo vtipné a na geekovský film málo klingonské. Film sice oplývá zvláštní atmosférou a disponuje parádním hereckým obsazením, ale ani to občas nemůže stačit. 60 % ()

Baronne

Má to daleko k dokonalýmu filmu, má to daleko k 90%, a pár scén je naprosto nepochopitelnejch. Ale u romantiky, na kterou se koukám solo, se málokdy zasměju, málokdy pobrečim. Hudba krásně doplňuje snímkový prostředí, Zach a Natalie je pro mě parádní obsazení. ()

erased

Výborný lithiový (road) trip se soundtrackem, na kterém chybí jen Arcade Fire k tomu, aby se mohl stát oficiálním soundtrackem 00s. A na tomto neubralo nic ani to, že jsem film poprvé viděl až teď, málem dvacet let po jeho vydání. ()

sonnak

No teda.....uteklo to strašně rychle, Natalie byla samosebou okouzlující (i když její postava naprosto nevyužitá a prázdná), ostatní herci taky fajn (Sarsgaard) a hudební doprovod byl hlavně za začátku (možná jsem ho potom přestal vnímat) perfektní. Ale bohužel, z nějakého důvodu to celé moc ideálně nefunguje. Sice jsem se nenudil, ale nijak to na mě nezapůsobilo, emoce jako hlavní hrdina téměř žádné....už skoro zapomínám, o co že v tom šlo a to se mi u filmů nestává příliš často. Zdá se jako by film skončil někde v půlce, těsně před tím nejlepším, na co jsem se opravdu moc těšil, protože ten potenciál tu byl - jenže ono nic. Slabší 4*. ()

vorheese

Nápaditý a svěží film, který vřele doporučuju vypnout ve chvíli, kdy hlavní hrdinové křičí do propasti (viz plakát k filmu). Potom už následuje jen příliš explicitní uzavírání kruhů, které mě osobně zážitek dost pokazilo. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů

07.03.2006

Režisér oblíbeného filmu a velice výrazného debutu Procitnutí v Garden State, Zach Braff, se pustí do natáčení filmu se silným příběhem OPEN HEARTS, remakeu dramatického dánského filmu natočeného v… (viac)