Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Chrustyn

Jeden z filmů na kterých jsem vyrůstal a jako malej zbožňoval. Sice to je blbost ale kouká se na to i teď dobře. Spousta akce, mrtvol a skvělých hlášek. Arnie v nejlepší formě. ()

Rimmer100

Mno řekněme, že kdyby se do tohoto filmu vložilo více reality tak by mohl být i lepší. Není to úplný propadák, ale jsou i lepší filmy s Arnoldem Schwarzeneggrem. ()

mcb

Tupá akční řežba, nulové napětí, jen suché hlášky, zamračený výraz, paže Arnolda Schwarzeneggera a spousty mrtvých. Ale jako jediná se dá nazývat klasikou, která přímo charakterizuje styl poctivých akčních filmů 90.let. ()

heyda

Nadupaný akční film s tradiční zápletkou. Ale já jsem si zde oblíbil jednu skvělou scénu, jak jde Arnold s tou ženskou na nákup - do army shopu :D:D....Fakt to žeru. A ta konečná vyvražďovačka je taky bomba. Prostě mě tohle opravdu bavilo, ikdyž si uvědomuji, že samotná kvalita filmu není nikterak velká. Za mě osobně 4 hvězdičky a doporučení ;-) ()

jojinecko

Je to v podstate neskutočná hovadina, Arnie je totálny neherec, scenár infantilný až hrôza, 80 roky ako vyšité...Ale ktorého fanúšika klasických akčných filmov B kategórie by zaujímali takéto "racionálne detaily"??? Komando je najlepšie akčné béčko všetkých čias a basta!!! ()

Flego

Toto je parádny rachot konvaliniek. Arnie prechádza ťarbavým krokom ( klusom ) celým filmom, mláti, strieľa, zachraňuje... dočerta, je totálne cool ! Je to klasické béčko, ale dobre urobené ( teraz sa aj zasmejeme ), ale v revolučných dobách sme to žrali. Klasický akčný film ! ()

Dr.film

Arnoldův nejprimitivnější film se léty přetavil prakticky v kultovní brak. Béčko z osmdesátek diváka jednou stranou vcucne a druhou vyplivne a než se naděje, tak zjistí, že to vůbec nebyla špatná jízda. Dá se zde najít velké množství chyb, ale Arnoldovo charisma je neuvěřitelné. ()

anais

Arnold nosící kmeny stromů, Arnold házející potrubí, Arnold kosící desítky padouchů na tropickém ostrově, Arnold milující otec, Arnold uskakující před dávno dopadlými granáty, Arnold vrhající koutouče z pily, Arnold prchající z letadla, Arnold v autě řítícím se takřka nekontrolovaně ze svahu, Arnold ve skvěle setříhané "zbrojící" scéně, Arnold říkající "Uniká ti pára, Benette?". Znáte něco lepšího? ()

Roman.Ticka

Bodík plus pro Arniho, jinak není moc co hodnotit ani co do nápadu, natož kvality. Hodně hluchých míst, hodně amatérismu, přehnaná závěrečná scéna boje na ostrově, 1:200 mužům. Normálně by bylo po něm po pár sekundách, ale budiž. 80 léta jsou sice tatam, ale z té doby jsou mnohem lepší filmy. Terminátor je číslo jedna v akční encyklopedii. ()

MM11

Já přiznávám bez okolků, že ten film si z dnešních měřítek čtyři hvězdy nezaslouží, ale ty časy... Nechci vypadat jako člověk, co Komando vidí přes růžové brýle, jenže to tak asi bude. Třeba bych ocenil Arnoldův výkon jako velmi dobrý... Je to zkrátka primitvní, zábavný film na něž se vážou zašlé vzpomínky. Jinak totiž Komando není ničím (až tak velkým) vyjímečné, obsahuje hodně chyb, ale dnešní akční filmy většinou strčí do kapsy. ()

Ivoshek

Plukovník Jan Matice (jo, to je doslovný překlad) zasahuje! Ty tři hvězdičky jsou za několik vpravdě úchvatných dialogů (většinou jsou završeny násilnou smrtí jednoho z diskutujících), kultovních scén (seskok z letadla bez padáku, jeden proti stu kryt pouze živým plotem) a total-military-macho-scénou převlékání do bojové uniformy.... hehehehe Symbol akčních 80. let v plné kráse. Enjoy. ()

jonyyy

"A prokažte mi laskavost, nerušte tady přítele, spí jako zabitej". "Pamatuješ Sally, jak jsem ti říkal, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem". "Co jste udělal Sallymu? Pustil jsem ho". Kdo viděl pochopí....V tomhle akčňáku střídá jedna hláška druhou, reálnost je sice na úrovni nuly, ale čert to vem, tenhle film je proste KULT! ()

borsalino

Tohle dílo beru jako velmi podařenou komedii, frašku a taškařici béčkové kvality s mnoha pohádkovými prvky. Jednou za několik let se na tohle rád podívám a znovu se královsky bavím a řehtám na celé kolo. Je úplně nepodstatné, o čem tohle je (ono to navíc o ničem není), důležitý je excelentní herecký výkon Schwarzeneggera, srovnatelný snad jen s ochotnickým divadlem dětí na druhém stupni mateřské školky. Když svůj bohatý herecký projev doplní o nějaký neuvěřitelně chlapácký výrok (a že jich tam je), začnou se mi po tvářích koulet slzy smíchu velikosti hrachu. Za důkladně proklepanou bránici dostává ode mě "tohle" jednu krásnou hvězdičku. ()

eraserhead666

Arnold jako nesrmtelný milující taťka, kterej čirou náhodou makal ve speciální jednotce. Svižný akčňák s hláškujícím superakčním hrdinou, kterému jeho nesmrtelnost i prominete ze zlaté éry podobných filmů. Dneska už se nad tím člověk i pousměje, ale nejde jinak než Matrixovi držet palce. ()

AlfaNumerO

Švarcík je prostě akční bůh, kdy ho nejde jinak než milovat. Film je naprosto nabouchaný akcí a skvělými hláškami: "Pamatuješ si, jak jsem ti říkal, že tě zabiju jako posledního? Tak to jsem kecal". 85% ()

SOLOM.

Nekompromisní Schwarzenegger v roli milujícího otce a pěkně nasraný „stroj na zabíjení“. I já se přidávám k těm, pro které je tento akční kousek „kult z dětství“. Dodnes jsem nezapomněl na tu spoustu drsných hlášek, které Matrix během své cesty vypouštěl z úst. Dneska už se tomuto přemrštěnému příběhu, nekonečným zásobníkům a celkové nadsázce většina lidí jen zasměje, ale když jsme byli děcka, tak Rambo a Komando patřili k absolutní špičce ve svém žánru. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)