Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Yuri69

Klasika všech neintelekuálních klasik. Začátek, kde Arnold s úsměvem nosí na rameni kmen vzrostlého stromu naznačuje, že nepřátele nečeká nic radostného. Vyrvání telefonní budky a následné zahození i s telefonujícím také stojí za povšimnutí. Arnie často a rád hláškuje svou humpoláckou angličtinou, např. slavné 'I like you! I'll kill you last' :) Zaverečná akce ve vile hlavního padoucha nemá konkurenci. Stovky nepřátel - stovky mrtvých, Arnold se jen otáčí a drží spoušť. Jestliže má něco charakterizovat akční filmy 80. let tak určitě Commando. ()

Stejšn

Nj., takovéhle filmy, se už dneska netočí. Jen teď nevím, jestli bohužel, nebo bohudík. A je tu někdo, komu Bennet nepřipomíná Freddieho Mercuryho? ()

Asdas

Arnie si žije pekný rodinný život, chodí s dcérou na zmrzlinu ,ukazuje jej taje prírody, má rád zvieratká (srnky) ale jedného slnečného dňa zavítajú zlý ujovia a Arnieho to naštve a začína krásne 80 - kové akčné peklo plné hlášok ,krvy a akčných scén ,ktoré sa dali natáčať len v tej dobe. Arnieho neherectvo do toho filmu pasuje neuveriteľne. V 80 -rokoch som nežil ale určite to po filmovej stránke muselo byť krásne obdobie . ()

KillHurt

Tak tohle je právý akčňák 80. let, na který by jste svou přítelkyni do kina nedostali a když jo, tak by vám už nikdy nevěřila s výběrem filmů. Postavy jsou absolutně ploché a mají pro svá jednání jen jeden motiv, ale děj je svižný a divák se aspoň neztrácí v detailech, které nás většinou stejně jenom otravujou. Je to rychlé, akční, teče krev a Schwarzenegger pálí hlášky rychleji než jeho zbraně náboje. Objevuje se mnoho akčních klišé, ale ty jsou hlavním motorem tohoto filmu a taky proto se na něj dívám znova a znova a znova. ()

Dinsberg

Arnold vytvořil akční ikonu druhé poloviny 8. dekády a typ filmu, od kterého opisuje spousta dnešních tvůrců. Jelikož surreálnost celého děje je do očí bijící, nemůžu přidat hvězdičky. Je jasné, že režisér nezamýšlel se snímkem nic jiného než to, co z něj vzešlo, ale náročnému divákovi to přijde málo. ()

Brka

Toto je klasika môjho detstva, tu sa nedá inak ako dať najvyššie hodnotenie. Jedno leto sme to u nas doma pozerali každý týždeň, také niečo vás poznačí do konca života:D ()

MaxForValue

Mark L. Lester nenatočil nikdy nič poriadne a ani Komando nie je výnimkou. Plnokrvná Arnoldova akčná onania bez scenáristickej invencie. Presne takéto filmy vyformovali kult akčných hrdinov ako Arnold, Dolph Lundgren a vlastne aj Jackie Chan. Ľudia ich však milujú. Od Komanda nečakajte zázraky, Arnold nie je Sylvester Stallone. Sly vie hrať, vie režírovať, Arnie hrať skutočne veľmi nevie a Lester sa ani po x-rokoch nenaučil režírovať. ()

meemini

Ještě teď vidím Arnieho (dovolte to familiérní oslovení, ale on je to tak skvělý taťka), jak nese v jedné ruce motorovou pilu a v druhé hezky rostlý strom. To je úvod, že se jeden neudrží a musí se zasmát. Staré časy se vrátili a řežba je tady. Matrix hraje valčík, kompars skáče a běhá podle toho jakou ,,notu,, hodí do placu. Co nejde udělat silou, jde udělat ještě větší silou. Když jsem ho viděl jet na nákup bagrem, říkal jsem si, že si bere malý vozík. Vzpomínka na 80" léta se vším všudy. Na druhou stranu, nelogičností je komando provrtáno tak, že by vedle toho bledl závistí i leckterý zahradní domek. Tak jako tak jde o ukázkovou akční parádu své dekády. ()

kubilov

Nekonečná zásobnice debilních trikových scén, kultovních hlášek pronesených s kamennou tváří, zoufalých hereckých výkonů, žádného děje a nejčistšího závěrečného akčního masakrování. Plukovník Matrix je jednoduše i po tolika letech neodolatelně tragický, stejně tak celé Komando. Nošení klády na rameně, krmení srnečka, vyrvávání telefonních budek, atd. naprosto nezapomenutelné. ()

anyonecek

Chápu že je to akční kravinka, která je o tom aby Arnie ukázal co nejvíc svaly a pomlátil a zabil co nejvíc lidí, ale těch detailů co tu chybělo to mi vyloženě vadilo. Samozřejmě jsem se dočkal spousty tvrdejch hlášek i klasické "I'll be back", ale letadlo co právě vzlítá a Arnold z něj vyskočí jak z postele to bylo trochu moc. I herecké výkony pokulhávaly, jsou tu lepší filmy s Arniem, tento mezi ně určitě nepatří. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)