Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

ranp

Já film hodnotím jako nadprůměr. Samozřejmě, že Komando je do určité míry přitažené za vlasy,ale film je nabitý akcí a v rámci žánru jde o klasiku. To, jak Arnie na začátku roztlačí svoje auto přímo dolů ze srázu, na to se nezapomíná. A dialogy jsou místy i hodně vtipné. ()

lskala

Když Arnie začne hrát až příliš velkýho drsňáka, tak už to není ono. Musí to mít nějaké mantinely. Hned v úvodu filmu, když ho vidím s tou zmrzlinou rozmázlou na "ksichtě", tak se můžu po... smíchy!!! :-) 45% - 2** ()

The Viper

No do prd**e !!! Taková akční super bomba vyrazí člověku dech. Arnold opět ukazuje ve vší parádě svou vojenskou zapálenost a své svaly, jakožto smrtící zbraň. Jako by musel mít Arnie na ty bicáky zbrojní pas. Dnešní době chybí pořádnej, nadupanej akční hrdina._90% ()

Zombik.

!! Obsahuje náznaky spoileru !! Skáče jen tak z letadla, trhá telefonní budky a je zásadně proti používání bezpečnostních pásů. Ano je to Árni, který opět nadělí bandě mariňáků práci s odklízením těl. Klišé je tu na denním pořádku, ale to nevadí, protože je to prostě akční odreagovačka. Hlavní jsou ovšem "kůl" hodinky s odpočtem. ()

Yeosol

Arnold v jedný ze svý nejslavnější, nehynoucí akční klasice. Arnoldovi unesou dceru a Arnie jako plukovník s příznačným jménem Matrix likviduje jednoho mizeru za druhým za doprovodu vtipných hlášek jako třeba: VZPOMÍNÁŠ, KDYŽ JSEM TI SLÍBÍL, ŽE TĚ ZABIJU JAKO POSLEDNÍHO? LHAL JSEM a padouch za zvuku vlastního křiku padá z ohromný výšky. A nebo Arnoldovo rival, co má v sobě zabodlou trubku a z ní uniká pára....NĚJAK TI DOŠLA PÁRA řekne Matrix. :-D Tohle je jen pár hlášek, který v samotným filmu jsou. Velice mě překvapil tenkrát pro mě ještě neznámý James Horner, který nám naservíroval chytlavý soundtrack, obzvlášť ústřední motiv, který je prostě perfektní. Vidět Arnolda jak si za doprovodu Hornerovi hudby oblíká armádní výstroj, zmaluje si ruce a obličej válečnými barvami, všude má zavěšený granáty, obrovský nože, pistole, samopaly a přes rameno mu visí obrovský druh raketometu je prostě něco neuvěřitelnýho, obzvlášť pak, když to všechno využije pro záchranu svý holčičky. :-) Vojáci padají na zem jak hrušky na podzim, všude to všemožně vybuchuje, lítá, je vystřílených tolik kulek a moc dobře se na to stále kouká. Ve filmu je více než 80 mrtvých, což mi přijde jako zatraceně vysoký číslo, ale když sem si pak uvědomil, že Hard Boiled od Johna Woo je na tom ještě o něco víc, myslím 307 mrtvol za celý film, tak sem lehce zklopil hlavu. Ale i tak je to strašně moc i na americký akční film. :-D Komando je prostě stále zatraceně skvělý film a vidět Arnolda jak se mstí za únos svý dcery a přitom se nepáře s nikým, kdo se mu postaví je oku lahodící a opravdu zábavný. Navíc, kdo by nechtěl vidět Arnieho, jak na začátku filmu nese na rameni obrovskou kládu. :-D Prototyp bezchybnýho dřevorubce. :-D ()

tempus

Je to vlastně 2* film, ale 1 * musím pitomé – až dokonalé hlášky (na konci „Došla ti pára“) a za sebe kritizující postavu Cindy. ()

Sdoom

Být hlavním hrdinou v tomhle filmu kdokoli jiný než Arnie, tak je to asi veleprůser. Jenže Arnie tu je a vo vo vo vo tom to je! Takže srát na stupiditu a nesmysly, které se zde vyskytují v docela vrchovaté míře. Věřím tomu, že ten film se nebere tak úplně vážně a proto můžu dát slušný 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

herr_carter

"Plukovníku, vy nerozumíte zemi, jako je Val Verde. Potřebují prezidenta, co má smysl pro pořádek a disciplínu.", "Promiňte, jak dlouho poletíme?Přistaneme ve Val Veldre přesně za 11 hodin.Děkuji. A prokažte mi laskavost. Nerušte tady přítele, spí jak zabitej.", "Máš strach, ty hajzle?! No, měl bys mít, protože tenhle zelenej baret ti nakope prdel!Zelený barety si dávám k snídani... a zrovna teď mám velkej hlad.", "Cos udělal ze Sullym?Pustil jsem ho", "Sully, pamatuješ, jak jsem říkal,že tě zabiju jako posledního?Lhal jsem"....................... moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Circumscriptor

Neviem, či som Marka L. Lestera pochopil tak, ako som mal, ale celé mi to príde, akoby si pán Schwarzenegger robil srandu sám zo seba a stále to dával najavo viac a viac. Jednoducho akčná klasika 80. rokov. ()

Maynard.

Nechals nám tam něco? Jen mrtvý! :o). A takle bych mohl pokračovat a klidně odhláškovat téměř celej film. Tohle je totální legenda, která výrazně ovlivnila všechny áčkový a hlavně béčkový akční filmy. Došla ti pára Benete! Málem ste mě minuli - My nikdy nemineme :o). Asi nejvíc je, když už to Šváca kosí na ostrově, pálí na něj minimálně 40 padouchů a von se v klidu kreje za kytkama a kulky se mu vyhýbaj (teď mám na mysli kulky z cizích samopalů). I když je v tomhle scénáři děr jako v ementálu, naučil sem se je přehlížet, páč mi tenhle film dycky fajnově připomene mládí. Šváca je byl a bude mým oblíbeným akčním hrdinou, má totiž pořádný kulky! (teĎ mám na mysli kulky vopravdický) :o) ()

pávek

V roce 88 jsem byl vyslán na školení nových kádrů a přednášející nám pouštěl ukázku z Komanda s tím jak imperialistický agent zabíjí vojáky spřátelené armády a celou dobu u toho plakal, jak to bylo strašné. ()

sedm.1

35 let od doby vzniku tohoto akčňáku a dojmy? Právě za těch pětatřicet let vzniklo jen minimum filmů, které by mohli této klasice konkurovat. Od první minuty neuvěřitelná jízda, něco tak akcí napěchovaného se vážně jen tak nevidí, navíc to disponuje neskutečným spádem, no a těch Arnoldovo nezapomenutelných hlášek? Nehorázná smršť! Já jsem Komando viděl naposledy snad před nějakými těmi dvaceti lety, a už tehdy si pamatuji, že to byl pro mě zážitek, ale vážně jsem rozhodně nečekal, že prakticky úplně stejně na mě bude tento film působit ještě dnes, ne-li snad ještě líp. Pořád je to totiž neuvěřitelně nadupaná jízda, naprosto mě fascinovalo, jak se tu Arnold absolutně s nikým nesral, mrtvoly se kopily po desítkách, v závěru pak snad po stovkách, a co na tom, že Arni vystřelil pět nábojů a popadalo deset protivníků, když je to natočeno takhle efektně, ať jich popadá klidně dvacet, mě je to u prdele, hlavně že to dobře vypadá, a to je zde splněno na maximum. To samé pak platí i pro zápletku, koho totiž zajímá, že je úplně naivní a hloupá, podstatné je, že má koule, pořád se něco děje, akce střídá akci, hláška hlášku, a Schwarzenegger tu je ve své vrcholné formě, takže zkrátka Komando je nestárnoucí akční klasika, u které jsem přesvědčen, že bude parádní i klidně za dalších dvacet let, já prostě smekám. ()

PALINO

Ak by vzniklo KOMANDO v dnešných časoch, bolo by to čisté béčko, ale spomienky na staré dobré časy a Arnie v hlavnej úlohe spôsobili, že je KOMANDO v mojich očiach klasikou. Úvodný Arnoldov drevorubačský nástup do deja sprevádzaný Hornerovou hudbou je nezabudnuteľný, podobne ako Arnieho občasné hlášky. Niečo podobné by sa dalo povedať i o závere filmu, ktorý mi v mnohom pripomenul počítačovú hru, hlavne 3D strielačky, kedy Arnold s prakticky neobmedzeným arzenálom odrovnáva jedného nepriateľa za druhým. Celý film vyžaduje, aby sa naň nazeralo s určitým nadhľadom a kto to dokáže, má o zábavu postarané. ()

misstake

Klasika. Srdeční záležitost. Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Legendární scény. Nesmrtelné hlášky. Bohužel, když ho člověk vidí víc než 10 krát, tak se mu trochu okouká. Jinak role na míru ušitá Arnoldovi. Možná, že to dokonce je nejlepší akční film všech dob.... ()

uzzi

Je to super nereálný výplach mozku. Arnold tady rozsévá super hlášky - tohle je moje slabší ruka, došla ti pára... Vždy když film vidím dost se u něj nasměju, i když nevím jestli to tak tvůrci chtěli. Klasika v oboru béček. ()

Kracken

Akční ikona devadesátých let. Když jsem byl malý kluk, byl jsem unešen, dnes se mi na obličeji objeví mírně zakřivený "Arnoldův" rádoby úsměv ;o/ ()

MARTIN*I

Parádní film!!! Udělaný taky podle komiksu... Další z filmů, na kterých sem vyrostl!! Nečekejte žádný velký příběh ani děj, o to tady ani tak nejde... De o to, že je Árný prostě borec :-)) Vymlátit nebo vystřílet celý město padouchů, z toho některé z nich zabít třeba 8krát, to dokáže jenom on :-) Navíc skvěěěěěělý fórky... Nezapomeňte, jaká je jeho slabší ruka :-) ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)