Kedysi bol plukovník John Matrix (Arnold Schwarzenegger) veliteľom elitnej bojovej jednotky. Po smrti manželky sa však rozhodol opustiť armádu, aby v ústraní, ďaleko od ľudí, vychovával svoje jediné dieťa, desaťročnú dcéru Jenny (Alyssa Milanová). Ich dni pokojne plynú, keď sa zrazu objaví Matrixov bývalý nadriadený, generál Franklin Kirby (James Olson), ktorý ho informuje, že niekoľko jeho bývalých nadriadených zavraždili a Matrix by mal okamžite zmeniť identitu a odsťahovať sa inam. Bohužiaľ, je neskoro. Po generálovom odchode Matrixov dom napadnú žoldnieri zvrhnutého diktátora Ariusa (Dan Hedaya) pod vedením jedného z plukovníkových bývalých mužov, neľútostného Bennetta (Vernon Wells), o ktorom si myslel, že je mŕtvy. Podarí sa im uniesť Jenny, pretože vedia, že len takým spôsobom dosiahnu, aby s nimi Matrix spolupracoval. Nechcú od neho nič menej, len aby im pomohol zavraždiť prezidenta juhoamerického štátu Val Verde a zvrhnúť tamojšiu demokratickú vládu, aby sa Arius znova dostal k moci. Matrix má prezidenta zabiť, v opačnom prípade zabijú jeho dcéru. Matrixovi, ktorému spočiatku nedobrovoľne a len veľmi neochotne pomáha letuška Cindy (Rae Dawn Chongová), sa podarí ujsť z lietadla, kam ho Ariusovi muži naložili, a okamžite sa vyberie po stopách únoscov. Keď sa však Cindy dozvie, o čo ide, je Matrixovi veľmi dobrou pomocníčkou, pretože má vlastné nevyrovnané účty s Ariusom. Jej jediným želaním je vidieť ho mŕtveho. Matrix sa púšťa do riskantnej hry, pretože musí Jenny zachrániť skôr, ako lietadlo, v ktorom mal sedieť, pristane. A na to skutočne nemá veľa času – necelých jedenásť hodín... (TV JOJ)

Fanucci

Naprostá kravina, ale veliká zábava. MIlovníci akčňáků, nenechte se odradit Arnieho idilickým krmením srnky s dcerou, které je k vidění v úvodu. Krvavá lázeň a spousta krásných hlášek vás v Komandu nemine:-) Kvůli dokonalé angličtině hlavní hvězdy se chystám tento film shlédnout v původním znění. ()

wipeout

Ťažký kaliber z radu klasík z mladosti, ktoré by na racionálnych argumentoch založenú kritiku nezneisli. Ale tu jednoducho platia úplne iné kritéiá. Komando už od prvého pozrenia bolo kedykoľvek sa objavilo na obrazovkách dôvodom, prečo si vyhradiť nejaké tie dve hodinky nostalgii. No a až v druhom rade sa dá na Komando pozerať ako na film. Jednoduchý dej, bez zbytočných scenáristických zauzľovaní, no hlavne s Arnoldom v hlavanej úlohe vyslúžilého vojaka so slovníkom preplneným hláškami("Teraz ideme nakupovať", "Čo si s ním spravil? Pustil som ho!" atď.) a svalmi napumpovanými v tej najlepšej forme. Konečné hodnotenie je nakoniec zohľadnením oboch prístupov k tomuto filmu. 3,5* ()

Petroff

Při hromadnym sledování při pivku jsme napočítali asi jen 85 mrtvol... a to včetně těch, který nezabil Arnie ... Je to klasika, vždycky se skvěle bavím ale víc jak tři prostě dát dlouhodobě nemůžu, vždyť je to shit. Ale furt klasika. ()

IceQueen

Na mojom hodnotení sa odráža slušná dávka sentimentu. Komando som prvýkrát videla ako 13 ročná (a to už je nejaký ten piatok) a potom znova a stále dokola, takmer každý deň. Je fakt, že som v tom čase mala možnosť voliť medzi dvoma filmami a ten druhý stál za deravý groš. Úvodný pochod s guľatinou na ramene pre mňa znamená spomienku na vzrúšo, ktoré som zažívala pri každej jednej projekcii. Dnes už by som dala hviezd menej. Ó a ten simultánny preklad stále nedokážem vyhnať z hlavy. Kto ho zažil, určite ma chápe. ()

d-fens

Akčná "béčková" klasika, ktorú si ako oddychovku pozriem určite radšej ako nejakého "Repo Men", ktorého som videl deň pred tým.... a čo sa týka vzťahu k hercovi, tak Arnie síce určite nie je De Niro, ale ako zabávač u mňa väčšinou zafunguje na 100%.... tie jeho štylizované árijské drsňácke pohľady do diaľky snímané z podhľadu sú proste kult rovnako ako väčšina jeho "správňackých" postáv "nesmlouvavých" hrdinov :) ()

Huntelaar

Na jednu stranu jsem nadšený, že jsem viděl Komando v tom správném věku, v té správné době, kdy nikomu nepřišlo divné chápat takový film jako zobrazení reality (a ne parodii) a na druhou stranu je úsměvné uznat, že Arnold Schwarzenegger je nejlepší herec na placu. John Matrix (kromě robotů a barbarů z jiné doby) zkrátka definoval jeho herecké schopnosti. Hlášky jako „je unavený k smrti“ a „zelené barety si dávám k snídani“ už nikdy nikdo nepodá tak kvalitně jako rodák ze Štýrského Hradce. ()

ilemas

Kdybych měl hodnotit z dnešního pohledu tak odpad! Tehdy velice zábavný akční film, který rychle omrzí. Dnes se na to nedá dívat ani z nostalgie. Spousta neskutečných chyb, např. žluté auto s úplně pomačkaným bokem když se otočí je jak nové nebo na závěr když Arnie utíká před spoustou vojáků, tak ho nezasáhne ani kulka, on se jen otočí a bez míření skosí všechny, ale kdyby nějaké kaskadéry! Všimněte si, že to jsou plechové postavy, které se jen sklopí. Děsná trapárna. ()

SonG

Žral jsem Komando jako malý, žeru ho i teď. Tady se mi Arnie hned po Terminátorovi líbil nejvíc!Sice je to už starší nářezovka, která sem tam sklouzne do absurdna.....ale mám ho rád:-) ()

berusche

Někde jsem četla, že je to film, ve kterém zabil jeden člověk nejvíc lidí (i když tuším, že v total recal na to měl taky našlápnuto). To ale není úplně směrodatné pro kvalitu tohohle snímku. Za to spojení s mravenečkem, který v lese, těžkou kládu nese (viz úvodní scéna v tom přiléhavém modrém tričku) je o něco trefnější, ale nepomáhala bych mu, mohl by vám zlomit vaz. Dále tedy můžeme pokračovat přes tradiční pojetí "kterak je mateřská láska silná natolik, že v tomto případě i moře přenáší". A vůbec, považuji za naprosto zbytečné popisovat kvalitu tohohle snímku, poněvadž už na něj mají všichni názor a ti, co ho nemají jako já, by to stejnak neocenili...bohužel, jsem nucena ubrat jednu hvězdu za naprosto příšerné dialogy, zvláště některé. ()

BitlDjus

No co si budeme povídat ... i po dlouhé době vás tenhle snímek dostane. "-Teď uděláte úplně všechno, o co jsem vás před chvílí žádal. - Matrix: Hovno!" ()

Joe321

Prototyp béčka. Jestli jste někdy pochybovali, že je nemožné vyskočit z letadla v letu bez padáku a dopadnout do bažiny nezraněn, tak Komando vás o tom ujistí (miluju jak si pak nastaví digitálky). One man show, která si s žádným jiným filmem nezadá. Tuny vystřílených nábojnic, mrtvých těl, stylizující hudby a už klasických hlášek, které přetrvají věky. Kamarádi, basy piv, popcorn a kvalitní večer je zajištěn. - "Johne, je mi fajn. Jako za starejch časů. Jaký to je takhle umírat? Seš mrtvej Johne!" - "H*vno!" ()

lekr

Klasická akční béčko z omsdesátých let, které je plné skvělé akce, nezapomenutelných hlášek a výborného Arnolda!! Jeden ze základních pilířů akčního filmu!! ()

(mOnkey)

Viděl jsem komedie všeho možného ražení, nové i staré, romantické i fekální, ale přísahám bohu, že tak jako u Komanda jsem se ještě nenasmál. Arnie je chlápek, co má místo mozku svalů kostku, ale přesto dokáže rafinovaně zneškodnit vše, ať už je to živé, mrtvé, zničitelné či nezničitelné. Komu záleží na tom, že Arnie je nesmrtelný, vlastní zbraně s nekonečnou kapacitou zásobníku, má šestý smysl a vycítí protivníka dřív, než se vůbec objeví. Když totiž někdo dokáže vytrhnout část potrubí ze zdi a mrštit je skrz protivníka, a to všechno s takovou elegancí, že z trubky ještě uchází pára, jde všechna legrace stranou. ()

kombajn

Hodnocení odpovídá tomu, že jsem si znovu pustil film v lednu 2010. Ano, taky na něj pamatuju jako na kult, taky jsem jej sjížděl na VHS s voiceoverem jednoho dabéra. Až dnes po letech oceňuji i jiné věci než počet zabitých. Například fakt, že v tomto filmu Arnold opravdu nehraje. Kdyby měl parodovat sebe, nikdo by to nezahrál lépe. Horší je, že v tom filmu nehraje nikdo. Je to blbé, blbě zahrané, ale navždy to zůstane klasikou... Níž s hodnocením nemůžu :D ()

Morloth

Nejsem obdivovatelem Schwarzeneggerových snímků, přesto musím uznat, že Komando má drive. Film je naprosto pitomý, ale ve své pitomosti kraluje a především baví. ()

rakovnik

Komando je naprostá blbost. Nebýt hlavní postavy. Arnold je jako odolný Terminátor, nic ho nezraní, naopak on je ve střelbě neomylný a chová se jako idiot a ne špičkový voják. A to se mi líbí, je to klasika akčních filmů osmdesátých let. Škoda jen těch pár momentů, kdy i on dostává "jako" na prdel. To jeho charisma zmenšuje. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (viac)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (viac)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda

05.06.2009

Někteří přímo, druzí ho touží pouze remakovat. K těm prvním patří Robert Rodriguez, který prý předělávky nesnáší ještě víc než... než všichni ostatní, a jeho Predators pro studio 20th Century Fox by… (viac)