Helena v krabici

• Česko Helena v krabici (viac)

Thriller o úspěšném lékaři, posedlém krásou odmítavé dívky, který je odhodlán udělat cokoli, aby ji získal.  Chirurg Nick Cavanaugh žije sám ve velkém domě, a přestože má oddanou milenku, kolegyni Annu, zoufale touží po Helen, s níž prožil jedinou noc. Ta však jeho návrhy vytrvale odmítá. Když ji tedy poblíž jeho domu srazí auto a přejede jí nohy, Nick ji vezme k sobě a nohy jí amputuje. Ani sedativa však nedokáží potlačit její vzdor, a když se ho pokusí uškrtit, amputuje jí Nick také ruce. Umístí ji pak na zvláštní oltář, tráví s ní veškerý čas a pečlivě se o ni stará. Zpočátku mu dívka nadává a vysmívá se mu, postupně však její vzdor slábne. (oficiálny text distribútora)

kingik

Slibný potenciál a slabá režie strhává tento obtížně žánrově zařaditelný film do podprůměru. Jennifer Chambers Lynch nezdědila patřičně přesvědčivou šílenost po svém slavném otci. Přišlo mně to o ničem, ale v rukou schopnějšího režiséra by film mohl být zajímavý. ()

Pedestrian

Ona: Helena v krabici. Já: Pták v kleci. Vidět to před lety na stanici TV Nova, myslel bych si, že je to další americké soft-porno, běžící každou sobotu o půlnoci. Ono to tak skutečně vypadá! Škoda, že z děje zbylo takové torzo a konec je snad zlý sen. Sherilyn Fenn je ale královna a musím říct, že jsem z ní byl řádně vyřízenej. ()

Rocky62

David Lynch je šílenec, ale doufal jsem, že to jeho dceruška po něm nepodědila. Omyl. Helenka v krabici je opravdu prapodivný a tupý film, který krom erotických záběrů nemůže nabídnout vůbec nic. Julian Sands je sympatický jak hovno a Sherilyn Fenn, která má sice pěkné poprsí čumí jak dámské přirození. V takovýchto filmech očekávám napětí a zvýrazněné charaktery postav, čehož se mi zde vůbec nedostalo, ale díky jedné scéně považuji tento patos za jakýsi lepší podprůměr. Asi jsem kripl, ale scéna, ve které Sherylin Fenn porazí auto je jednou z nejvtipnějších, jaké jsem kdy viděl. ()

lillien

Mohla to být neuvěřitelně perverzní, zvrácená, uchylná a ještě i sexy podívaná. Ale psal se rok 93, většina kinematografie smrděla impotentními scénáři a kýčem kultu dokonalého těla, kdo necvičil aerobik, nejedl jednu ředkvičku denně a nebral lehké drogy, jako by nebyl. Ženy ve filmu vypadaly do jedné jako panenky z pobřežní hlídky, nikdo nevylučoval, nevlastnil jedinou vrásku, zato měl permanentní make-up i ve spaní a pod vodou. Nakonec je to docela oddechová a zábavná podívaná o tom, jak slizský, citlivý ňouma nemůže imponovat smyslné alfa samici, protože je to prostě proti přírodě. Představitelka Heleny zahrála mrchu s výborným talentem k ponižování velmi zdařile, zamilovaný doktor Nick byl celou dobu k smíchu, místy to zpracováním připomnělo mexickou telenovelu nebo Doktora z hor, ale to vše se dá odpustit, však v devadesátkách už jsme viděli horší hnoje. Koneckonců, kdo z nás někdy nebyl zamilovaný do někoho nedosažitelného. A takový námět je vždy vděčný. No a já jdu smazat další email bez odpovědi a zatáhnout žaluzie, dost možná už tam někde na větvi zase dřepí můj letitý fanoušek s noktovizorem. Budu se modlit, aby neviděl tento film.. ()

Roman.Ticka

Scéna ve vodotrysku byla neskutečná, tak jako celá max-sexy Sherilyn. Myslím, že nenechala chladným žádné pohlaví. Jen škoda, že když vidím ji, vidím Městečko TP a to je rovnou škatule. Julian je přesně ten typ úchyla, detaily částí umělého i živého torza nemají chybu. Ještě že nic není tak, jak vypadá. Tady zřejmě pan doktor bral Hippokratovu přísahu vážně, naštěstí. ;-) ()

SOLOM.

Srovnávat Jennifer s jejím otcem může jen bláhový člověk, protože její tatík je prostě „někde úplně jinde“, než většina jeho režisérských kolegů a jeho dcerka je prostě tuctová průměrná holčina, která snad nikdy nedokáže vytvořit pořádně hutnou atmosféru a ona to i ví. I proto se většinou snaží „bodovat“ u diváků na jiných frontách. Popravdě se ani moc nedivím, že Madonna či Kim Basinger roli Heleny nepřijaly, protože tahle postava pro ně prostě nebyla ušitá na míru a ani si je v tomto filmu představit nedokážu. To zas Sherilyn Fenn (ačkoliv jsem jí nikdy nebral za nějak skvělou herečku), dokázala jako již mnohokrát prodat hlavně své ženské přednosti a už chápu co na ní Johnny Depp v mládí viděl, když spolu nějakou dobu pařili. Pojďme se ale vrátit k filmu. Toto romantické drama/thriller s lehce „mysteriózní“ zápletkou je sice dost průměrnou záležitostí, ale kupodivu jsem se u něj ani moc nenudil. Asi hlavně díky tomu „erotickému jiskření“, smyslné Heleně (scénka v kašně), velmi dobře zvolenému hudebnímu doprovodu a výkonu Juliana Sandse. Dalo se z toho sice vytěžit mnohem více (i díky lehce zvrácenému podtextu – myšlence), ale rozhodně koukatelné to je. Jen ten závěr byl na můj vkus moc kýčovitý. ()

eraserhead666

Silně psychologický horrorový thriller o obsesi, touze a snění. No a je tam trochu milé a funkční erotiky. Ten závěr asi mnohé zklame, ale je velmi významný a pro atmosféru příběhu nepochybně nosný a určující. Sherilyn nikdy nebyla nějak zvlášť dobrá herečka, ale tady ze sebe dala všechno, co v ní je. Sands tradičně skvělý. 3,5* ()

JASON_X

Oficiální text distributora je velmi lákavý, jméno režisérky a scénáristky v jedné osobě vzbuzuje zvědavost, ale výsledek je podprůměrný slaboduchý pseudothriller na jedno použití. Začátek filmu je dokonce až bolestně retardovaný - dementní scénář, vrcholně trapné dialogy a zoufalé herecké výkony mi připomínaly megaidiotské softeroťáky ze série Playboy Late Night, kterými nás kdysi ve večerních hodinách "obšťastňovala" Nova, nebo kdo. Možná to byl ale umělecký záměr... Který jsem ovšem nepochopil, takže jsem prvních 42 minut trpěl jako zvíře a klel jako pohan. Byl to ještě horší ODPAD než Kolja nebo filmy od Spielberga, a to je co říct. Potom se na chvíli zdá, že by to snad možná mohlo začít být aspoň trochu zajímavé, ale rychle se vše vrátí do starých kolejí zoufalého scénáře, dialogů, hereckých výkonů i režie. A stupidní konec to dokonale zazdí. Přesto dám aspoň dvě hvězdy, za celkem hezkou výpravu a originální nápad. Škoda ale že ho nevyužil raději otec režisérky nebo nějaký jiný excentrický režisér, šlo z něho vytěžit hodně bizarní a zvrhlou podívanou... ()

BoPo

Sherilyn Fenn je dokonalá predstaviteľka ženy pokušiteľky. Dokázala to v Twin Peaks, v O myších a lidech a dokázala to aj ako Helena. Jennifer Chambers Lynch má tažkú úlohu, vždy bude porovnávaná so svojím otcom. Navyše jablko padlo priveľmi ďaleko. Film umožňuje pohľad na to, že túžba a krutosť idú tesne vedľa seba a posúvajú tak morálne zásady. Alebo nás zbavujú zbytočností? Zober si čo si zobrať chceš a ono to nejako dopadne? Podľa toho ako dopadol film, radšej zostaňme pri starých dobrých hodnotách. ()

Ajinka126

Já jsem měla opravdu starostlivou tetu :-D ale tohle jsem zase viděla jako malá.. asi 5- 6ti letá holčička. Ale v paměti mi to utkvělo silně. A pamatuji si, že jsem nemohla uvěřit, že někdo takovou blbost vymyslí. A možná mě to straší dodnes. Každopádně podle mého nynějšího názoru nejde o mistrovské dílo. ()

Qasa

Obsah včetně závěru: (Režie dcera Lynche.) Mladý nesmělý chirurg, s matkou vypěstovanými sexuálními zábranami, se beznadějně zamiluje do ženy vamp, která jej odmítá. Ona chce změnit život, odletět do Mexika, ale on se ještě pokusí ji vzít k sobě. Ona odchází a srazí ji auto. Probudí se ve vile jeho matky bez noh, které ji musel amputovat, a drží ji tam. Poté co ho škrtí ji amputuje ještě ruce a může se tak o ni zcela starat. Ve chvíli, kdy s ním konečně chce mít sex se objeví její bývalý milenec a zabije ho. Probudí se ze sna. Je v nemocnici, kam ji dovezl po havárce. Zhrozen odchází domů. Ona si uvědomuje jeho lásku. ()

NinonL

Film o posedlosti ženou, která vede až za hranice absurdnosti. Přičemž "oběti" i "pachateli" se vzniklé situace docela líbí. Právě pro tyto rozpory dávám téměř plný počet. ()

kobejn

že film natočila Lynchova dcera se nezapře, škoda jen, že kromě podivnosti nepodědila i větší talent, ale to není její vina zřejmě... ()

swed

Jeden z nejpřekvapivějších filmových zážitků za poslední měsíce. Bohyně Sherilyn Fenn (Audrey z Twin Peaks) v první polovině odloží šaty (mé přání bylo vyslyšeno) a v té druhé dokonce i končetiny. To všechno pro uspokojení fetišistických choutek jednoho posedlého chirurga. Jak je vidět, Jennifer Lynch se potatila :). Guilty pleasure. 9/10 ()

honajz2

Tak vyloženě špatné to není, ale Jennifer se teda moc nepotatila. Úvod to má úplně zbytečně dlouhý (cca 35 minut) a docela dost nudný, pak už to sice začne být zajímavější, ale pořád je to takové průměrné a televizní. Pár dobrých (dalo by se říct až snových) scén to sice má, nejčastěji to jsou ty, ve kterých hraje nahlas hudba, nicméně povětšinou je to fakt jenom průměr. Jak atmosférou, tak i filmařinou a hereckými výkony. Ani ten děj není bůhvíjak originální, celý je to ten thriller typu "někdo je posedlý/zamilovaný do někoho a unese ho", akorát s takovým dost úchylným prvkem a jen díky němu mě to nějak dokázalo zaujmout. Blbý zvrat v závěru (jestli jsem ho dobře pochopil) mé dojmy sice pokazil, nicméně na slabé tři hvězdy to naštěstí je tak jako tak. Ale mohlo to vypadat mnohem líp a též to mohlo být mnohem líp promyšlené. Slabé 3* ()

BoredSeal

Dovedu si představit, že film, kde se posedlý vztahový optimista a hrdá žena, která se jeho snu odmítá podřídit i v beznadějně submisivní situaci jako Helena, by v éře MeToo mohl sloužit jako solidní temná metafora k mužům nechápajícím nezájem atraktivních žen. Natočili ho ale v 1993 a režisérka z toho tématu nedokázala vykřesat dost zajímavého - vede jen diváka skrz pocit silné etické nevolnosti k nechtěnému sblížení a na závěr naservíruje tu nejdebilnější filmařskou výmluvu ze všech. K tomu sex není dost sexy a Sherilyn Fenn není Madonna nebo Sharon Stone v Basic Instinctu (zpomalená masturbace vody z trysek fontány nepomohla), ale postavu jinak pochopila dobře a Julian Sands hraje výborně zvráceně "zamilovaného" losera, který nějak nechápe realitu. Pro filmové vědce tu ještě naprosto příšerný Bill Paxton, který ze všech scén dělá nechtěně směšnou podívanou. Film bohužel vypadá suše, obsahuje příšerné zpomalovačky a i přes dobrou ústřední dvojici prostě postupně otráví tím, jak mohl být lepší v rukou někoho schopnějšího. ()

pufina

David Lynch by svojí dcerunku měl víc učit nebo spolupracovat na jejich filmech. Sice má film zajímavou myšlenku, ale závěr to celé zkazil. Děj je až přehnaně nudný a závěrový zvrat byl až moc předpovídatelný (jaká škoda).. Každopádně velké plus to má za herecký výkon Juliana Sandse, který se své role ujal báječně a byl až nechutně odporný, že kdyby mně amputoval nohy, tak bych se radši podřízla skleničkou než aby na mě sahal.. ()

HorrFi

Mohl to bejt celkem originální erotickej thriller nebejt několika hluchejch míst a toho konce, ale i tak zajímavej počin kterej za ztrátu času rozhodně nepovažuju.. ()

Raven0

Jak já ten film sháněl! Těšil se na něj! A ono to za tolik námahy nestálo. Ano, základní premisa je originální a správně ujetá... Hlavní hrdina Nick je zvláštní chlapík co má závažné duševní obtíže a který si ujíždí na docela zvláštních věcech... Ale tím to hasne. Zdálo se mi, že režisérka film nezvládla a z námětu toho moc nevytežila... ()

Angelic-77

Je vidět, že Boxing Helena byla prvním filmem Jennifer Chambers Lynch. Velice zajímavý příběh ale naneštěstí nedokázala zrežírovat tak přesvědčivě a důkladně, jak by asi ona sama chtěla. Natočit film o nějakých 18 let později, věřím tomu, že by ho dotáhla k dokonalosti. Filmu dominuje étericky krásná Sherilyn Fenn a vcelku přesvědčivý, nešťastně zamilovaný psychopat v podání Juliana Sandse, což je ale bohužel asi tak všechno, zkrátka to celé nějak nemělo šťávu. Pro mě nejslabší film Lynchové, na jehož shlédnutí jsem se paradoxně nejvíc těšil. ()