Without Warning

• USA It Came Without Warning (viac)

Pokud vetřelec narazí náhodou na skupinku lovců hluboko uprostřed lesů, obvykle je chytí a udělá si z nich nástěnnou trofej. Co ale neví, je, že jeden z lovců chce udělat stejnou věc s ním a oba se pokoušejí dostat toho druhého. (olinka2)

Anderton

Možno trochu priehľaná metafora toho, ako sa ľudia chovajú k zvieratám a ako by sa cítil človek, ak by sa ocitol na ich mieste. Ale prečo nie, koniec koncov s tým nemôže nikto nesúhlasiť. Rozhodne si viem predstaviť ešte béčkovejšie filmy, ktoré by si viac zaslúžili zapadnúť prachom, ako práve Without Warning. Atmosféru to má presne takú, aká sa dá očakávať od podobnej nízkorozpočtovky tohto obdobia, len ten chudák mimozemšťan sa mohol pre vlastné dobro trochu svižnejšie hýbať. Pokiaľ sa chcete zabaviť na mladom Carusovi, tak vo WW máte jedinečnú príležitosť. ()

Bloody13

No tak k Predátorovi to má hodně daleko, jedinou spojitost vidim ve vysokém emzákovi, kterého hraje Kevin Petr Hall. Without Warning si šlape vlastní cestičkou, sice poněkud přímočařejší, ale o to příjemnější. Postavy tentokrát neotravují zbytečnými komentáři, ženský zase neřvou jako hysterky. Největším plusem je kupodivu rozpočet: dost malý na kreativnější zrůdičky a masky, za to dost postačující na vytvoření slušné atmosféry. Plížení se kamery v lesích a mezi křovisky docílilo svého, a odhalení mimozemšťana až v samotném závěru (a to ještě ve tmě nebo v rychlých střizích) zapříčinilo neustálé napětí a očekávání z neznámého. Podle mě slušný sci-fi horor, kterému by však neuškodil nějaký výraznější nápad. ()

pepo

Päťdesiatkové B-čko natočené v osemdesiatych rokoch. A nemyslím to ako pochvalu. Tak ale aspoň to bola základná inšpirácia pre Predatora, takže to dostane bodíky navyše. Ako sa však v tomto filme objavil Palance a Landau vážne nechápem 4/10 ()

darkrobyk

Po dlouhých letech jsem už tolik nadšený nebyl. Přesto se jedná o příjemně průměrný sci-fi příběh o mimozemšťanovi-lovci, co sbírá lidské trofeje. Zajímavým nápadem jsou létající ozubené hvězdice s chapadélky, co se schutí pustí do své oběti, až krev a sliz stříkají. Mechanické efekty jsou vůbec podařené stejně, jako ztvárnění mimozemšťana. Ten je po vzoru Čelistí, Vetřelce a dalších snímků ukázán až v samotném konci. Celkový dojem kazí protahované dialogy v restauraci a hysterická Sandy, která by zasloužila vyfackovat a ne zachránit. Herecké výkony jsou až na výjimky mizerné... V německé distribuci uváděno pod přiléhavým názvem: Tajemství létajících ďáblů. ()

juta

Jo, trochu svým stylem lovu připomíná ufoun slavného Predátora, možná že se i ten trochu inspiroval, ale to nemění nic na tom, že film schazují pošetilé charaktery některých postav a jejich konání. Jako že zabijí šerifa a nic s tím pořádně nedělají? Relax man! :D ()

Rominator

Sandy a Greg se rozjedou s kamarády k vodě, ale vše nevychází podle plánu, protože se stávají nedobrovolnou kořistí pro lovce z vesmíru... Ani v době svého vzniku nemohl být tenhle film nějaká extra pecka. Létající přísavky nebyly špatné. Velkým zklamáním bylo to, že se mimozemský lovec (Kevin Peter Hall) nezdržel v záběru kamery déle, protože se na něho čekalo dost dlouho. ()

pornogrind

Without Warning je Sci-Fi hororovým Béčkem o šmejdovi z vesmíru pro kterýho lidi slouží jako trofeje. Loví je pomocí létajících hvězdic který člověku doslova vysají krev. Samotnej sběratel lidskejch trofejí(mimizemšťan) se v celé své kráse ukáže až v poslední 15minutovce čímž celou tu dobu udržuje diváka v napětí odkudže ty hvězdice vlastně lítaj. Není to sice nic extra ale jako taková jednohubka zcela dostačující. Slabší 3hvězdy. ()

hladass

Vzhledem k tomu, že jsem byl tímto kouskem v mládí nedotčen a všude se o něm píše jako předchůdci naprosto geniálního Predátora, má očekávaní byla poměrně vysoká... No, o Predátorovi nemůže být řeč, jediné, co mají tyhle dva kusy společné, je mimozemšťan v roli lovce, jinak nic... Ale i přes to jde v tomhle případě o docela zábavný kousek, který mohl být klidně klasickým lesním slasherem, nebýt mimozemšťana a jeho létajících ozubených přísavek, které z lidí vysávaly krev... Atmosféra je fajn, přehrávající herci docela v pohodě (teda až na hysterickou Sandy, ta je neskutečně otravná), hudba neurazí a nízký rozpočet tentokráte filmu spíše prospěl... Proto je škoda, že některé scény jsou zbytečně ukecané a samotný lovec na konci nic moc nepředvedl... No, ale co už, člověk se musí někdy spokojit i s málem a já byl v tomto případě docela spokojen... Jo a tvůrce obalu by zasloužil depilovat ksicht frézou... ()

LION-MR.T

Viděno na youtube. Přímo bych netvrdil,že se jedná o předchuce predátora. Tady máme létající hvězdice,které na lidském těle pulzují dobře a tvůrci vsadili na napětí a tak nejlepší na tomhle filmu je právě konec. Rozhodně musím pochválit stvořitele mimozemšťana,je dobře propracován a docela hodně realistický. Film má dvě části. Zabití v první části v té druhé to nestojí za moc a dlouhé dialogy hlavních postav,výběr staříků nebyl nejhroší,ale přesto se mi zdálo,že až příliš přehrávají. Hudba se výrazně povedla,spíše se jednalo o napinavé brnkající motivy,které pomáhají budovat atmosféru,jenž se skutečně filmu daří udržet,ale ty dlouhé dialogy nebo ty dlouhé scény ve,kterých se moc něděje,zvláště jakoby prostředek je výrazně ukecený,přesto konec je hnán dobře. Přece jenom je to předchůce Predátora,toho mimozemšťana hrál ten herec co hrál v obou dílech Predátora. ()

SOLOM.

Atmosféra již od prvních minut nasbírá celkem slušné tempo, které je navíc okořeněno i o několik zajímavých hlášek. Divák je v tu chvíli namlsán příslibem zajímavé podívané, která ovšem místy hodně skřípala. Především zato mohou i lehce prkenné herecké výkony všech zúčastněných. Co z toho, že se zde objevilo několik známějších tváří, když ani ty nebyly moc schopné předvést solidní výkon. Některé pasáže jsou navíc i dost nezáživné a zbytečně prodlužované. Tvůrci však i z tohoto dokázali vždy po nějaké chvíli celkem zdatně vybruslit nějakou další povedenou scénou. Dokonce jsem si začal i myslet, že mě čeká vrcholové finále, protože v tu chvíli začalo napětí opět stoupat směrem vzhůru, jenže samotný závěr mě docela zklamal. Přece jenom jsem očekával větší odvaz, než se mi nakonec dostalo. Pořád jsem doufal, že se vetřelec ukáže v celé své parádě nějakou pěknou akcí, ale když už byl konečně vidět, tak celou dobu stál jak kus dřeva. Tímhle si to u mě pánové pohnojili ještě o trochu víc, než tomu bylo u toho otravného pobíhání z místa na místo. I tak si však myslím, že tenhle kousek určitě stojí za pozornost. ()

corpsy

Prvá tretina dejom pripomína klasický slasher. Už len čakáte, či sa odniekiaľ z húštiny nevyvalí Jason, spoza skál nevyskočia deformovaný kanibali a napínate uši, či niekde nepočuť rev Leatherfaceovej motorovej píli. Avšak omyl. Táto časť má akú takú atmosféru, zvyšok je len nudný blábol, kde najväčšiu hrozbu predstavuje šialený bývalý vojak v podaní Martina Landaua a nie mimozemšťan, ktorý si na našu planétu prišiel zaloviť. Dočkáme sa ho až v posledných 15 minútach a to tiež len na pár záberov. Takže, nič moc. ()

ledzepfan

Roztomilé béčko s nádechem céčka-shlédnuté v nostalgicky laděném VHSkovém ripu...Je to přiblblé až běda a ti mladí herci jsou nehorázné dřeva, ale kdyby se vypustilo pár nudných scén, byla by to v podstatě hezky zábavná a vtipná podívaná.. ()

topi

Béčkový sci-fi horůrek, který brzdí nízký rozpočet a kolikrát fakt dementní jednání postav. Ale kašlat na to, svoji atmosféru si Without warning buduje pečlivě a v nočních záběrech je opravdu zlověstně a znepokojivě efektivní. Nejsilnější scény jsou v opuštěné chatě, kde dvojice Greg a Sandy čelí neznámému vetřelci. Zajímavou roličku chlápka v baru si střihl Neville Brand, známý jako šílený zabijácký magor a majitel hotel z filmu Eaten alive z roku 1976, nebo klasik v převlecích filmových monster Kevin Peter Hall, zde hrající aliena. Hodně důležitou roli hraje mistrovská kamera Deana Cundeyho, jehož filmografie mluví za vše. Without warning je v rámci žánru sympatický počin, škoda jen, že se na maskách a efektech nezapracovalo lépe. Svým způsobem by tak mohl snímek získat kultovní status. ()

honajz2

Pořád přemýšlím, jestli dát silné 3* nebo slabé 4*. Je to osmdesátkové béčko, ale dost příjemné, a s hutnou atmosférou, o které by se většině dnešních hororů mohlo jenom zdát. Sice to začne tak, že skupina studentů jede někam k rybníku u lesa, což je snad nejklasičtější hororový začátek, ale příjemné je už jenom to, že ti studenti jsou celkem sympatičtí. U toho rybníka pak taky dlouho nevydrží, navíc zde SPOILER polovina studentů zemře v první půl hodině KONEC SPOILERU, což mi přišlo poněkud nečekané. A i když se v průběhu film stane pár blbostí, pořád to nemění nic na tom, že je to fajn horor. Líbil se mi i ten jeho způsob zabíjení, kdy střílel nějaké hvězdice s přísavkami, které pak vycucávaly krev z obětí. I ten jeho vzhled ušel a jak říkám, béčko je to dobré. Já nakonec ty hodně slabé 4* dám, protože jsem se u toho nenudil a mělo to silnější atmosféru, než většina současných hororů. ()

rogerkint

Celkem zábavná spojka mezi Texaským masakrem motorovou pilou a Predátorem. A scéna s křeslem, otevřeně citující (vykrádající?) Psycho je luxusní:) ()

C0r0ner

Nástup emzáka špičkový, nicméně se odehrál v posledních pěti minutách. Do té doby to bylo takové padesátkové se vším všudy, což může být někdy fajn, ale v tomto případě nic moc. Atmosféra ale občas slušná, takže dohromady takový normální průměrný film. 60% ()

majo25

Filmu dominujú 2 aspekty - herecká charizma Jacka Palancea a záverečná atmosféra s loviacim alien návštevníkom. Práve kvôli týmto by som film odporúčal. Zbytok je o partii mladých ludí, ktorí stále pre niečím unikajú + nejaké slabšie gore efekty a dobré masky. Spracovanie je nevalné (až na spomínané masky), ale atmosféra určite zaujme. Hodnotenie: 60% ()

A.L.E.S.

Jak někdo tohle může považovat za předchůdce Predátora? Vždyť je to úplně jiný film. Společného mají akorát to, že tam vystupuje mimozemšťan. Myšlenka je dobrá, ale k dokonalosti tomu chybělo víc toho mimozemšťana, bylo tam někdy až moc kecání. Ale ty hvězdice byly skvělé. ()