Geriho hra

Jan Pinkava

Scenár:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

T-pack

Geri je opravdu zábavný děda. Nemusíte mi věřit hned, ale uvěříte mi okamžitě, jakmile ho shlédnete hrát šachy na podzim v parku. Samotného jen se sebou. Je to děsivě vtipné a kdyby to snad nestačilo, má to také dokonalou pointu. Stále nestačí? Je to také špička veškerých animačních pohoří světa. Zkrátka dílo, které by zasloužilo oscara :p ()

terunka003

Naprosto krásné, malované, vybarvené, vtipné a radostné. Na tomhle snímku není absolutně co rozebírat, je to skvělý "gag", jak nazval můj kamarád a já ještě dodávám - chuť ze života a opravdu radostné stáří plné her. ()

gjjm

Člověk, který hraje šachy sám se sebou je tak otřepaný námět... Perfektní animace (málem jsem napsal herecký výkon), ale na Pixar celkem standart. Pěkná atmosféra a závěr se zuby, ale děj je dost nepovedený. Viděl jsem lepší a vtipnější kraťasy. ()

uiu

Jako prezentace vývoje animace studia Pixar v roce 1997 dobré, ale hodnotit tento kraťas na úrovni filmu, kdy celé 4 minuty dědula hraje sám se sebou šachy? To nemyslíte vážně :) ()

rudeboy

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že tých 93% (13.6.2011) je ťažko nadhodnotených. Český pôvod režiséra pravdepodobne dosť zavážil, lebo inak si neviem predstaviť, že iba tak malému počtu ľudí prekážalo to kostrbaté vyvrcholenie šachovej partie. A možno som divný len ja :) Kraťas je to príjemný, ale podľa mňa sú aj omnoho lepšie a nie je ich málo. Preto len za tri. Film nájdete tu: http://www.youtube.com/watch?v=dnGBuhu6Txc&feature=player_embedded ()

lennyd

Sám sobě největším nepřítelem aneb šachová partie o jednom dějství. Nádherný animovaný kraťas z dílny Pixaru, ne náhodou oceněný Oskarem za krátký animovaný film. Jediné čeho u tohoto animáku trochu lituju (samozřejmě kromě toho že je to jen krátký animovaný film) je to, že je zápletka vyzrazena tak brzy. Dokázal bych si představit mnohem lepší odhalení .. Ale i tak, naprostá bomba.. ()

dANo

Nádherný počítačovo animovaný krátky film, kde jeden strašne milý starček hrá šachy proti sebe samému. Vynikajúca realizácia a ešte lepšia pointa. Zaslúžený oscar a kopec ďalších ocenení. ()

VanTom

Vynikající nápad, skvěle zpracovaný v perfektní animaci. Zasloužený Oscar, když si stařík na konci nasadí zuby a vychutnává vítězství, užívám si to s ním. :-) ()

Master19

Trochu se mi zdá, že ta údajná genialita je téhle mikrokomedii tak trochu podsouváná. Prostě, že neměla takové ambice, nemá v sobě žádnou světobornou myšlenku, neposadí diváka na zadek... Nicméně to nic nemění na tom, že je to pěkně a chytře udělané. ()

Krosmen

Grimasy Geriho a především jeho "protihráče" jsou vynikající. Vtip a originalita tomu nechybí a potěší i zlaté české ručičky, které v tom mají zlaté české prsty. Jen houšť! ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (viac)