Geriho hra

Jan Pinkava

Scenár:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

easaque

-5* Nostalgicky si musím zavzpomínat na jeden z prvních kraťasů vytvořeným přes počítač. Tento nám přibližuje šachovou partii, kterou si děda rozdal sám se sebou. Dobrý nápad, jemný humor a pointa, která nezklame... to jsou devizi, které fungují i po letech, když se animace už mnohokrát zdokonalila. Nakonec dám Pinkavovi plný počet hvězd a budu doufat, že až budu v důchodu, tak budu mít tolik smyslu pro humor jako Geri :-) Asi tento kraťas už většina zná a tak doporučím zejména mladým, ať si prohlédnou jak vypadala prehistorii animace. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Rocky88

Velice vtipná a animačně propracovaná záležitost o jednom dědulovi a jeho šachovém protějšku. Škoda jenom té pointy, která mi až tak zábavná nepřišla. ()

Tsukikage

Opravdu nádherné, srdce se mi dme pýchou, že to udělal Čech. Opravdu skvostný nápad, který, doufám, ukazuje jasné kvality našeho národa. Co víc se dá říct? Oscara si plně zasloužil. ()

DruidKarel

891. hodnocený film: Kraťoulinký snímek z dílny českého režiséra o nerozhodnosti staříka, který šachový tah má provést. Nebylo by na tom nic tak zvláštního, kdyby onen stařeček nehrál šach sám proti sobě. 4* a to není vůbec špatné. 4* ()

C0r0ner

Minimalistická genialita Jana Pinkavy je v pouhých čtyřech minutách ukázána tak mocně, až se člověk diví, že další šanci dostal až u Ratatouille, kde se opět předvedl neskutečně. Geri je milý důchodce (ač trochu schizofrenní), který bezesporu dokáže vyloudit úsměv na každé tváři. 100% ()

ic

První z dnes již rozsáhlé řady krátkých filmečků pixaru. Na rok 1997 úžasná animace, oceněná i oskarem. Pokud jste neviděli, určitě shlédněte asi minutu a půl dlouhou ukázku v rozlyšení 320 x 181 pxl ve formátu quick time stahovat můžete zde (pixar.com 10MB), rozhodně to stojí za to. ()

MarekT

Má to nápad, vtip a krásně znějící francouzské šansony. Ale zároveň také to trvá jen čtyři minuty, což bych vlastně považoval za důvod, proč dát pět hvězdiček. Mimochodem film na mě pomocí této kombinace působil tak příjemně, že jsem si ho asi čtvrt hodiny po prvním shlédnutí pustil ještě jednou, a myslím, že u dvou podívání nezůstane. ()

otík

Naprosto dokonalý a podle mně naprosto nejlepší pixarovský kraťas od Čecha Jana Pinkavy. Je to dokonalé po animační, tak i dějové a humorné stránce. ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (viac)