James Shannon (Peter Ustinov), starý otec Jimmieho Shannona (Chris O'Donnell), bol čudák - a nestálosť jeho vnuka mu vždy liezla hore krkom. Keď zomrel, zanechal Jimmiemu ten najzvláštnejší závet, o akom ste kedy počuli... Jimmie totiž zdedí 100 miliónov dolárov – ale len ak sa ožení a zostane ženatý najmenej desať rokov, pričom počas prvých piatich rokov má splodiť potomka! Svadbu musí stihnúť do svojich 30. narodenín, čo je už... Zajtra! Zhodou okolností však Jimmieho po troch rokoch známosti opustila láska jeho života Anne Ardenová (Renée Zellweger), a teraz má len 24 hodín na to, aby sa s ňou buď udobril, alebo si za ňu našiel adekvátnu náhradu. Zatiaľ čo prvá možnosť neustále naráža na prekážku v podobe odmietavého mlčania adresátky, predo dvermi sa už začínajú hromadiť húfy nových kandidátok. Milionára na ženenie predsa nenájdete na ulici každý deň... (TV Markíza)

joora1

Tak takhle si romantickou podívanou nepředstavuju.Film prakticky o ničem, jeden nesmysl vedle druhého. Příbeh o tom, jak si jeden chlápek nejdřív nechce, pak chce, pak zase nemůže vzít Renée Zellweger .Nakonec, protože se musí oženit, aby dostal peníze, chodí od jedné ženy ke druhé a přemlouvá jí na svatbu. Aby toho nebylo málo jeden kamarád mu dá inzerát a najednou ho nahánějí ženy ve svatebních šatech po celém městě. Slátanina bez humoru, ale odpad bych tomu nedával. ()

golfista

Ani poměrně slušné obsazení včele s Renée Zellweger nemohlo zachránit tuhle slátaninu. Pokud chcete romantickou komedii, porozhlídněte se jinde ! ()

Shit

Neni to nic co by si stálo zapamatovat, ale rozhodně tomu nemůžu upřít, že sem se u toho vcelku pobavil a dvojice Chris O'Donnell - Renée Zellweger je příjemně fajn. ()

JohnnyD

Úvod naznačuje, žeby z toho mohla byť rádobyvtipná romantická komédia (prológ s mustangmi), ale zvyšok je o niečo lepší (napríklad scéna s odhalením pravého významu ruží je skvelá). Film má dobré tempo - tak prvá polovica, kde Chris naháňa Renée, tak aj ostatok, kde Chrisa naháňa mesto. Casting sa vydaril. Chris O'Donnell je skvelý a Renée púta na seba pozornosť v každom okamihu. Taktiež malá rola Jamesa Cromwella je výborná, i keď za celý film takmer nič nepovie. Záver bol nerealistický a plný účelovsti a klišé - ale to nevadí, veď to je preboha romantická komédia. ()

Boogeyman

Vcelku zajímavá romantická komedie, která ne že by byla přímo vtipná, rozhodně je ale zábavná. A to především zásluhou velkého počtu různých pestrobarevných postav potenciálních nevěst. Chris O´Donnell sice není typ, který sám utáhne celý film, ale tady je jeho nevýraznost a bezcharismatičnost spíše plus, kdy ho mohou bejvalky, které se snaží přimět k zištnému sňatku bez větších problémů odmítat a vy se jim vůbec nedivíte. Ale nemá smysl tu nějak rozebírat odpočinkovou kravinku. ()

Snorlax

Mám za sebou druhý pracovní víkend, tak jsem se rozhodla, že vypnu IQ a zapnu televizi. Obé jsem splnila a jukla na mě Renée Zellweger. Neb ji mám ráda, rozhodla jsem setrvat u obrazovky. Jelikož jsem opomenula zapnout IQ, zcela spořádaně jsem zhlédla celý film, aniž by mne kterákoliv pasáž urazila. Pokud ho chcete sledovat, doporučuji zvolit obdobný postup jako já. ()

kingik

Celkem zábavná komedie, od které je lepší nic nečekat, a ono to přijde prostřednictvím originálního scénáře a příjemných hereckých výkonů. Bohatý dědeček pro svého vnuka po sobě zanechal poněkud svéráznou poslední vůli. Testament sice obsahuje zdědění pohádkového rance peněz, ale taky stanovuje určité podmínky pro jeho vyplacení. Jenže sežeňte nevěstu během lhůty 24 hodin než oslavíte třicátiny. Smůla v tom, že dědice právě opustila jeho přítelkyně, a tak bude muset narychlo sehnat nějakou exkluzivní ženu, kterou požádá o ruku. Jak si s tím hrdina Chris O´Donnell poradí, je relativně zábavné, obejde bezpočet potencionálních adeptek. Nakonec však před jejich početným houfem sám vezme nohy na ramena. Zázraky nečekat, méně vtipů není na škodu a výběr nevěst je opravdu bohatý. Každý si vybere. Jen ta romantika se tam jaksi už nevešla. 60% ()

pm

Jedna * za film, druhá za dojemnou a lidsky opravdovou scénu s Jamesem Cromwellem na loďce. Jinak čiré zoufalství. ()

Slarque

Přiznávám, že až při závěrečných titulcích mi došlo, co je vlastně s tímhle filmem špatně. Natočit romantickou komedii podle klasické grotesky je prostě blbost. Chlápek, který by si vzal doslova kohokoliv, mi nepřipadá romantický ani omylem a moje oblíbená Renée tentokrát také nepředvedla nic, kvůli čemu bych si film měl pamatovat. ()

WANDRWALL

Když můžou se svatby utíkat nevěsty, tak proč ne i ženichové? Než se špatně oženit, potom je lepší utéci od ženy nepořádné. ()

klerik

Poriadna blbosť s chudučkým scenárom a okúzľujúcou Renée. O'Donella nemusím, ale tu ma celkom pobavil. Kedže sa dalo na filme zasmiať vyškriabal sa na 3*. Škoda, že to "krásne" požiadanie v závere vyznie len o trochu lepšie ako to prvé... ()

Gary

Komedie s nevyužitým potenciálem si zasloužila hlavně lepšího režiséra a možná i scénáristu lehce nakopnout. Jinak herci jsou naštěstí v pohodě a DíkyBohu za Renée. Škoda za trapný konec s nevěstami. ()