Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

Bezda22

"Pomsta není všechno, ale skoro všechno". Mám rád tyhle filmy. Kšefty, podvody, vychytralý podvodníčci. Když se tohle zabalí do dobrýho příběhu a obsadí hereckejma esama, tak musí zákonitě vzniknout parádní dílo. A to tady prostě vzniklo. Hrozně příjemnej film, k tomu hudba která tu příjemnost krásně dokresluje. Nemůžu jinak než na 5 hvězd. ()

.killer.

Nádherná ukázka geniálního, ale přitom tak krásně jednoduchého filmu! Brilantní dvojice v hlavní roli je jen třešničkou na dortu! ()

denulik

Ten film sa ťahal ako žuvačka. Čakala som legendárnu krimikomédiu, z ktorej údajne vychádzal Soderbergh pri Dannyho jedenástke, ale humor som v ňom nenašla a tempo bolo ako pre domov dôchodcov. Žiadne napätie, žiadne sympatie k postavám a žiadny záujem o finále. Remeselne pekne natočená nuda. ()

Maniik88

Strašne pohodový film, s krásnou atmosférou z 30-tych rokov. K tomu dvaja najväčší sympoši, pekná hudba a výborný príbeh. U mňa jasných 5* a jeden s najlepších zlodejských filmov, strihnutých mafiou a komédiou. 100x lepšie ako Dannyho 11 a iné dnešné filmy podobného razenia. ()

Marcos

Jak dostat bose Lonnegana, když vám zabije vašeho parťáka Luthera? Vše by vyřešilo ho sejmout, ale proč ho radši neoškubat jako slepici. K tomu bude potřeba geniální plán, který vám pomůže uskutečnit mistr v oboru Henry Gondorf. Dále pak třicet chlapů plus jedna falešná sázková kancelář a váš podraz promyšlený do posledního detailu může začít. ()

Milda003

Mám chuť napsat něco jako "nic novyho, zapletka klasicka" nebo podobný hovno, ale když si člověk uvědomí že je to přesně naopak, že tenhle film je průkopník "podfuků", tak nemůže říct půl slova.. snad jen ze že soundtracku mně bolí květák jak po tři dění chlastačce ()

hazdrova

Dokážem si predstaviť, že tento film musel byť v tom čase pecka. Dnes už je to skôr klasika a nie film, ktorý si pozriete so zámerom vidieť niečo iné, nové, nevídané. 3,3* ()

Brooks

Heist pohodička s očarujúcou retro štylizáciou a najikonickejšou buddy dvojicou strieborného plátna. V každom momente vkusná, inteligentná a vypointovaná zábava made by Hollywood. Pohodová nálada, legendárny hudobný motív, elegencia dobových kostýmov, atmosféra zafajčených barov, preplnených herní, tmavých uličiek. Súhra ústredného dua, k akej sa dnes už nikto ani nepriblíži. Skvelá rola pre Roberta Shawa. Prekvapivá pointa okolo postavy servírky. Osobne mi na Podraze prekáža nevyrovnanosť suverenity medzi Redfordom a Newmanom, kde prvý menovaný má omnoho viac priestoru, upozadenie ostatných účastníkov lúpeže a občasná okatá hra na efekt, chyby vďaka ktorým budem mať vždy radšej tú druhú spoloprácu legendárneho tria. Tam si to všetko sadlo úplne dokonale. ()

J.e.r.e.c

Těžko Podrazu něco „objektivně“ vytýkat. V tom, o co se snaží, prakticky nemá chybu (jen ta linka se servírkou mi nějak nedávala smysl) a nakonec se těm elegantním podrazákům podařilo převézt i mě, za což jim uděluji čtvrtou hvězdu. Ale kombo svého času ultimátních hollywoodských hvězdářů Redford-Newman mi prostě nic neříká. Oba mám, stejně jako třeba Eastwooda, daleko radši až v těch dědkovských rolích. 71 % ()

papadoce

Podvodničkárska klasika s dvoma sexsymbolmi svojej doby. Film nemá žiadny niagarsky spád, ale zato má ľahkosť, krásne stvárnenú dobu tridsiatych a sympatických hrdinov podvodníkov. Je to klasika, ktorá si pred 50timi rokmi isto zaslúžila viac ako len moju štvorku. Za precízne prepracovaný scenár a tú ľahkosť tých 80% však rád udelím. ()

Knor

Krásně stylová věc a velice příjemná podívaná s chytrým scénářem a dokonalou dvojicí Redfordem a Newmanem. Film pro zlepšení a zpříjemnění nálady. ()

Zdenda

Tak ja se pripojim a taktez poznamenam, ze se jedna o dalsi vynikajici spolupraci trojlistku Hill, Redford, Newman... Co se me tyce mam radsi Butche a Kida a abych to dokazal davam tomuto snimku o jednu hvezdu mene... Co se tyce hodnoceni filmu: vynikajici scenar je zde podporen opravdu zajimavymi hereckymi vykony.. Nejsrandovnejsi je sledovat herce v roli, kde (si) maji hrat :) ()

LukeSharp

Prostě klasika.Dokonalý,rafinovaný plán jak okrást jednoho hnusného a zákeřného zbohatlíka.Celý film jsem doufal že se to dvojici Redford,Newman povede.Zklamán jsem nebyl a odnesl jsem si vynikající filmový zážitek. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)