Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Milky.

Až překvapivě newesternový western s jednoduchým příběhem a neuvěřitelně sympatickými hlavními hrdiny. Velmi příjemný film. ()

Movie Gourmet

Stará westernová klasika s dvojicí Newman-Redford, které to na plátně výborně funguje. Nezapomenutelná filmová melodie "Raindrops Keep Falling on my Head" od B.J. Thomase a scéna s jízdním kolem a Butch(ův) a Sundance(ův) seskok ze skály do malé říčky hluboko dole. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Yardie

Velice povedený film. Nemám westerny nějak extra rád, ale tohle se povedlo. Ústřední dvojice je výborná - skvělé slovní přestřelky, chemie funguje a všechno klape. Námět je v pohodě, pěkně se na to kouká a baví to. Uteče to jak voda, člověk je chvíli napjatý, chvíli se baví a každopádně si to užívá. Povedené! Howgh! ()

Matt Raider

Western, který se mi nevryje do paměti až tak svým příběhem, jakožto více parádníma scénama (ať už to je svlíknutí Katharine Ross za pomocí pistole, ježdění na kole nebo konec s Austrálií) a ústřední dvojkou, která se prostě pro filmová plátna narodila. "Hej. Co to děláš?" - "Kradu ti ženskou." - "Vem si ji. Vem si ji." (72%) ()

Oxymoron

I když western není zrovna můj rendlík fazolí, Butch a Sundance jsou jedna velká výjimka. Tenhle film totiž ani nejde zavrhnout, když v něm hrají takové dvě charismatické hvězdy. Jo, jsou to sice zločinci, ale fandíte jim od začátku do konce - do chytře natočeného konce, který zbytečně neprolívá krev a přitom všichni vědí, co se stalo. ()

jilda

Nádherný film, Scéna jak Paul Newman bojuje o velení v bandě kopnutím mezi nohy mě vždy rozesměje.V jednom dokumentu ukazovali vesnici, kde opravdoví Butch a Sundance vystřelili naposled, ta filmová byla mnohem hezčí.Titulní písnička je krásná, celkově super film s velesympatickými bandity ()

hell_boy

20. místo mezi nejlepšími filmy všech dob pro film který podle mě neobstojí ani v žánrové konkurenci. Celý snímek byl pro mě jedno velké zklamání, neboť kromě dobře zahrané sympatické ústřední dvojice nenabízí zhola nic. Příběh je tuctový a slabý i na western, film navíc postrádá jakoukoli atmosféru, tempo je podobné rychlosti slimáka na rozpáleném asfaltu a k tomu si ještě pan režisér dovolil přidat několik neuvěřitelně utahaných vsuvek (projížďka na kole, stěhování do Bolívie,...). To všechno ještě podbarvuje zcela nevhodná a špatně zvolená hudba, která se na divoký západ hodí asi jako Metallica do pohádky. Při vzpomínce na hudební doprovod Sedmi statečných nebo Tenkrát na západě, jsem jen smutně (a znechuceně) kroutil hlavou. Mé hodnocení bude asi vypadat mezi tou záplavou pěti hvězdiček směšně, ale já nemůžu výš než na 2. ()

thunnus

Už jen za ten konec a za tu krásnou píseň bych dal čtyři hvězdičky. Skvělé dialogy (hlavně ty španělské :-), skvělé herecké výkony, správná akce, skvělá celková atmosféra, skvělý film. Velice lituji toho, že jsem tenhle skvost viděl jen v čj. S titulkama to musí teprve být zážitek. Možná taky trochu chybí nějaký titulní záporák, ale to taky odpustím. ()

hnkflknk

Na to, že nemám westerny až zas tak v oblibě, tak tenhle mě příjemně potěšil. Nejvíc to bude tím, že to není natočeno tím tradičním způsobem (dobří hoši, zlí hoši). A neni to tak "drsňácký" jako v ostatních westernech (tim myslim hlavne westerny Sergia Leoneho), což si myslim, že je tady v tom případě ku prospěchu věci. ()

Furmi

Westerny tochto typu (viz Hodny, zlý a ošklivý) sú mi strašne proti srsti. Nedokážem vystáť komediálne prvky vo Westerne pretože tam proste nepatria a kazia atmosféru filmu. Mimo toho ma Butch Cassidy a Sundace Kid ani nejako špeciálne neoslovili. Stačí raz pozrieť a do budúcna dať ruky radšej preč. ()

Salmayo

Westerny zrovna nepatří do mého oblíbeného šálku, proto jsem tento + 2nejslavnější doposud vynechával. Tento ovšem nebyl tak nudný jak jsem očekával, ba naopak, Butch i v těch nejhorších chvílích neustále vtipkoval. Viděl jsem ho dávno, snad v 10ti letech a pamatoval jsem si jen ten seskok, teď určitě nezapomenu na báječnej konec. "Však ona se mu zlepší nálada až vykrade pár bank." ()

Gagner

Přemýšlel jsem, zda čtyři nebo pět hvězd, ale závěrečná scéna mě přesvědčila o nejvyšším hodnocení. Pozitivně hodnotím i stopáž, která by na jednu stranu mohla být i delší, kdyby se dal prostor cestování do Bolívie, ale nápad s fotkami se mi líbil. Mezi další scény na zapamatování stojí také mnohokrát zparodovaná jízda na kole, či skok do řeky. Ve srovnání s Leoneho westerny však lehce zaostává. ("Tenkrát na západě" a "Hodný, zlý a ošklivý" si zaslouží hvězd šest ;)) Ve filmu vám nakonec příjde, že ti "zlí" jsou vlastně chudáci bankéři, policisté, vojáci a ostatní slušní lidé :)) ()

JK-Stinger

Parádní westernová stíhací jízda. Napětí, vtip a sympatické duo banditů na útěku. Když si vzpomenu na první přepadení Bolivijské banky, kdy Butch čte z taháku španělsky "Ruce vzhůru..." atd., popadám se za břicho. Vše završuje parádní konec, který utíná lavinu vzájemného komického špičkování obou ústředních es. Právem jeden z nejlepších westernů všech dob. ()

ursinko

Čistých 6*. Tí chlapi sú neskutoční borci. Obrovská radosť sledovať ich. Vďaka Paul a Robert. A Ragtime doma tiež občas znie a dcérka naň tancuje. Raz si možno zhliadne aj film. ()

Maryinka

Jeden z nejkrásnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Vtipný, zajímavý, se skvělou hudbou, krásnou přírodou a skvělými hlavními představiteli. Opravdu překvapení, čekala jsem nudný western... ()

Murphy722

Připomínalo mi to mě a mého nejlepšího kámoše. Ne že bychom vykrádali banky a stříleli nekalé živly, ale ty legrácky, popichování a hecování by tomu odpovídalo. Redford s Newmanem vytvořili opravdu nezapomenutelnou dvojku, která okouzlí snad každého kdo tento film zkoukne. Jméno Burt Bacharach jsem znal jen z filmů Austin Powers, kde jej kouzelně vždy uváděl Mike Meyers. A vidím, že na jeho muziku se chvíli zaměřím. Úžasné kouty Ameriky, které oba dva pánové projíždějí na koních ve mě taky zanechali jistý chtíč se do nich časem podívat. Nu a konec? Co více dodávat....... ()

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman