Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

karlos-rio

další film z top , který mě moc neoslovil a ani nenadchnul, mám problém film zařadit do nějaké kategorie snad western komedie? ale bohužel to není ani jedno ani druhé, a to je hlavní problém, přitom to mohl být výborný western,ale takhle si opravdu bankovní lupiče na divokém západu nepředstavuju ()

BAADRAAM

Krasna priroda, hudba, sympaticti herci...Byt by to mozna stacilo na plny pocet bodu, budu hodnotit o stupen mene. Kazdopadne se jedna o jeden z nejlepsich westernu, i kdyz na mne osobne jako western ani nepusobil, ktery kdy byl natocen. Co se tyce finale, nezbyva mi nez uznat, ze byl opravdu povedeny. CO MI VSAK ASI UTKVI V HLAVE JE SCENA, JAK SE PAUL NEWMAN PROJIZDI NA KOLE. ()

quasar

Film natočený v roce kdy jsem se narodil. Western, kde padouši dostávají lidštější podobu a kde se humor snoubí s tragikou. Film, kde režiser dokázal využít potenciálu dvou hlavních postav. Co víc dodat... ()

Wolfface

Western plný příjemné ironie a humoru.Sympatická dvojka Butch a Sundance a jejich útěky před spravedlností.Poslední záběr je legendou,strhující a efektní závěrečná přestřelka,která tomu předchází.Filmu by slušelo více Oskarů. ()

elanista1

Scena s bicyklom je bozska, na to sa nezabuda, a tiez originalny koniec,pre mna ale dost nevyrazny film. Uz neraz sa mi stalo ze mi cely film skurvil cesky dabing, toto bude asi tiez ten pripad, cesky dabing uz nikdy! ()

Formanovec

Legendární film, legendární dvojka Newman-Redford, legendární hudba, legendární režie, legendární hláška "Who are those guys??" !! Proč ten film musí vždycky po 106 minutách skončit? Proč? ()

Dextwer

Westerny z období 60. a 70. let patří k tomu nejlepšímu, co spatřilo světlo světa. Tahle sympatická herecká dvojička stvárnila příběh Butche a Sundance s naprostou dokonalostí a hereckým úmem. Paul Newman s typicky sympatickými pohledy a úsměvy rozpálí jakoukoliv ženu u televize či v kině. Film je postavený na dvou postavách a bohatě to stačí. I přesto, že jsou to zloději a vlakoví lupiči, tak jim každý divák ve skrytu duše fandí, ať ze všeho vyváznou. Jak to dopadne? .... Zajímavosti: * Místo Newmana mohl hrát i Marlon Brando * Roli Butche mohl hrát i Dustin Hoffman * Ve filmu zemřelo celkem 30 lidí * Původní název filmu byl "Sundance Kid a Butch Cassidy", protože roli Sundance měl hrát Steve McQueen jako větší hvězda, když vypadl a jeho místo zaujal Paul Newman, bylo pořadí vyměněno * Pozoruhodné je minimální využití hudby. Přestože se píseň Burta Bacharacha "Raindrops Keep Fallin' on My Head" stala hitem, ve filmu zní hudba celkově pouhých 12 minut * Skutečný název gangu Butche a Sundance byl „The Wild Bunch.“ Když však o několik měsíců před natáčením použil Sam Peckinpah tento název pro svůj nový film, byl název gangu změněn na „Hole in the Wall * Ještě než Butch a Sundance zakotvili v Bolívii, strávili nějaký čas v Argentině ve městě Cholila * Americkým filmovým institutem dosazen do žebříčku 100 Nejlepších filmů všech dob na 73 místo a zároveň také na 7 místo mezi 10 Nejlepšími westerny * Film získal Oskary za scénář, kameru, hudbu a píseň. Hodnocení: 90 % ()

moviepill

Výborný western s bezva hláškami a príjemným hudobným dofarbením. Potešila ma práca kamery a to kolorovanie. Avšak film má dva úseky, ktoré pôsobia trochu nudne a brzdia celkový dojem. Preto 4*. Ale je to legenda, to uznávam. ()

sunjata

Od prvních sekund, od prvního záběru na newmanova Butche je jasné, že se jedná o výjimečný film. Skvělé kompozice obrazu, skvěle volené lokace, hudba tak akorát. A zase se straní desperádům ... Zajímavý psychologický fenomén. Proč vlastně? Snad, že ti bandité pro nás představují esenci svobody, vymanění ze sociálního řádu, který nás jako jho sráží do kolen. A ta závěrečná scéna! Doufají nebo jsou smíření? ()

BenchPress

Newman - Redford. Škoda, že tahle dvojka spolu natočila tak málo filmů. Podle mě je to jedna z nejlepších dvojich na filmových plátnech v historii. První půlka filmu mě hrozně bavila a žasl jsem nad skvělým scénářem, ve kterém se hlavní dvojice snaží utéct pronásledovatelům. Druhá půlka už mě zase tolik nebavila, v té první mi přišlo více akce. Pod 4 hvězdičky, ale nejdu ani omylem. Skvělá hudba. 4/5. ()

blondboss

"Sundance, keď ma tu utopíš, tak ťa prisámbohu zabijem." Aj takéto zaujímavé hlášky padali v tomto teraz už legendárnom filme, ktorý je akýmsi prechodom medzi klasickým westernom a dobrodružným krimi. Paul Newman a Robert Redford vo vrcholnej forme šarmom a dôvtipom ukázali, na aké herecké skvosty boli šesťdesiate a sedemdesiate roky minulého storočia bohaté. Hviezdičku dole dávam hádam len za to, že western nie je veľmi môj šálok kávy. 80 % ()

Bumerang

No, nebyla to paráda? Mít kamaráda na život a na smrt, "dělit" se s ním o jednu učitelku a užívat si života? Pravda, zrovna to nedopadlo, ale i tak... Každopádně pohodovější dvojku lupičů neznám. Ruku by si s nimi mohla podat jen dvojka podobných sympaťáků z Podrazu (čím to? :-) ) ()

darebacek

Na to, že to je tak známý a všemi propagovaný western, tak mě celkem zklamal, příběh podivný, akce i humoru bylo ve filmu velice málo, spojení Newman - Redford mi spíš sedlo v Podrazu. Všechno naštěstí trošku zachránil ne moc dobrý konec. 60 % ()

sysyphus

George Roy Hill to citi podobne ako Etta Place - s radostou sprevadza hrdinov pri vsakovakych peripetiach, len ich nechce vidiet umierat. Nevsedny westernovy zazitok plny napadov, necakaneho humoru a ludskeho tepla, ktoreho nepriame naznaky nachadza Radek99 aj medzi hlavnymi hrdinami. Radku, znáš to: proti gustu, ... sa medze nekladu. Ked to vsak chces mat explicitne, tak doporucujem Skrotenu Horu. :) Film stoji za pozornost z mnohych dovodov, ktore tu uz boli viackrat spominane. Mna vsak vzdy najviac zaujme ambicia hlavnych postav unikat pred zakonom do krajin, ktore nie su v priamom susedstve so Spojenymi Statmi. Uz len za tieto pre kovbojov netypicke znalosti geografie si Butch Cassidy a Sundance Kid zasluzia plnych pat hviezdiciek. :) ()

Bercuss

Poslední dobou jsem začal projíždět westernovou klasiku a tím se dostal k několika skvostům světové kinematografie. Ale zrovna u tohoto snímku nějak nemůžu pochopit, jak se z něj tak oceňovaný film stal. Určitě to jako není špatnej snímek, o tom žádná, ale k dokonalosti mu pro mě něco chybí. Zatím po všech stránkách jasně vede Hodný, zlý a ošklivý. Uvidíme co přinesou další westerny. ()

lobo87

Krásny film o priateľstve. Western, v ktorom prevažujú črty komédie. Celým filmom sa nesie pozitívna príjemná atmosféra. Spolu s ústrednými postavami (skvelí Newman i Redford) je to jeden z naj filmov dekády, ktorý však u mňa pocitovo nie je na maximum...80% ()

pollstro

Ojedinělý typ westernu, který nemá v tomto žánru obdoby. Paul Newman a Robert Redford jsou beze sporu nejpříjemnější záporáci v celé kinematografii a nejradši by jste jim daly všechen svůj majetek a ještě by jste jim děkovali za to, že si ho mohli zrovna od vás vzít. Povahově od sebe zcela odlišný, ale přitom se náramně doplňují a vytváří vskutku příjemnou atmosféru. Jejich konverzace vás budou bavit v průběhu celého filmu a mnohokrát se zasmějete nad jejich rozhovory a myšlením. Butch Cassidy a Sundance Kid je zcela odlišný typ westernu, rozhodně neočekávejte něco ve stylu Sergia Leoneho, to v žádném případě. Spíše se jedná o opravdu zajímavý a usměvavý příběh dvou největších banditů divokého západu, kteří společně utíkají před zákonem přes celou Ameriku. Nádherné záběry na úchvatnou přírodu, neokoukatelné vykrádání vlaku, bank a bezesporu nejkrásnější jízda na kole, kterou jsem měl možnost vidět. Ještě bych rád poděkoval panu Georgemu R.H. za to, jakým způsobem ukončil celý snímek a vzdal tak úctu dvěma největším banditům divokého západu. "Who are those guys?" ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)