Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

shinlove

Pro mě nejlepší western. "Až doběhneme ke koním..." prostě kluci spolu hráli skvěle a škoda jen, že spolu nestihli další společný film, jak si oba přáli. I když je Podraz také skvělý, tak tenhle film bude jeden z těch, co budu pouštět dětem jako "povinnou kulturu". Skvost světové filmografie. Jednoznačně 5* ()

eeddiiee

Kultovní western se skvělou dvojicí Paulem Newmanem a Robertem Redfordem se skvělými dialogy a jedinečným stylem vyprávění příběhu.Scénu s kolem jsem viděl nejméně 100x a nejgeniálnější mi u ní vždycky přijdou sluneční paprsky proplétající se dírami v plotu. ()

Arren

Nejsympatičtější gansteři filmové historie. Reálné postavy americké historie by mohli těm filmovým jistě ledacos závidět. Tento film je už natolik kultovním, že není třeba omýlat vše dokola. Pro mě je nezapomenutelná scéna se skokem do vody, kterou jsem vždycky prožíval už jako malej kluk. A konec jsem standartně takřka obrečel. Báječný film, který je po právu klenotem světové kinematografie. ()

Kvico

skvelý western! skvelí, navzájom sa dopĺňajúci herci(tento film bol pre mňa jednou z prvých možností zhliadnuť duo N+R no už sa neviem dočkať na ďalšie filmy, na ktorých obaja participovali) u ktorých sa dá 100 percentne hovoriť o dokonalej chémii pred kamerou, skvelá réžia opierajúca sa o skvelý scenár a dokonale vybrúsené dialógy hlavne medzi Butchom a Sundancom(neviem kedy som sa tak dobre naposledy z chuti zasmial na takto kvalitnom filme, ktorý v sebe skrýva neuveriteľne veľa "hlášok" ktoré by ste čakali skôr vo výbornej komédii, no ony dokonale zapadnú do tohto nevšedného westernu a práve vďaka nim má toto dielo svoju neopakovateľnú atmosféru). záverečná scéna je klasikou samou o sebe, Hill-klobúk dole...TOP WESTERN. ten kto ich neobľubuje (nie sú ani mojou šálkou kávy) nech si okamžite pozrie Butcha Cassidyho a Sundance Kida a hneď prestane hádzať všetky do jedného vreca ()

fero_lašák

Znáte takovýty westerny s T.Hillem a B. Spencerem? Tak tohle je něco podobnýho akorát je to trošku promakanější a je to více méně skutečný příběh. Paul Newman dělá vtípky a Robert Redford je zase drsnej, nemluvnej, mračí se, má kníra a umí střílet z pistole. Pěkně to mezi nima jiskří (nechápejte to nějak zvrhle:). Takže fakt supr zábava, supr hudba (písnička Rain drops keep falling on my head), skvělý herci, je to podle pravdy a konec mě fakt dostal, je fakt hustej. Ale pět hvězdiček se mi dávat nechce, něco mi tam chybělo, nevim co, možná nějaké vyšší myšlenkové poselství, fakt nevim :) ()

danio

Skvělá kovbojka s ještě lepší hudbou, ve které nenajdete zbytečnou krev. Nezapomenutelný útěk před stopaři a Redfordova hláška, že neumí plavat... Tvůrci se na tomto filmu vyřádili a je to znát. ()

Tomulka

Film se mi zdál trošku moc dlouhý, ale úžasný herecký koncert Newmana a Redforda vyvažuje (dokonce bych řekl eliminuje) naprosto všechny mouchy filmu. Hlavně ten skok ze skály do řeky z toho by bez újmy vyvázl asi jen, velký klikař :0). Jinak je film velmi dobře natočen a já jej viděl už několikrát. Vřele doporučuji. ()

Hrobař

Není to obyčejný western je to něco víc. U klasického westernu víte jak dopadne. tady možná tušíte, ale vědět to nechcete. Krásná hudba, prostředí, herecké obsazení zkrátka není co vytýkat. ()

Jartian

40let od natočení a pořád parádní snímek, čítající nesmrtelnou hereckou dvojici, akci prokládanou vytříbeným humorem, úžasnou zápletkou, naopakovatelnou hudbou, výbornou kamerou, sakra netočil to sám Bůh? 95% ()

filiperros

Paul Newman a Robert Redford nebo Robert Redford a Paul Newman? Těžko říct, kdo v týhle dvojici větším tahounem, přebíjejí jeden druhého, ale neperou se o to - moc dobře vědí, že spolupráce je vyzdvihuje oba. A stylizace celýho filmu, který zásadně ovlivnil western ve světě je prostě dokonalá. Příjemná, lehce komická a přitom pořád cítíte nebezpečí na každém kroku. Závěr samozřejmě patří do filmové síně slávy na přední místa. Je tak ultimátní, že to ani jinak nejde ()

stado

Skvělá dvojka. Super hlášky. Úžasná písnička plus jízda na kole. Ten závěr mě štval. Vždy jsem si říkal snad přežili. Vím, že ne, ale má dětská dušička o to tak moc stála. ()

mimuzik

Elita mezi westerny, která se v mém žebříčku řadí do těch nejvyšších míst (samozřejmě po Sedmi statečných). Skvělá dvojice banditů v podání Paula Newmana a Roberta Redforda, která se vzájemně skvěle doplňuje. Absolutní povinnost pro fandy tohoto žánru. ()

johny.mad

Smíchej hrdinský epos o bankovních lupičích legendách, přidej prvky komedie a jemně dokořeň akčními scénami a jako vložku zavař muzikálové číslo par excellence a získáš tím 100% zábavný film,jenž nestárne...G.R. Hill vařit umí, kam se sere Pohlreich... ()

nydahl

K tomuhle se neda nic moc napsat - je to proste dokonalost a krasa co se snoubi ve 106ti minutach jednoho westernu. Kdyz se s nekym bavim o filmech tak tenhle kousek zminuji kvuli dvema pridanym hodnotam. 1) asi nejlepe zvladnuty konec filmu co jsem kdy videl. 2) k tomuto filmu nejde natocit ani druhy dil ani remake (ovsem tady mam trochu obavy , protoze u ruzoveho pantera jsem se teda poradne seknul) . 5 hvezd ale dal bych i 10 kdyby to slo - dokonalost ()

Linsang

Jedni z nejsympatičtějších filmových zločinců všech dob a nesmrtelné scény, které lze vidět pořád dokola. Škoda jen toho konce, tady bych si ten happy end opravdu moc přála. ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)